Pirms brīvdienas labākie no mūsējiem – Kuzņecovs un Limanovska

25.08.2018
Ņikita Kuzņecovs. Foto - LETA

Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā jauniešiem pēc piecām kārtām labākie no Latvijas šahistiem ir Ņikita Kuzņecovs (3,5 punkti) un Elizabete Limanovska (3).

Rihards Bekasovs pēc lieliska snieguma pirmajās dienās Eiropas jauniešu čempionātā piedzīvojis pirmo zaudējumu, ziņo aģentūra LETA..

Izstāšu centrā "Ķīpsala" notiekošajā Eiropas čempionātā piektdien tika aizvadīta turnīra piektā kārta. Bekasovs, kurš izlikts ar 56.numuru, startējot U-16 vecuma grupā "Open" kategorijā, bija vienīgais no Latvijas pārstāvjiem, kurš sacensībās nebija piedzīvojis zaudējumu.

Pirmo neveiksmi viņš cieta pret Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) meistaru no Slovākijas Filipu Haringu. Lai arī Latvijas šahistam bija labas iespējas uzvarēt, beigās nācās atzīt pretinieka pārākumu. Līdz ar Bekasovam šobrīd joprojām ir 2,5 punkti.

Šajā pašā vecuma grupā uzvaru guva Ņikita Kuzņecovs, kurš izlikts ar 31.numuru. Piektajā kārtā liepājnieks pārspēja Nīderlandes šahistu Rembrantu Bruilu, šobrīd sakrājot 3,5 punktus, kas viņam ļauj ierindoties 18.vietā. Sestajā kārtā, kas notiks svētdien, viņam ir ielozēts Fēlikss Blohbergers no Austrijas, kurš ir izlikts ar ļoti otro numuru un ir viens no turnīra galvenajiem favorītiem. Šobrīd austrietis ir izcīnīja divas uzvaras ar baltiem un trīs neizšķirtus ar melniem, bet cīņā ar Latvijas pārstāvi viņam ir paredzēta baltā krāsa.

Savukārt savu otro zaudējumu piedzīvoja talantīgais Georgijs Germanovs, kuram vienīgajam no Latvijas pārstāvjiem pēc četrām kārtām bija izcīnīti trīs punkti. Viņš U-10 grupā piekāpās portugālim Danielam Frederiko Silvam.

Tikmēr Artjoms Vissarionovs, kurš U-14 grupā ir izlikts tikai ar 120.numuru ceturtdien pārspēja pretinieku, kura reitings ir par gandrīz 500 punktiem lielāks, tad piektdien tika sasniegts jauns rekords, pārspējot Stjepanu Dabiču no Horvātijas, kura reitings ir par gandrīz 600 punktiem lielāks.

Pēc diviem piedzīvotiem zaudējumiem otrajā un trešajā kārtā jau otro uzvaru pēc kārtas ir guvis Klāvs Stabulnieks, šoreiz pārspējot par sevi augstāk reitingā esošo Miroļubu Ciroviču no Melnkalnes.

Savukārt U-18 grupā principiālajā Elizabetes Limanovskas un Madaras Golstas cīņā uzvarēja Limanovska. 15 gadus vecā Golsta Eiropas čempionātā startē pie vecākām sportistēm.

Savu trešo punktu piektdien izcīnīja Latvijas U-8 grupas čempione meitenēm Marija Kuzņecova, kura principiālā Baltijas derbijā pārspēja igauņu šahisti Nadeždu Prituļinu. Vēl trīs punkti arī Latvijas U-8 čempionam Arsēnijam Derbeņevam, kurš pēc lieliskā sacensību sākuma bija guvis divus zaudējumus, taču piektdien spēja atgūties un izcīnīja savu trešo uzvaru.

Lielākajā daļā vecuma grupu ir izkristalizējušies līderi un rezultāti, turklāt ir ļoti daudz pārsteigumu.

Sestdien sacensībās ir brīvdiena, ziņo LETA.