FIDE

Raksti:

Anšlava Eglīša sporta spēlēs gaidāms ātrā šaha turnīrs

03.07.2024

Vasaras vidū Inciemā norisināsies šaha turnīrs trešās Anšlava sporta dienas ietvaros. Sacensības rīko Anšlava Eglīša ekspozīcija - muzejs sadarbībā ar Siguldas šaha klubu.

Pirmo reizi notiks Bauskas kausa izcīņa. Tā reģistrēta arī Ginesa rekorda mēģinājumam

20.06.2024

Pēc mēneša, 20. un 21.jūlijā, Īslīces Kultūras nama "Rītausmas" telpās notiks mēģinājums iedibināt jaunu tradīciju – atklāto Bauskas kausa izcīņu ātrajā šahā. balvu fonds paredzēts 500 eiro. Turnīrs ir arī reģistrēts dalībai FIDE mēģinājumā uzstādīt Ginesa rekordu.

Edvīns Ķeņģis saņēmis FIDE atzinību par ieguldījumu šahā

15.04.2024

Izvērtējot Latvijas Šaha federācijas pieprasījumu, Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) šaha senioru atbalsta programmas ietvaros vienreizēju stipendiju 2500 eiro apjomā saņēmis mūsu lielmeistars un treneris Edvīns Ķeņģis.

Marta reitingu tabula iepriecina 366 Latvijas spēlētājus

18.03.2024

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) lēmums ar 1.martu paaugstināt sākuma un minimālā klasiskā reitinga slieksni no 1000 punktiem uz 1400 punktiem atstājusi pozitīvu iespaidu uz 366 mūsu valsts spēlētājiem.

Projekts ICARUS jeb iespēja jaunam startam

02.03.2024

Ieslodzījumu vietas un to iemītnieki gan Latvijā, gan pasaulē nereti ir "tabu" tēma. Sabiedrība par to runā izvairīgi, kā arī nelabprāt iesaistās aktivitātēs, kas paredzētas šai sociālajai grupai.

Dalās pieredzē par šaha mācīšanu bērniem ar autisma spektra traucējumiem

22.12.2023

Latvijas treneris Viesturs Kapče projekta "FIDE Infinite Chess" ietvaros Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) uzstājās Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) un Āzijas Šaha federācijas rīkotajā seminārā. Viņš dalījās ar savu pieredzi, kas uzkrāta, Latvijā mācot šahu bērniem ar autisma spektra traucējumiem.

Starptautiskajā Šaha dienā aicina mācīt spēlēt šahu

19.07.2023

Ceturtdien, 20.jūlijā, visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Šaha diena, ar ko visus apsveic arī Latvijas Šaha federācija. Šogad tā ir arī Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) 99. gadadiena. Gluži kā pērn, FIDE šajā dienā aicina apmācīt citus spēlēt šahu.

Ližeņs uzvar taibreikā un kļūst par pasaules čempionu šahā

30.04.2023

Ķīnas šahists Dins Ližeņs svētdien Astanā taibreikā pārspēja zem Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) karoga startējošo Janu Ņepomņaščiju un kļuva par pasaules čempionu šahā, ziņo aģentūra LETA.

Cīņa par pasaules šaha titulu sākas ar neizšķirtu

09.04.2023

Starptautisko Šaha federāciju (FIDE) pārstāvošais Krievijas šahists Jans Ņepomņaščijs un ķīnietis Dins Ližeņs svētdien Astanā pasaules čempionāta šahā pirmo partiju noslēdza neizšķirti, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas skolēni aicināti piedalīties Pasaules kausā skolu komandām

22.02.2023

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) sadarbībā ar Starptautisko Skolu sporta federāciju (ISF) un tiešsaistes šaha platformu FIDE Online Arēna ir izsludinājusi Pasaules skolu komandu tiešsaistes kausu šahā (FIDE – ISF World School Teams Online Chess Cup 2023).

Arī Tamāra Vilerte saņem FIDE atbalstu 2500 eiro apjomā

03.02.2023

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) apstiprinājusi Latvijas Šaha federācijas aicinājumu un piešķīrusi mūsu lielmeistarei Tamārai Vilertei vienreizēju stipendiju 2500 eiro apjomā.

"RTU Open" arī šogad saņem FIDE atzinību un atbalstu

20.01.2023

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) paziņojusi, ka tā arī šogad turpinās atbalstīt "Open" turnīrus dažādās valstīs, un šīs palīdzības apjoms saniedzis 200 000 eiro. Nauda 2023.gadā tiks piešķirta 51 turnīram tikpat daudz federācijās, arī augustā gaidāmajam "RTU Open".

