Latvijas jaunie šahisti pirmajā dienā izcīna 19 uzvaras

20.08.2018

Latvijas jaunie šahisti pirmdien Rīgā Eiropas čempionātā jauniešiem pirmajā dienā izcīnīja 19 uzvaras, vēsta turnīra rīkotāji. U–18 grupā meitenēm uzvaru guva viena no pašmāju galvenajām cerībām, šī gada Latvijas čempione sievietēm Elizabete Limanovska, kura turnīrā izlikta ar 26.numuru, ziņo LETA.

Limanovska, spēlējot ar melnajām figūrām, pārspēja Anglijas pārstāvi Jeļizavetu Šeremetjevu.

Šajā pašā vecuma grupā par pārsteigumu parūpējās tikai 15 gadus vecā Madara Golsta, kura izlikta ar 45.numuru. Golsta, startējot vecākā vecuma grupā, pārspēja ar 12.numuru izlikto Enu Cvitanu no Horvātijas.

Otrdien Limanovskai būs pirmais nopietnais pārbaudījums – spēle ar baltajām figūrām pret Olīviju Kolbasu no Polijas, kura turnīrā izlikta ar devīto numuru, savukārt Golstai pretī stāsies ar 17.numuru izliktā krievu šahiste Marija Nosačeva.

Pārējās vecuma grupās Latvijas meitenēm klājās smagāk. U–10 grupā teicamu rezultātu uzrādīja Melānija Luīze Jansone (sacensību 46.numurs), kura ar melnajām figūrām pārspēja nomināli krietni spēcīgāko Īsvaru Kērthanu no Anglijas (11.). Pārsteigums tika uzrādīts arī U–8 grupā, kurā Naomi Maklakova (35.) pārspēja ar desmito numuru izlikto Azerbaidžānas šahisti Hanimu Ismailovu, bet turpat pie blakus galdiņa divu Latvijas jauno šahistu duelī Marija Kuzņecova apspēlēja Laumu Mieriņu.

Starp puišiem jeb "Open" turnīrā U–18 grupā lielākā daļa Latvijas pārstāvju piedzīvoja zaudējumus, tomēr izceļami ir trenera Vernera Putkas audzēkņu Klāva Stabulnieka (51.) un Pjotra Koļasas (63.) rezultāti – ar baltajām figūrām tika pārspēti ar 14. un 26.numuru izlikti šahisti.

U–16 grupa ir viena no viskuplāk pārstāvētajā grupām ar Latvijas šahistiem, tajā startējot 16 pašmāju spēlētājiem. Pirmajā sacensību dienā seši no viņiem aizvadīja savstarpējās spēles.

Šahā grupā uzvaras izcīnīja divas Latvijas galvenās cerības Iļja Semjonovs un Ņikita Kuzņecovs. Tāpat zīmīga ir Roberta Sevastjanova ļoti negaidītā uzvara pār vairāk nekā 600 reitinga punktu spēcīgāku pretinieku, Iļju Vetohinu no Krievijas.

U–12 grupā uzvaras Latvijai izcīnīja Jevgēņijs Springis un Kristaps Zass. U–10 grupā panākumu guva viena no Latvijas cerībām Georgijs Germanovs, kamēr vēl viens no pašmāju vadošajiem šahistiem šajā grupā Miķelis Vingris piedzīvoja zaudējumu pret turnīra galveno favorītu Artjomu Pinginu no Krievijas. Jaunākajā U–8 grupā uzvaru izcīnīja Latvijas galvenā cerība Arsēnijs Derbeņevs.

Jāpiebilst, ka jaunākajās grupās reitingi ir diezgan nomināli, jo nereti neatspoguļo patieso spēku samēru, taču sākot no aptuveni U–14 grupas uz augšu jau spilgtāk iezīmējas favorīti.

Eiropas jauniešu čempionāts izstāžu centrā "Ķīpsala" risināsies līdz 29.augustam, šahistiem aizvadot deviņas kārtas. Tiešraides no čempionāta iespējams vērot "Youtube" kanālā "European ChessTV".

Čempionātā startē vairāk nekā 1000 dalībnieki no 47 valstīm. Latviju šajās sacensībās pārstāv vairāk nekā 100 jauno censoņu.

Šajā turnīrā no vairāk nekā 1000 šahistiem 194 ir ar dažādiem starptautiskiem tituliem. Ir pieteicies viens lielmeistars, desmit starptautiskie meistari, sešas sieviešu starptautiskās meistares, bet visvairāk ir vīriešu Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) meistaru – 76.