Talantīgā Madara Golsta nākotnē vēlas kļūt par profesionālu šahisti

27.08.2018
Foto - Diāna Matisone

Talantīgā spēlētāja Madara Golsta vēlas kļūt par profesionālu šahisti un nākotnē viņai ir lieli mērķi, aģentūrai LETA sacīja Golsta. Izstāžu centrā "Ķīpsala" pašlaik norisinās Eiropas jauniešu čempionāts šahā. Tajā U-18 meiteņu konkurencē startē arī Golsta, pagaidām pēc sešām kārtām atrodoties 42.vietā.

Šahistei ir tikai 15 gadi, bet Madara startē stipri vecākā grupā, jo viņai ir dvīņu māsa Ramona Golsta, ar kuru viņai katru gadu bija jāspēlē Latvijas jauniešu čempionātos. Lai izvairītos no kārtējā dueļa, Madara šogad Latvijas jauniešu čempionātā izvēlējās startēt U-18 grupā, kur jutās pārliecināta par savām spējām.

Piektdien Golsta aizvadīja principiālu cīņu ar 18 gadus veco Latvijas čempioni Elizabeti Limanovsku, taču šajā divcīņā nācās piedzīvot neveiksmi.

"Šis zaudējums ir mazliet sāpīgs. Divas dienas pirms šīs spēles man bija intuīcija, ka spēlēšu pret Elizabeti. Naktī nevarēju aizmigt un sāku gatavot variantu, kā pret viņu spēlēt. Dabūju pārsvaru jau atklātnē, bet pēc tam pārsvars parādījās jau Elizabetei, un viņa to diezgan labi izmantoja," atzina Golsta.

Jaunā šahiste gan piebilda, ka zaudējumu cietusi vairāk pašas kļūdu dēļ, jo beigās Limanovskai pārāk daudz censties nemaz neesot vajadzējis.

"Par līdz šim aizvadīto turnīrā esmu pietiekami apmierināta. Pirmajā kārtā man izdevās uzvarēt vīriešu Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) kategorijas meistari Enu Cvitanu no Horvātijas, kura izlikta ar 12.numuru. Biju ļoti priecīga par uzvaru pret viņu. Arī ceturtajā partijā klājās labi, bet otrajā un trešajā kārtā piedzīvoju zaudējumus. Bija kļūdas, ko nepieciešams analizēt," norādīja Golsta.

Svētdien notikušajā sestajā kārtā 15 gadus vecā Golsta, kurai turnīrā ticis 45.numurs, nospēlēja neizšķirti ar 36.numuru armēnieti Arpini Grigorjanu.

"Kopumā šo turnīru varu vērtēt uz pozitīvas nots, jo reitings man uzlabosies, bet, protams, gribētos spēlēt labāk. Negribas visu laiku zaudēt stiprākiem un uzvarēt vājākus," ambīcijas neslēpa Golsta.

Latvijas pārstāve pauda prieku, ka Eiropas jauniešu čempionāts notiek dzimtenē, jo līdz ar to apkārt ir latviska vide, lai gan esot neliels apgrūtinājums izbraukāt no mājām uz turnīra vietu, jo viņa dzīvo ārpus Rīgas. "Ar sabiedrisko transportu ir jābrauc pusotru vai divas stundas. Un tā katru dienu."

Golsta šahu spēlē katru dienu, bet mācās viņa Rīgā, turklāt šogad plāno atsākt nodarbības karatē, jo kaut kā sevi sportiskajā formā esot jāuztur.

"Oktobrī Grieķijā būs pasaules čempionāts šahā. Tam vajadzēs gatavoties, bet tas būs grūtāk, tāpēc, ka būs mācības, treniņi un mājasdarbi," izteicās Golsta. "Nākotnē domāju kļūt par profesionālu šahisti. Tas varbūt izklausās smieklīgi, bet man ir lieli mērķi."

Skolā Golsta mācās labi, jo iepriekšējā mācību gadā viņas vidējā atzīme bijusi tuvu astoņām ballēm, bet šajā Eiropas jauniešu čempionāta beigās viņa vēlas būt augstākā vietā par Limanovsku, kura pašlaik atrodama 18.pozīcijā.