Reizniece-Ozola apstiprināta par FIDE valdes priekšsēdētāja vietnieci

13.10.2022

Šahiste, lielmeistare un bijusī politiķe Dana Reizniece-Ozola apstiprināta par Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) valdes priekšsēdētāja vietnieci, vēsta FIDE, ziņo aģentūra LETA.

Negadījuma dēļ Latvija nepiedalījās FIDE prezidenta vēlēšanās

08.08.2022

Indijas pilsētā Čenajā 44. Šaha olimpiādes laikā aizvadītajās Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) prezidenta vēlēšanās, diemžēl, nav izdevies piedalīties Latvijas pārstāvim, Latvijas Šaha federācijas (LŠF) ģenerālsekretāram Tomam Kalniņam.

Dvorkovičs pārvēlēts FIDE prezidenta amatā

07.08.2022

Krievijas pārstāvis Arkādijs Dvorkovičs svētdien Indijā notiekošajā Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) Ģenerālasamblejā tika pārvēlētas organizācijas prezidenta amatā, ziņo aģentūra LETA.

Karlsens paziņo, ka neaizstāvēs savu pasaules čempiona titulu

20.07.2022

Pasaules šaha pirmais numurs Magnuss Karlsens (Norvēģija) neaizstāvēs savu pasaules čempiona titulu 2023.gadā, trešdien paziņoja šahists. Karlsens titulu aizstāvēja decembrī Dubaijā, pieveicot Krievijas Šaha federācijas pārstāvi Janu Ņepomņaščiju, ziņo LETA.

Sveiciens Starptautiskajā šaha dienā!

20.07.2022

Latvijas Šaha federācija sveic visus Starptautiskajā šaha dienā, un pievienojas Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) aicinājumam pavadīt šo nozīmīgo dienu, mācot kādam spēlēt šahu.

Olimpiāde šogad Krievijā nenotiks, Reizniece-Ozola aicina pārskatīt attiecības ar sponsoriem no Krievijas

25.02.2022

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rīkotājdirektore un valdes priekšsēdētāja vietniece Dana Reizniece-Ozola aicina organizāciju pārskatīt attiecības ar sponsoriem no Krievijas, ziņo aģentūra LETA.

Vija Rožlapa saņem FIDE atbalstu 2500 eiro vērtībā

13.02.2022

Šahiste un trenere Vija Rožlapa, kuru 8.janvārī sveicām 80 gadu jubilejā, iekļuvusi starp tiem 12 senioriem pasaulē, kuriem šogad piešķirts Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) atbalsts 2500 eiro vērtībā, ziņo FIDE.

Karlsens nosargā pasaules čempiona titulu šahā

11.12.2021

Norvēģis Magnuss Kārlsens piektdien nodrošināja uzvaru šī gada pasaules čempionātā šahā, nosargājot čempiontitulu. Dubaijā notikušā turnīra 11.partijā Karlsens uzvarēja Krievijas Šaha federācijas (FŠR) pārstāvi Janu Ņepomņaščiju, ziņo aģentūra LETA.

Sākas cīņa par pasaules šaha čempiona titulu

26.11.2021

Piektdien, 26.novembrī, Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, izstādes "Expo 2020" ietvaros sākas mačs par pasaules šaha čempiona titulu. Pirmajā partijā ar baltajām figūrām spēlē Krievijas pārstāvis Jans Ņepomņaščijs (Nepo), ar melnajām – šī brīža pasaules šaha čempions Magnuss Karlsens (Norvēģija).

Rīgā sācies "FIDE Chess.com Grand Swiss" turnīrs

27.10.2021

Otrdien Rīgā, Hanzas peronā, klātesot Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) prezidentam Arkādijam Dvorkovičam, rīkotājdirektorei Danai Reizniecei-Ozolai un Latvijas Šaha federācijas prezidentam Mārim Krakopam, tika atklāts "FIDE Chess.com Grand Swiss" turnīrs.

Rīga notiks FIDE treneru seminārs. Vietējiem dalībniekiem īpašie nosacījumi

21.09.2021

Latvijas Šaha federācija ar prieku paziņo, ka FIDE un chess.com rīkoto "Grand Swiss" turnīru, kas jau faktiski pārtapis par pilnvērtīgu šaha festivālu, pasākumu programmu papildinājis FIDE organizētais seminārs šaha treneriem.

