Pārbauda Latvijas gatavību Eiropas čempionātiem

28.05.2016

Četru dienu vizītē Latviju apmeklēja Eiropas Šaha savienības (ECU) inspektors Kurts Greteners, kurš pārbaudīja Latvijas gatavību uzņemt 2017.gada Eiropas čempionātu sievietēm un 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18. Greteneru, kurš ir arī bijušais Šveices Šaha federācijas prezidents, šurp deleģēja ECU, balstoties uz Latvijas pieteikumu Rīgā rīkot abas šī vērienīgās sacensības.

Greteners vizītes laikā tikās ar Latvijas Šaha federācijas prezidentu Āri Ozoliņu, Rīgas Tehniskās Universitātes prorektoru Ingaru Eriņu, un citām iesaistītām amatpersonām. ECU inspektora pārbaudes bija visai skurpulozas, precīzas un tiešas. Jauniešu čempionāts paredzēts Ķīpasalas izstāžu hallē, bet sieviešu – "Radisson Blu Hotel Latvija". Gartners pārbaudīja abas šīs vietas, apgaismes un ventilēšanas iespējas, gaisa apjomu telpās, lielumu, attālumu līdz viesnīcām, viesnīcu stāvokli, numuriņu tajās, abu turnīru finasiālos pamatus u.t.t.

Greteners pēc vizītes gatavos ziņojumu par Rīgā redzēto un par mūsu valsts gatavību rīkot šos vērienīgos turnīrus. Tas tiks skatīts 23.jūnijā Prāgā, Eiropas Šaha savienības direktoru padomē. Atgādināsim, ka uz abu šo turnīru sarīkošanu pretendē arī Slovākija, kura tika inspicēta jau pirms gada.