Eiropas čempionāts jauniešiem

Raksti:

Jaunajiem šahistiem jāizvēlas, uz kurieni šogad doties

22.04.2024

Lai Latvijas Šaha federācijai jau savlaicīgi būtu skaidrība par delegāciju lielumu un sastāvu, Latvijas jaunajiem šahistiem līdz aprīļa beigām jāizdomā, uz kuru no klasiskā šaha turnīriem rudenī doties – pasaules čempionātu vai Eiropas čempionātu.

Agnesa Stepania Ter-Avetisjana kļūst par Eiropas čempioni

14.09.2023

Sieviešu FIDE meistare (WFM) Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2080) Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā notikušajā Eiropas čempionātā klasiskajā šahā jauniešiem ieguvusi zelta medaļu meitenēm vecuma grupā U-16, deviņās partijās izcīnot 7,5 punktus.

Latvijas jaunajiem šahistiem cerīga čempionāta pirmā daļa

10.09.2023

Eiropas jauniešu čempionātā Mamaijā 9 no 14 Latvijas dalībniekiem pirmo brīvdienu sagaidīja ar iegūtiem 50 procentiem punktu vai vairāk. Šajā ziņā līdere ir WFM Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2080), kurai ir piecas uzvaras piecās partijās.

14 Latvijas jaunieši sākuši cīņas Eiropas čempionātā Mamaijā

05.09.2023

Otrdien, 5.septembrī, Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā sākās Eiropas čempionāts klasiskajā šahā zēniem un meitenēm vecuma grupās no U-8 līdz U-18. Turnīrā tiks aizvadītas 9 kārtas ar brīvdienu 10.septembrī un noslēgumu 14.septembrī.

Eiropas čempionātā labākie no mūsējiem – Ter-Avetisjana, Andrusēvičs un Kuzņecova

14.11.2022

Eiropas čempionātā zēniem un meitenēm, kas pirmdien finišēja Turcijas kūrortpilsētā Antālijā, labākie no Latvijas šahistiem ar 5,5 punktiem bija Agnesa Stepanija Ter-Avetisjana, Jegors Andrusēvičs un Marija Kuzņecova, kuri iekļuva labāko 20 skaitā.

Latvijas jaunie šahisti uzsākuši cīņas Eiropas čempionātā

06.11.2022

Turcijas kūrortpilsētā Antālijā svētdien sākās Eiropas čempionāts zēniem un meitenēm vecuma grupās no U-8 līdz U-18. Kopumā pieteikts ir 991 spēlētājs no 46 federācijām, arī 16 Latvijas pārstāvji.

Jaunajiem šahistiem Eiropas čempionātā medaļa un neatsverama pieredze

04.12.2019

Tallinā otrdien noslēdzās Eiropas čempionāts jauniešiem rapidā un blicā, kurā piedalījās arī vairāk nekā pussimts Latvijas šahistu. Faktiski visiem tā bija debija šādās sacensībās. Mājup izdevās atvest arī vienu medaļu.

Bratislavā labākie – Kuzņecova, Spirkova, Jazdanovs, Derbeņevs

11.08.2019

Bratislavā aizvadīts Eiropas čempionāts zēniem un meitenēm sešās vecuma grupās – no U-08 līdz U-18, kurās kopumā startēja 1316 dalībnieki. Mūsu valsti Slovākijas galvaspilsētā pārstāvēja 15 jaunie šahisti.

15 jaunie šahisti Bratislavā sākuši cīņas Eiropas čempionātā

02.08.2019

Slovākijas galvaspilsētā, milzīgajā izstāžu zālē "Incheba Expo Bratislava", piektdienas, 2.augusta, pēcpusdienā sākās Eiropas čempionāts jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18. Līdz 10.augustam bez brīvdienām tiks aizvadītas deviņas klasiskā šaha kārtas.

Latvijas pārstāvji cer šaha Olimpiādē cīnīties par augstām vietām

20.09.2018

Latvijas Šaha federācija (LŠF) ceturtdien pauda cerību cīnīties par augstām vietām Gruzijā gaidāmajā šaha Olimpiādē, aģentūrai LETA sacīja organizācijas prezidents Āris Ozoliņš. Jau 43.šaha Olimpiāde no 23.septembra līdz 6.oktobrim norisināsies Gruzijas pilsētā Batumi.

Vienpadsmit jaunie šahisti pēc Eiropas čempionāta iegūst klasiskā šaha reitingu

03.09.2018

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publiskotajā septembra reitingā redzams, ka 21 Latvijas spēlētājs ieguvis savu pirmo klasiskā šaha reitingu. Vienpadsmit no viņiem to izdarīja, piedaloties Eiropas jauniešu čempionātā, kas pagājušajā nedēļā noslēdzās Ķīpsalas izstāžu centrā.

