Olaine

Raksti:

Latvijā par vienu titulētu šahisti vairāk

27.05.2024

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) apstipinājusi pieprasījumu un piešķīrusi sieviešu meistarkandidātes (WCM) titulu pazīstamajai jauno šahistu trenerei un aktīvajai Olaines turnīru organizatorei Gunai Skujiņai (2090).

Aizvadīts jau astotais "Olaines šaha pavasaris"

13.05.2024

"Olaines šaha pavasaris" notiek jau astoto gadu un tas aizvadīts ar savdabīgu rekordu – martā atvērtā pieteikšanās noslēdzās jau pēc nedēļas, pat ar pamatīgu dalībnieku rezervi ātri aizpildoties visām 150 vietām.

Jaukā noskaņā Olainē aizvadīts turnīrs meitenēm "Spēlē dāmas!"

08.04.2024

Sestdien, 6.aprīlī, Olainē trešo reizi notika vienas dienas turnīrs tikai meitenēm "Spēlē dāmas". Divos dažādu stiprumu turnīros kopumā piedalījās 39 šahistes, no kurām jaunākajām bija vien seši gadi un vairākām meitenēm šīs bija pirmās sacensības mūžā.

Turnīrs tikai meitenēm "Spēlē dāmas!" Olainē jau 6. aprīlī

01.04.2024

Šogad aprīļa pirmajā nedēļas nogalē Latvijā paralēli notiks vairākas svarīgas un interesantas šaha sacensības dažāda stipruma un vecuma šaha spēles mīļotājiem, atliek vien izvēlēties savējās!

Aizvadīts kārtējais Olaines čempionāta posms

05.02.2024

Februāra pirmajā nedēļas nogalē aizvadīts kārtējais Olaines šaha čempionāta posms – skolniekiem mācību gada noslēdzošais, jau ceturtais, pārējiem interesentiem – otrais šajā gadā.

Olaine uzsākusi jauno šaha gadu

13.01.2024

Skolēnu ziemas brīvlaika pēdējā sestdienā Olaines Sporta centrs uz kārtējo posmu – un šajā gadā pirmo – pulcēja kā Olaines bērnus, tā pēcpusdienā visus interesentus.

Aizvadīts simtais Olainē reģistrētais šaha turnīrs

30.11.2023

Olaine uz Latvijas šaha skatuves uznāca salīdzinoši nesen, taču ātri ieņēma stabilu un paliekošu vietu valsts šaha notikumu kalendārā, īpaši piesaistot bērnus un jauniešus ar tieši viņiem domātiem kvalitatīvi organizētiem turnīriem.

Olaines rudens šaha svētku laikā notiks meiteņu komandu sacensības "Divas dāmas"

15.11.2023

Ar divām dāmām uzvarēt ir vieglāk! Bet ko tad, ja divas dāmas ir visiem? Kas notiek tad, par to pārliecināties varēs jaunā turnīrā, kas notiks Olainē nākamajā dienā pēc Olaines rudens Šaha svētku trijiem bērnu turnīriem.

Olainē dominē meitenes un Emīls Jānis Mieriņš

08.10.2023

Olaines bērnu čempionāta otrajā posmā meitenes puišiem neatstāja nekādas cerības – katrs, kas septiņu kārtu laikā pietuvojās pirmajam trijniekam, nekavējoties tika nostumts drošā attālumā un pirmo reizi turnīru organizēšanas vēsturē visu goda pjedestālu ieņēma meitenes. Arī ceturto vietu – rezervei!

Olainē pēc vasaras atsākas šaha sezona

06.09.2023

Jau nākamajā dienā pēc skolnieku atgriešanās skolas solos atsākās arī Olaines šaha aktīvā sezona ar tradicionālajiem mazajiem turnīriem. Sestdien un svētdien notika Atklātā Olaines turnīra ātrajā šahā trešais posms.

Olaines vērienīgā bērnu turnīra daudzās balvas sadalītas

03.05.2023

Sestdien, 29.aprīlī, Olaines Sporta centrā notika tradicionālie un ļoti gaidītie Olaines Šaha svētki, trīs dažāda stipruma turnīros pie šaha galdiņiem pulcējot organizatoru noteikto pusotru simtu jauno šahistu.

Jaukā noskaņā Olainē aizvadīts otrais turnīrs "Spēlē dāmas!"

19.04.2023

Jau otro gadu Olaine uz šaha sacensībām aicināja tikai meitenes. Lai arī šajā aprīļa nedēļas nogalē pārklājās vairāki šaha turnīri bērniem, daudzas jaunkundzes izvēlējās izmantot tik reto iespēju uzspēlēt šahu mierīgajā un patīkamajā meiteņu kompānijā.

Olaines Šaha svētku dalībnieku kopskaits pārsniedz 200

28.11.2022

26. un 27.novembrī Olaines Sporta centrā uz tradicionālajiem un jau ļoti iecienītajiem Olaines Šaha svētkiem kopā pulcējās 201 dalībnieks. Sestdien bērni un jaunieši sacentās trīs dažāda stipruma turnīros.

