Reizniece-Ozola ievēlēta Eiropas Šaha savienības viceprezidentes amatā

04.10.2018

Latvijas finanšu ministre, lielmeistare Dana Reizniece-Ozola ievēlēta Eiropas Šaha savienības (ECU) viceprezidentes amatā, vēsta ECU. Tikmēr ECU prezidenta amatā uz otro termiņu pārvēlēts Gruzijas pārstāvis Zurabs Azmaiparašvili, kurš Eiropas šaha jumtorganizāciju vadīs arī turpmākos četrus gadus, ziņo LETA.

Turpat Batumi norisinājās arī Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) ģenerālasambleja, kurā par prezidentu ievēlēts Krievijā augstus amatu ieņēmušais Arkādijs Dvorkovičs.

Pašlaik 58 gadus vecais Azmaiparašvili balsojumā saņēma 44 no 50 delegātu balsīm.

ECU ģenerālsekretāra pienākumus pildīs grieķis Teodors Corbacoglu, prezidenta vietnieks būs zviedrs Gunnars Bjernsons, bet viceprezidenti – Reizniece-Ozola un austrietis Johans Pehšteiners.

Turpat Batumi pašlaik norisinās šaha Olimpiāde, taču Reizniece-Ozola tajā nestartē, kā arī nepiedalījās trešdien notikušajās vēlēšanās, jo šobrīd aktīvi piedalās priekšvēlēšanu kampaņā pirms 13.Saeimas vēlēšanām, ziņo LETA.

Tikmēr 46 gadus vecais Dvorkovičs par prezidentu tika ievēlēts trīs balsošanas kārtās. Pēdējā no tām viņš saņēma 103 balsis, kamēr viņa vienīgais palikušais konkurents, grieķis Georgis Makropuloss tika pie 78 balsīm.

Uz prezidenta amatu pretendēja arī pazīstamais britu šahists Naidžels Šorts.

Kā vēstīts, ētikas kodeksa pārkāpumu dēļ jūlijā no amata tika atstādināts iepriekšējais FIDE prezidents, Krievijas biznesmenis Kirsans Iļumžinovs. Viņš FIDE vadīja kopš 1995.gada.

No 2012.gada līdz šī gada maijam Dvorkovičs bija Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva vietnieks. Tāpat viņš ieņēmis vēl vairākus augstus amatus Krievijas valsts pārvaldē.

Šī gada sākumā ASV Dvorkoviču iekļāva Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvināto personu sarakstā. Saraksts tika veidots ar domu identificēt personas, kas guvušas labumu Putina valdīšanas laikā, bet iekļaušana sarakstā nenozīmē automātisku sankciju piemērošanu šīm personām.