Limanovska: Iekļūšana labāko divdesmitniekā ir labs sasniegums

30.08.2018

Latvijas čempione šahā Elizabete Limanovska pēc Rīgā aizvadītā Eiropas jauniešu čempionāta šahā sarunā ar aģentūru LETA atzina, ka varēja nostartēt labāk, taču iegūtā vieta labāko divdesmitniekā arī ir cienījams sasniegums.

Ozoliņš: Eiropas čempionātu jauniešiem noorganizējām teicami

29.08.2018

Rīgā notikušais Eiropas čempionāta jauniešiem tika noorganizēts teicami, pēc turnīra pauda Latvijas Šaha federācijas (LŠF) prezidents Āris Ozoliņš. Eiropas jauniešu čempionāts norisinājās izstāžu centrā "Ķīpsala", šahistiem aizvadot deviņas kārtas, ziņo LETA..

Eiropas čempionātā trīs Latvijas šahistes iekļūst labāko divdesmitniekā

29.08.2018

Latvijas jaunās šahistes Marija Kuzņecova, Ramona Golsta un Elizabete Limanovska Rīgā notikušajā Eiropas čempionātā jauniešiem iekļuvušas labāko divdesmitniekā savās vecuma grupās, ziņo aģentūra LETA.

Par krāpšanos no Eiropas jauniešu čempionāta diskvalificēts šahists

29.08.2018

Par krāpšanos no Ķīpsalā notiekošā Eiropas jauniešu čempionāta šahā diskvalificēts viens no spēlētājiem. Incidents notiks pirmdien septītās kārtas ietvaros, kad tualetē, kas paredzēta šahistiem, tika atrasts mobilais telefons.

Kuzņecova pirms noslēdzošās kārtas ielaužas pirmajā desmitniekā

29.08.2018

Latvijas jaunā šahiste Marija Kuzņecova pirms trešdien gaidāmās noslēdzošās – devītās – kārtas ielauzusies Ķīpsalā notiekošā Eiropas jauniešu čempionāta pirmajā desmitniekā U-8 vecuma grupā meitenēm.

Kuzņecova pēc septītās kārtas ieņem 13.vietu Eiropas jauniešu čempionātā

28.08.2018

Marija Kuzņecova pēc septītās kārtas Eiropas čempionātā jauniešiem ieņem 13.vietu turnīra kopvērtējumā savā grupā. Pašreizējā Latvijas U-8 čempione turnīra otrajā un trešajā kārtā piedzīvoja divus zaudējumus, taču šobrīd ir atguvusies, gūstot kārtējo uzvaru un pēdējās četrās partijās izcīnot 3,5 punktus, ziņo LETA.

Talantīgā Madara Golsta nākotnē vēlas kļūt par profesionālu šahisti

27.08.2018

Talantīgā spēlētāja Madara Golsta vēlas kļūt par profesionālu šahisti un nākotnē viņai ir lieli mērķi, aģentūrai LETA sacīja Golsta. Izstāžu centrā "Ķīpsala" pašlaik norisinās Eiropas jauniešu čempionāts šahā. Tajā U-18 meiteņu konkurencē startē arī Golsta, pagaidām pēc sešām kārtām atrodoties 42.vietā.

Limanovska labāko divdesmitniekā pēc sestās kārtas

27.08.2018

Latvijas čempione Elizabete Limanovska ieņem 18.vietu pēc Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta (EČ) jauniešiem sestās kārtas jeb divām trešdaļām no turnīra, ziņo aģentūra LETA.

Pirms brīvdienas labākie no mūsējiem – Kuzņecovs un Limanovska

25.08.2018

Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā jauniešiem pēc piecām kārtām labākie no Latvijas šahistiem ir Ņikita Kuzņecovs (3,5 punkti) un Elizabete Limanovska (3).

Bekasovs turpina cīnīties bez zaudējumiem Eiropas jauniešu čempionātā

23.08.2018

Rihards Bekasovs turpina cīnīties bez zaudējumiem Eiropas jauniešu čempionātā, kurā aizvadītas četras kārtas. Bekasovs, startējot U-16 vecuma grupā "Open" kategorijā, ir vienīgais no Latvijas pārstāvjiem, kurš sacensībās nav piedzīvojis zaudējumu, ziņo LETA.

Latvijas jaunie šahisti zaudē līderu pozīcijas Eiropas čempionātā

22.08.2018

Četri Latvijas jaunie šahisti zaudējuši savas līderu pozīcijas pēc Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta (EČ) jauniešiem trešās dienas, ziņo aģentūra LETA.