Rudenī Rīgā notiks divi pasaules līmeņa šaha turnīri

09.08.2021

No 25.oktobra līdz 8.novembrim Rīgā notiks divi Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) organizēti turnīri – "FIDE Chess.com Grand Swiss" vīriešiem un  "Women’s Grand Swiss" sievietēm.

Šaha dienā Latvijā viesojas FIDE prezidents, ievadot festivālu "Rudaga-Kaissa"

20.07.2021

Visā pasaulē 20.jūlijā tiek atzīmēta Starptautiskā šaha diena. Šie svētki tiek atzīmēti ar Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) lēmumu, kas dibināta šajā dienā 1924.gadā.

Jaunajiem šahistiem iespēja piedalīties "International ChessKid / FIDE challenge"

04.05.2021

19.jūnijā interneta platformā "ChessKid" norisināsies ievērojams Chess.com un FIDE sadarbības turnīrs bērniem "International ChessKid / FIDE challenge", kurā tiek aicināti piedalīties arī dalībnieki no Latvijas.

Ņepomņaščijs kļūst par Karlsena pretinieku pasaules čempionāta titulcīņā

28.04.2021

Krievijas šahists Jans Ņepomņaščijs šonedēļ nodrošināja uzvaru Jekaterinburgā notikušajā kandidātu turnīrā un gada beigās pret norvēģi Magnusu Karlsenu cīnīsies par pasaules čempiona titulu šahā, ziņo aģentūra LETA.

Notiks apmācības kursi tiesnešiem par hibrīdšahu un tiešsaistes šahu

30.03.2021

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) un tās tiesnešu komisija uzsākusi jaunu programmu, kuras uzdevums ir pielāgot šaha tiesāšanu "Covid–19" pandēmijas apstākļiem, vienlaikus paaugstinot tiesnešu kvalifikāciju.

Juzefs Petkēvičs un "RTU Open" saņem FIDE finansiālu atbalstu

11.03.2021

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) finansiālais atbalsts ticis mūsu lielmeistaram, 2002.gada pasaules senioru čempionam Juzefam Petkēvičam, kā arī tradicionālajam šaha festivālam "RTU Open".

Dana Reizniece-Ozola kļūs par FIDE rīkotājdirektori un valdes priekšsēdētāja vietnieci

04.01.2021

Kā savā feisbuka lapā informē lielmeistare un Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola, viņa piekritusi piedāvājumam ieņemt Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rīkotājdirektores un valdes priekšsēdētāja vietnieces amatu.

Klātienes šahs nu pilnībā apstājies – FIDE aptur kandidātu turnīru

27.03.2020

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) apturējusi šī gada pasaules čempionāta kandidātu turnīru. Turnīrs Jekaterinburgā ar astoņu šahistu dalību sākās 16.martā un tam bija jānoslēdzas 4.aprīlī, bet Covid-19 ierobežošanas pasākumi ietekmējuši arī šīs sacensības, ziņo aģentūra LETA.

Šaha olimpiāde pārcelta uz nākamo gadu

25.03.2020

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) paziņojusi, ka šovasar no 5. līdz 18.augustam Maskavā paredzētā 44. Pasaules šaha olimpiāde vīrusa "Covid-19" dēļ pārcelta uz nākamo gadu. Tāpat pārcelta arī Hantimansijskā no 28.jūlija līdz 5.augustam iecerētā 1. Paralimpiskā šaha olimpiāde.

Par gaidāmo šaha olimpiādi FIDE lems maijā

21.03.2020

44. Šaha olimpiāde šogad bija paredzēta no 5. līdz 18.augustam Maskavā. Tā kā vīrusa "Covid-19" dēļ drošības situācija visā pasaulē ir mainījusies un viens pēc otra tiek atcelti un pārcelti vērienīgi dažādu sporta veidu pasākumi, pastāv iespēja, ka arī šaha olimpiāde mainīs norises laikus.

Reizniece-Ozola ievēlēta Eiropas Šaha savienības viceprezidentes amatā

04.10.2018

Latvijas finanšu ministre, lielmeistare Dana Reizniece-Ozola ievēlēta Eiropas Šaha savienības (ECU) viceprezidentes amatā, vēsta ECU. Tikmēr ECU prezidenta amatā uz otro termiņu pārvēlēts Gruzijas pārstāvis Zurabs Azmaiparašvili, kurš Eiropas šaha jumtorganizāciju vadīs arī turpmākos četrus gadus, ziņo LETA.