Limanovska: Iekļūšana labāko divdesmitniekā ir labs sasniegums

30.08.2018
Foto - LETA

Latvijas čempione šahā Elizabete Limanovska pēc Rīgā aizvadītā Eiropas jauniešu čempionāta šahā sarunā ar aģentūru LETA atzina, ka varēja nostartēt labāk, taču iegūtā vieta labāko divdesmitniekā arī ir cienījams sasniegums.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Limanovska U-18 vecuma grupā meitenēm kopvērtējumā ieņēma 18.vietu. Viņa turnīrā tā arī nevienu partiju nenoslēdza neizšķirti, jo izcīnīja piecas uzvaras, bet četros dueļos zaudēja.

"Man šķiet, kopumā šajā turnīrā varēju nostartēt labāk, bet beigu beigās es šajā čempionātā esmu augstākā vietā nekā jebkad iepriekš. Pirmais divdesmitnieks man ir ļoti labs sasniegums. Pagājušajā gadā man klājās ļoti slikti, biju zemākā vietā, nekā man piešķirtais numurs," pēc turnīra atzina daudzsološā šahiste.

Pērn Limanovska Eiropas jauniešu čempionātā ieņēma 20.vietu, bet tagad spērusi divus soļus augstāk. Tiesa, viņai šis bija pēdējais Eiropas čempionāts jauniešiem.

"Šis gads bija pēdējais, kad piedalījos Eiropas jauniešu čempionātā, tāpēc es gribēju būt augstākā vietā nekā pirms turnīra, un tas arī izdevās. Kopumā ar turnīrā sasniegtajiem rezultātiem esmu apmierināta," sacīja 18 gadus vecā šahiste, kura sacensībās bija 26.numurs.

Vienu no uzvarām Limanovska guva pret citu Latvijas jauno šahisti Madaru Golstu, kura gan ir trīs gadus jaunāka.

"Viņai šis mačs noteikti bija principiālāks. Protams, man arī tas bija principiāls, jo man vajadzēja sev un citiem pierādīt, ka esmu pelnīti kļuvusi par Latvijas čempioni. Šis tituls uzliek papildus spiedienu," par maijā izcīnīto karjerā pirmo Latvijas čempiones titulu sacīja Limanovska.

Arī viņa, līdzīgi kā citi Latvijas jaunie šahisti bija priecīgi, ka Eiropas čempionāts norisinājās pašu mājās.

"Tas bija krietni ērtāk, bet man patīk ceļot, tāpēc nebūtu problēmu startēt arī ārzemēs. Ikdienā dzīvoju Daugavpilī, bet brālis - Rīgā, tāpēc paliku pie viņa, turklāt netālu no sacensību norises vietas - varēju izstaigāt ar kājām," par apstākļiem sacensību laikā stāstīja šahiste.

Limanovska šoruden mācīsies 12.klasē, skolu apmeklējot Daugavpilī. Tāpat viņa nodarbojusies arī ar citiem sporta veidiem, piemēram, karatē un peldēšanu, kā arī lasa grāmatas, bet biežās ceļošanas dēļ viņa pagājušajā mācību gadā skolā nebija četrus mēnešus.

"Vēl pirms dažiem mēnešiem, kad man jautāja, vai es ar šahu saistu savu dzīvi, nebiju diez ko pārliecināta. Tagad es domāju citādāk – mana dzīve būs saistīta ar šahu," apņēmīgi norādīja Latvijas čempione.

"Mans iedvesmas avots šahā ir Dana Reizniece-Ozola. Politikā darboties nav viegli, bet Danai kaut kā izdevies to visu apvienot. Es arī mēģināšu darīt līdzīgi," jaunā šahiste cer sekot finanšu ministres piemēram.

Tāpat jau septembrī Limanovsku sagaida vēl nozīmīgāks izaicinājums, jo viņa Latvijas dāmu izlases rindās startēs šaha Olimpiādē.

"Gribu nospēlēt labi, tur ir pavisam cits līmenis – ne tāds, kā Eiropas un pasaules jauniešu čempionātos," Limanovska norādīja, ka viņu gaida līdzšinējās karjeras lielākais pārbaudījums.

Limanovska šahu sāka spēlēt nejauši, bet jau četru gadu vecumā. Šahu spēlēja viņas par četriem gadiem vecākais brāli, bet Elizabete vēlējās ar viņu pavadīt vairāk laika, tāpēc arī sāka spēlēt.

"Brālis gan vēlāk šahu pameta, bet es turpināju, jo tieši caur šo spēli biju ieguvusi jaunus draugus, turklāt man šajā spēlē bija arī nesliktas sekmes," par saviem pirmajiem soļiem pie šaha dēlīša atcerējās sportiste.

Eiropas jauniešu čempionātā, kas trešdien noslēdzās Rīgā, vislabākos rezultātus uzrādīja Krievija, kurai bija arī vislielākā delegācija. Krievijas jaunie šahisti izcīnīja septiņas zelta, sešas sudraba un trīs bronzas medaļas. Azerbaidžānas pārstāvjiem divas zelta medaļas, kamēr Baltkrievijai tika viena zelta, viena sudraba un trīs bronzas medaļas.