Četri Latvijas jaunie šahisti starp līderiem pēc EČ jauniešiem otrās dienas

21.08.2018

Četri Latvijas jaunie šahisti atrodas starp turnīra līderiem pēc Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta (EČ) jauniešiem otrās dienas, sacensības turpinādami ar perfektu bilanci, ziņo LETA.

Latvijas jaunie šahisti pirmajā dienā izcīna 19 uzvaras

20.08.2018

Latvijas jaunie šahisti pirmdien Rīgā Eiropas čempionātā jauniešiem pirmajā dienā izcīnīja 19 uzvaras, vēsta turnīra rīkotāji. U–18 grupā meitenēm uzvaru guva viena no pašmāju galvenajām cerībām, šī gada Latvijas čempione sievietēm Elizabete Limanovska, kura turnīrā izlikta ar 26.numuru, ziņo LETA.

Čempionāts Latvijai dos finansiālus ieguvumus un popularizēs valsti

20.08.2018

Eiropas jauniešu čempionāts šahā Latvijai dos finansiālus ieguvumus un popularizēs valsti, uzskata Latvijas Šaha federācijas (LŠF) prezidents Āris Ozoliņš.

Mihalčišins: Rīgā ir lieliski apstākļi, lai aizvadītu Eiropas jauniešu čempionātu

20.08.2018

Rīgā ir lieliski apstākļi, lai aizvadītu Eiropas jauniešu čempionātu šahā, uzskata Eiropas Šaha savienības (ECU) pārstāvis un šaha lielmeistars Adrians Mihalčišins, ziņo aģentūra LETA.

Edvīns Ķeņģis. Šobrīd Latvijā

19.08.2018

Astoņkārtējais Latvijas čempions Edvīns Ķeņģis pēdējos gadus faktiski pilnībā veltīja sevi trenera darbam ārzemēs, tādēļ daudzi jaunie šahisti (un ne tikai) varēja viņu neatpazīt sēžam pie rūtotā galdiņa festivālā "Liepājas rokāde" un Latvijas izlases sastāvā mačos ar Lietuvu un Igauniju. Vai tā ir atgriešanās Latvijas šahā?

Rīgas svētkos būs turnīri un seanss ar lielmeistari Reiznieci-Ozolu

15.08.2018

Sestdien un svētdien, 18. un 19.augustā, Rīgas svētku ietvaros Vērmanes dārzā notiks pasākums "Sapņu dārzs. Rīgas Latviešu biedrībai – 150", kura laikā no pulksten 12 līdz 18 paredzētas šaha aktivitātes. Abas dienas notiks turnīri, bet svētdien katram būs iespēja uzspēlēt simultānspēli ar lielmeistari Danu Reiznieci-Ozolu.

Iespēja uzlabot šaha prasmes un iegūt FIDE sertifikātus

28.07.2018

Eiropas Jaunatnes šaha čempionāta laikā 2018.gada augustā būs iespēja saņemt augstvērtīgu apmācību šaha jomā – tiek organizēti divi FIDE semināri. Pasniedzēji būs pasaules vadošie šaha eksperti – FIDE komisiju vadītāji.

Eiropas čempionātā Rīgā spēlēs 47 valstu šahisti. Latviju pārstāvēs 108

25.07.2018

Eiropas čempionātā šahā jauniešiem, kas no 19. līdz 30.augustam notiks Rīgā, piedalīsies vismaz 1057 šahisti no 47 valstīm. Mājinieci Latviju pārstāvēs 108 jaunie spēlētāji. Lielāka delegācija būs tikai Krievijai – 148.

Aicina pieteikties brīvprātīgajam darbam Eiropas jauniešu čempionātā

18.06.2018

Latvijas Šaha federācija aicina ikvienu interesentu izmantot iespēju un piebiedroties 2018. gada Eiropas jauniešu čempionāta organizatoru komandai, piesakoties brīvprātīgajam darbam.

Eiropas čempionātam jaunieši var pieteikties vēl līdz 18.jūnijam

08.06.2018

Latvijas Šaha federācija atgādina jaunajiem sportistiem, to treneriem un vecākiem, ka pieteikšanās galējais termiņš Eiropas čempionātam jauniešiem ir pirmdiena, 18.jūnijs. Latvijas šahistiem jāpiesakās, sūtot e-pastu  uz info@sahafederacija.lv.

Startam Eiropas čempionātā Latvijas dalībniekiem tiks piemērotas atlaides

19.04.2018

Latvijas Šaha federācija nolēmusi, ka mūsu valsts dalībniekiem tiks piemērotas atlaides startam Eiropas jauniešu čempionātā, kas no 19. līdz 30.augustam norisināsies Rīgā, starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala".

