Četri Latvijas jaunie šahisti starp līderiem pēc EČ jauniešiem otrās dienas

21.08.2018

Četri Latvijas jaunie šahisti atrodas starp turnīra līderiem pēc Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta (EČ) jauniešiem otrās dienas, sacensības turpinādami ar perfektu bilanci, ziņo LETA.

"Open" jeb puišu grupā vecumā līdz 16 gadiem viena no Latvijas galvenajām cerībām Ņikita Kuzņecovs guva savu otro uzvaru pēc kārtas, divu pašmāju šahistu derbijā pārspējot Andreju Feldmani. Kuzņecovs turnīrā izlikts ar 31.numuru, bet Feldmanim ticis 113.numurs.

Zīmīgi, ka pārējie trīs Latvijas šahisti, kuri ir starp līderiem jaunākajās vecuma grupās, ir 2018.gada Latvijas čempioni – Jevgēņijs Springis U–12, Georgijs Germanovs U–10 un Arsēnijs Derbeņevs U–8.

U–12 grupā Springis, kurš turnīrā izlikts ar 95.numuru, savu otro uzvaru guva, apspēlējot Lukasu Gerginjū no Francijas (29.). Jāpiebilst, ka jaunais Latvijas šahists ar šahistu no Francijas tikās arī pirmajā mačā un trešdien spēkosies arī trešās kārtas cīņā.

Tikmēr U–10 grupā talantīgais jūrmalnieks Germanovs (57.) pie sava otrā punkta tika, apspēlējot ar 24.numuru izlikto Balašu Megjašai no Ungārijas. Viņam ir visas iespējas uzvaru sēriju turpināt arī trešdien, kad viņš tiksies ar turnīra 23.numuru Niščalu Tati no Anglijas.

Savukārt U–8 grupā otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja Derbeņevs (20.), kurš pārspēja Maksu Bērdu no Anglijas (48.). Trešdien viņam pretī jau būs krietni nopietnāks pretinieks – ar septīto numuru izliktais Timurs Jonals no Krievijas.

Vēl no Latvijas puišiem šobrīd atzīstamu sniegumu uzrāda arī U–16 grupā spēlējošie Iļja Semjonovs (2018.gada Latvijas čempions šajā vecuma grupā) un Rihards Bekasovs, kuri otrdien ar baltajām krāsām nospēlēja neizšķirti ar nomināli spēcīgākiem pretiniekiem. Semjonovam (38.) bija neizšķirts, spēlējot pret piekto numuru izlikto Oru Globusu no Izraēlas, kamēr Bekasovs (56.) cīnījās neizšķirti ar 21.numuru Aramu Jericjanu no Krievijas. Abiem Latvijas puišiem trešdien būs gaidāmas kārtējās cīņas pret reitingā augstākiem pretiniekiem.

Par neveiksmi pirmajā kārtā otrdien reabilitējās Latvijas U–18 čempions Fjodors Poļakovs, Latvijas U–14 čempions Daniils Horobrijs, kā arī Aleksandrs Jazdanovs un Miķelis Vingris, izcīnot savas pirmās uzvaras.

Meitenēm vecākajās grupās otrdien bija pagalam neveiksmīga – Latvijas galvenā cerība Elizabete Limanovska (26.) no spēka pozīcijas pazaudēja spēles pavedienu pret spēcīgo polieti Olīviju Kolbasu (9.) un piedzīvoja savu pirmo zaudējumu.

Tāpat zaudējumus piedzīvoja visas Latvijas meitenes U–18 un U–14 grupās, bet no U–16 grupā startējošajām meitenēm tikai Arina Petrovska izcīnīja neizšķirtu. Mazliet labāk klājās pašmāju meitenēm jaunākajās grupās – U–12 grupā 2018.gada Latvijas U–12 čempione Agnesa Ter–Avetisjana izcīnīja uzvaru, tāpat panākums arī Ievai Valeinei U–10 grupā, kura šogad uzvarēja Latvijas U–10 čempionātā meitenēm.

Jāpiebilst, ka jaunākajās grupās reitingi ir diezgan nomināli, jo nereti neatspoguļo patieso spēku samēru, taču sākot no aptuveni U–14 grupas uz augšu jau spilgtāk iezīmējas favorīti.