Dana Reizniece-Ozola kļūs par FIDE rīkotājdirektori un valdes priekšsēdētāja vietnieci

04.01.2021

Kā savā feisbuka lapā informē lielmeistare un Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola, viņa piekritusi piedāvājumam ieņemt Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rīkotājdirektores un valdes priekšsēdētāja vietnieces amatu.

Dana Reizniece-Ozola raksta: "Jaunais gads manā dzīvē nesis lielas pārmaiņas – esmu piekritusi piedāvājumam ieņemt starptautiskās šaha federācijas FIDE rīkotājdirektores un valdes priekšsēdētāja vietnieces amatu. FIDE sporta veida attīstībai apvieno 190 valstis, to federācijas un desmitiem miljonu sportistu. Tā ir lielākā un ietekmīgākā šaha organizācija pasaulē.

Šis piedāvājums ir ļoti augsts novērtējums ne tikai man personiski, bet arī Latvijai un mūsu valsts šaha tradīcijām. FIDE rīkotājdirektores amats ir viens no augstākajiem, kāds Latvijai bijis kādā no starptautiskām sporta organizācijām. Tā ir lieliska iespēja nest Latvijas sporta vārdu pasaulē.

Esmu pieņēmusi lēmumu nolikt deputātes mandātu, lai darbam FIDE varētu veltīt visu laiku un enerģiju. Daudzi no Jums zina, ka esmu pieradusi veltīt maksimālu uzmanību tam, ko esmu uzņēmusies, lai tas būtu ar jēgu un dotu gandarījumu.

Esmu pārliecināta, ka man izdosies ieguldīt savu artavu FIDE turpmākajā izaugsmē. Pasaule nākotnē starptautisko šaha federāciju uztvers ne tikai kā profesionālu sportistu atbalsta institūciju un augsta līmeņa sacensību organizatori, bet arī kā sociāli atbildīgu organizāciju, kas karalisko sporta spēli aktīvi izmanto bērnu izglītošanā, mazāk aizsargāto sabiedrības daļu integrēšanā un sieviešu tiesību nostiprināšanā.

Mani pēdējie 10 profesionālie gadi saistīti ar politiku. Vēlos pateikties vēlētājiem par uzticību un pastāvīgu atbalstu, kas ļāvis mums kopā paveikt Latvijai nozīmīgas lietas. Atvērt gāzes tirgu, pasargāt cilvēkus no ātro kredītu jūga, ieviest 0% UIN likmi reinvestētajai peļņai, mazināt ēnu ekonomiku. Ar pilnu atdevi esmu strādājusi gan valdībā, gan Saeimā, pozīcijā un opozīcijā.

Pateicos par sadarbību visiem līdzšinējiem politiskajiem partneriem. Gandarījumu rada, ka pieaugoša populisma un politiskas agresivitātes apstākļos ir saglabātas konstruktīvas un cieņpilnas attiecības. Novērtēju arī rūdījumu, ko devuši politiskie oponenti.

Īpašu paldies es vēlos pateikt komandas biedriem no Latvijas Zemnieku savienības un tās sadarbības partneriem, ar kuriem kopā esam pieredzējuši gan politiskos panākumus, gan grūtākus laikus. Novēlu kolēģiem apzināties atbildību būt lielākajam konservatīvajam politiskajam spēkam Latvijā. Lielai daļai Latvijas vēlētāju ir nepieciešams spēcīgs vērtību aizstāvis. Vēlu būt gudriem, stipriem, konsekventiem, atbrīvojoties no šķēršļiem, kas pagaidām traucē kļūt par visu konservatīvo spēku saliedējošu centru Latvijas politikā. Ceru, ka Latvijas Zemnieku savienība par tādu kļūs.

Pārliecību dod tie patriotiskie, saimnieciskie, nosvērtie un pamatīgie sava darba pratēji, kurus partijas biedru rindās esmu sastapusi visos Latvijas novados. Turpināšu būt Latvijas Zemnieku savienības biedre un atbalstīšu labas pārmaiņas partijā.

FIDE darbā pienākumu būs daudz, bet prieks, ka tas neprasa aizbraukt no Latvijas. Tāpēc zinu, ka saikne ar domubiedriem un draugiem saglabāsies cieša!

Jūsu Dana
2021. gada 4. janvārī"