Kuzņecova pēc septītās kārtas ieņem 13.vietu Eiropas jauniešu čempionātā

28.08.2018
Foto - Diāna Matisone

Marija Kuzņecova pēc septītās kārtas Eiropas čempionātā jauniešiem ieņem 13.vietu turnīra kopvērtējumā savā grupā. Pašreizējā Latvijas U-8 čempione turnīra otrajā un trešajā kārtā piedzīvoja divus zaudējumus, taču šobrīd ir atguvusies, gūstot kārtējo uzvaru un pēdējās četrās partijās izcīnot 3,5 punktus, ziņo LETA.

Pirmdien viņa pārspēja ar sesto numuru izlikto Azerbaidžānas šahisti Lalu Huseinovu, un nākamajā duelī viņai pretī stāsies turnīra piektais numurs Monika Borovika no Polijas. Šobrīd Kuzņecova ieņem 13.vietu ar 4,5 punktiem, un no ceturtās vietas viņu šķir tikai puspunkts. Līdz ar to Latvijas šahistei kopvērtējumā ir iespējas izcīnīt augstu vietu.

Pēc septītās dienas notikusi arī Latvijas sportistu līderu maiņa, jo zaudējumu piedzīvoja vadošā Latvijas šahiste Elizabete Limanovska, kura meiteņu U-18 grupā ar melnajām figūrām piekāpās Anglijas pārstāvei Akšajai Kalaijalahanai, kura ir izlikta ar 15.numuru. Pozīcija visu partijas laiku bija līdzīga, un loģisks partijas iznākums būtu bijis neizšķirts, tomēr Limanovska šķietami vienkāršā pozīcijā palaida garām pretinieces pretuzbrukumu, un pozīcija ātri kļuva par zaudētu.

Izloze Limanovskai nav labvēlīga, un otrdien būs vēlreiz jāspēlē ar melno krāsu, turklāt pret vēl spēcīgāku pretinieku – turnīra ceturto numuru Mariju Berdņiku no Ukrainas. Neskatoties uz zaudējumu pirmdien, Limanovska joprojām saglabā vietu labāko divdesmitniekā.

Vēl bez Limanovskas četri punkti ir arī Latvijas U-8 čempionam Arsēnijam Derbeņevam, kuram otrdien būs labas iespējas panākumu sēriju turpināt, jo pretī ir ielozēts ar zemāku reitingu izlikts šahists no Polijas Krištofs Vojtača.

Četri punkti ir arī Latvijas U-10 čempiona Georgija Germanova kontā, kurš pirmdien savdabīgā Baltijas valstu derbijā pārspēja Lietuvas pārstāvi Gustu Morkunu. Otrdien Germanovam būs svarīga partija – ar balto krāsu pret nomināli mazliet spēcīgāku pretinieku, taču šajā spēlē Latvijas pārstāvim ir labas cerības uzvarēt.

Vēl tikpat punkti ir arī U-14 grupā spēlējošajam Artjomam Vissarionovam, kurš pirmdien guva kārtējo neizšķirtu pret reitingā krietni augstāku pretinieku. Viņam arī šobrīd no visiem Latvijas pārstāvjiem ir vislielākais sagaidāmais reitinga pieaugums – aptuveni 137 punkti.