Trīs jaunajiem šahistiem izdodas iekļūt labāko divdesmitniekā

15.09.2017
Miķelis Vingris. Foto - Diāna Matisone

Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā aizvadīts Eiropas čempionāts jauniešiem, kurā startēja 17 mūsu šahisti. Trijiem no viņiem izdevās iekļūt labāko divdesmit skaitā. Labākais no Latvijas šahistiem bija Miķelis Vingris (1282), kur U-8  vecuma grupā ar 6 punktiem ierindojās 16.vietā.

Vecāko zēnu grupā (U-18) ar 5,5 punktiem 17.vietu izcīnīja FM Dmitrijs Tokranovs (2334), savukārt šajā pašā grupā meitenēm Elizabete Limanovska (2071) ar 5 punktiem noslēdza pirmo divdesmitnieku.

Vēl uz labāko divdesmitnieka sliekšņa palika Dana Vambūte (1776), kas U-16 grupā ar 5 punktiem ieņēma 22.vietu, savam reitingam turnīra gaitā pievienojot 103 (!) punktus, un Agnesa Stepani Ter-Avetisjana (1234), U-10 grupā ar 5,5 punktiem paliekot 23.pozīcijā.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, vietu vērtējumā mūsu labākajiem šahistiem ir neapšaubāms progress. Pērn labākā no visiem Latvijas sportistiem bija Limanovska,  kas ierindojās 39.vietā, bet šogad ir piecas vietas ap labāko divdesmitnieku.

Jāazīmē arī Vingra iegūtie 6 punkti, kas ir labākais Latvijas šahistu veikums kopš 2012.gada. Atgādināsim, ka Vingris šogad Minskā kļuva par bronzas medaļas ieguvēju savā vecuma grupā pasaules jauniešu čempionātā ātrajā šahā.

Pārējie mūsu šahisti Mamaijā ieguva zem 50 procentiem punktu, un tādējādi arī zemākas vietas. U-8 meitenēm ar 3,5 punktiem 44.vieta Naomi Maklakovai, 70.vietas ieguva Roberts Ziediņs (1891; 3,5 punkti) U-18 grupā un Artjoms Tolmačevs (1201; 4 punkti) U-8 grupā, U-14 meitenēm 76.vieta Arīnai Petrovskai (1523; 2,5 punkti), U-14 zēniem 77.vieta Aleksandram Jazdanovam (2237; 4 punkti) un 108.vieta Daniilam Horobrijam (1933; 3,5 punkti), U-16 grupā 79.vieta ar 3,5 punktiem Rihardam Bekasovam (2013). U-12 meiteņu vērtējumā 82.pozīcijā ar 3 punktiem ierindojās Sofija Sergejeva (1171), bet 92. palika Evelīna Tokranova (1243; 2,5 punkti). 3,5 punkti U-10 grupā neļāva iekļūt labāko simtā Rafaelam Spiridovskim (1213) un Kuprijanam Iļjam Testeļecam (1222), kuri palika atiecīgi 111. un 113.vietās. U-12 grupā ar 3 punktiem  118.vietu ieņēma Kristaps Zass (1328).

Visas grupas, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Eiropas jauniešu čempionāts nākamgad augustā notiks Rīgā. Lai gūtu papildus pieredzi, Mamaijā viesojās arī Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš un gaidāmā turnīra direktors Egons Lavendelis.

Jau no 17. līdz 26.septembrim Urugvajā notiks pasaules čempionāts šahā U-14, U-16 un U-18 grupām. Uz turieni brauks deviņi šahisti, no kuriem starta rangā savās grupās visaugstāk ir Elizabete Limanovska (2071) un Madara Golsta (1777).