Jaunos sportistus uz ātro šahu un ātrspēli aicina Oradja

07.02.2018

Eiropas čempionāts ātrajā šahā un ātrspēlē jauniešiem šogad notiks no 31.jūlija (iebraukšana) līdz 5.augustam (izbraukšana) Rumānijas pilsētā Oradjā. Ar termāliem avotiem bagātā kūrortpilsēta atrodas Transsilvānijas reģiona rietumos.

Trīs jaunajiem šahistiem izdodas iekļūt labāko divdesmitniekā

15.09.2017

Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā aizvadīts Eiropas čempionāts jauniešiem, kurā startēja 17 mūsu šahisti. Trijiem no viņiem izdevās iekļūt labāko divdesmit skaitā. Labākais no Latvijas šahistiem bija Miķelis Vingris (1282), kur U-8  vecuma grupā ar 6 punktiem ierindojās 16.vietā.

No mūsējiem labākie pagaidām Tokranovs, Jazdanovs, Vingris un Limanovska

10.09.2017

Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā notiekošajā Eiropas čempionātā jauniešiem aizvadītas piecas kārtas no deviņām. No mūsējiem lielāko punktu ražu iekrājuši spēlētāji, no kuriem to varēja arī paredzēt – Dmitrijs Tokranovs, Aleksandrs Jazdanovs, Miķelis Vingris un Elizabete Limanovska.

17 Latvijas jaunie šahisti sākuši cīņas Eiropas čempionātā

05.09.2017

Otrdien Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā sācies Eiropas čempionāts šahā jauniešiem. Kopumā tiek aizvadīti divpadsmit dažāda turnīri, pa sešiem meitenēm un zēniem, un Latviju tajā pāstāv 17 jaunie sportisti Diānas Matisones vadībā. Līdz 14.septembrim tiks aizvadītas deviņas klasiskā šaha kārtas.

Āris Ozoliņš par olimpiādi, FIDE kongresu un ECU ģenerālo asambleju

26.09.2016

Ir pienācis laiks pastāstīt, kā noritēja FIDE 87. kongress un ECU ģenerālā asambleja, kādi lēmumi tika pieņemti, kas jauns gaidāms pasaules šaha dzīvē. Padalīšos arī ar savu redzējumu par pasaules šaha  olimpiādi Baku un mūsu startiem tajā.

Rīgā notiks Eiropas čempionāti šahā sievietēm un jauniešiem

10.09.2016

Eiropas Šaha savienības (ECU) Ģenerālajā asamblejā atbalstīta Rīgas kandidatūra rīkot 2017.gada Eiropas čempionātu sievietēm un 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.

Prāgā labākie no mūsējiem – Limanovska, Tokranovs un Jazdanovs

28.08.2016

Prāgā aizvadīts Eiropas čempionāts jauniešiem, kurā piedalījās 17 Latvijas šahistu. Ar augstām vietām kopvērtējumā neizceļoties, noslēgumā ar 5 punktiem no 9 labākie no mūsējiem bija Elizabete Limanovska (1924), Dmitrijs Tokranovs (2257) un Aleksandrs Jazdanovs (2040).

17 mūsējie sākuši cīņas Eiropas jauniešu čempionātā

18.08.2016

Ar 17 Latvijas šahistu piedalīšanos ceturtdien sākās Eiropas čempionāts šahā jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18. Gan zēni, gan meitenes aizvadīs deviņas klasiskā šaha partijas, no kurām pēdējā paredzēta sestdien, 27.augustā.

Latvijai labas izredzes rīkot Eiropas čempionātus šahā sievietēm un jauniešiem.

28.06.2016

Aizvadītās nedēļas nogalē Prāgā notika Eiropas Šaha savienības (ECU) prezidentu padomes sēdē, kurā piedalījās arī Latvijas Šaha federācijas prezidents un ECU auditors Āris Ozoliņš. Prezidentu padomes sēdē tika vērtēti Latvijas un Slovākijas pieteikumi rīkot 2017.gada Eiropas čempionātu sievietēm un 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18. Pēc divu stundu ilgas prezentācijas Rīgas kandidatūra atzīta labāka par Popradu (Slovākija), un tagad galalēmums jāpieņem ECU Ģenerālai asamblejai, kas notiks Baku (Azerbaidžāna) 42.Šaha olimpiādes laikā septembra sākumā.

Pārbauda Latvijas gatavību Eiropas čempionātiem

29.05.2016

Četru dienu vizītē Latviju apmeklēja Eiropas Šaha savienības (ECU) inspektors Kurts Greteners, kurš pārbaudīja Latvijas gatavību uzņemt 2017.gada Eiropas čempionātu sievietēm un 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18. Greteneru, kurš ir arī bijušais Šveices Šaha federācijas prezidents, šurp deleģēja ECU, balstoties uz Latvijas pieteikumu Rīgā rīkot abas šī vērienīgās sacensības.