"Olaines šaha pavasaris" pulcē 196 jaunos šahistus

09.05.2022

Pēc diviem pandēmijas gadiem arī Olaines tradicionālie turnīri bērniem beidzot atgriezušies ierastajā ritmā un vietā – 7.maijā Olaines sporta centra lielajā zālē atkal notika pavasara šaha svētki. Dienu vēlāk aizritēja "Olaines Šaha pavasaris" visiem spēlētgribētājiem.

"Spēlē dāmas!" parāda – meiteņu šaham Latvijā būs būt!

12.04.2022

Kamēr Latvijas daba lēnām mostas pavasarim, Latvijas šaha dzīvē jau ir dzimusi jauna tradīcija, vismaz šobrīd izskatās, ka 10. aprīlī Olainē notikušo meiteņu ātrā šaha turnīru "Spēlē dāmas!" noteikti ir vērts atkārtot.

Pirmo reizi notiks sacensības "Spēlē dāmas!"

26.03.2022

Svētdien, 10.aprīlī, Olaines Sporta nama lielajā sporta zāle, Zemgales iela 33a, pirmo reizi notiks sacensības "Spēlē dāmas!". Tajās paredzēti divi turnīri skolniecēm, atkarībā no sporta klases. Tiek aicinātas jaunās šahistes no visas Latvijas!

20.martā sākas Olaines šaha turnīru sezona

16.03.2022

Svētdien, 20.martā, Olaines sporta namā, Zemgales ielā 33a, notiks Atklātais Olaines turnīrs ātrajā šahā. Šī gada kalendārā tas pirmais klātienes turnīrs, kas paredzēts šajā pilsētā, kurā šaha tradīcijas pēdējā paliek arvien noturīgākās.

Olaines čempionātā uzvar jaunā Marija Kuzņecova

13.10.2021

Nedēļas nogalē Olaines sporta namā aizvadīts gan novada atklātais čempionāts ātrajā šahā, gan arī bērnu turnīrs. Kopumā pie galdiņiem sēdās vairāk nekā pussimts dalībnieku, pārsvarā no Olaines un netālās Rīgas.

Olaines Šaha svētkiem – piektais gads!

24.08.2021

Olaines Šaha svētku tradīcija bikli aizsākās 2016. gada novembrī ar turnīru bērniem iesācējiem, togad pulcējot 44 spēlēt gribētājus no visas Latvijas un open turnīru visiem interesentiem.

"Vasaras blics Olainē" – Šaha dienas un Tokijas olimpiādes noskaņās

27.07.2021

Starptautiskās šaha dienas un Tokijas olimpiādes atklāšanas noskaņās piektdien, 23. jūlijā, tika aizvadīts Olaines novada atklātais šaha turnīrs "Vasaras blics Olainē" ar laika kontroli 5 minūtes + 3 sekundes par gājienu. Turnīrā piedalījās 38 šahisti no Olaines, Rīgas, Cēsīm, Pļaviņām, Kokneses, Baldones un Salaspils.

Senioru spēlēs Rīgas komandu joprojām nepārspēt

08.09.2020

Sestdien Baložu vidusskolā aizvadītas jau 57. Latvijas Sporta veterānu senioru spēlēs šahā, kas iepriekš bija paredzētas jūnijā, bet "Covid-19" dēļ tika pārceltas. Pie galdiņiem sēdās 80 dalībnieki, kas pārstāvēja 16 komandas.

Aivara Gipšļa piemiņas turnīra kauss atkal tiek Arturam Bernotam

11.02.2020

Rīgas Šaha federācijas telpās aizvadīts nu jau tradicionālais lielmeistara Aivara Gipšļa piemiņas turnīrs, kas uz deviņu kārtu rapidu ar apdomas laiku 8 minūtes plus 4 sekundes pulcēja 44 dalībniekus, arī viesus no Krievijas un Lietuvas. Balvu fonds bija 280 eiro.

Olaines Šaha svētku popularitāte aizvien pieaug

25.11.2019

Olaines Šaha svētku organizatoru komandas trīs gadu rūpīgais darbs nesis paliekošus rezultātus – pastāvēšanas ceturtajā gadā pat bez jebkādas reklāmas jau novembra sākumā 150 kopējās vietas uz trīs dažāda stipruma bērnu turnīriem 23. novembrī tika aizpildītas nedaudzās dienās, daudzus gribētājus atstājot ārpus saraksta.

Nedēļas nogalē – Olaines Šaha svētku rudens turnīri

21.11.2019

Sestdien un svētdien, 23. un 24.novembrī, Olaines Sporta centrā notiks tradicionālie Olaines Šaha svētki. Tie parasti notiek divas reizes gadā, pavasarī un rudenī. Sevišķu popularitāti izpilnījušās bērnu sacensības.

Salaspils novada čempionātā atkal uzvarētāju maiņa

09.09.2019

Salaspils novada atklāto šaha čempionāta vēsture nav visai gara, jo notikuši tikai septiņi turnīri, tomēr tā arī nevienam šahistam nav izdevies aizstāvēt savu iepriekšējā gadā iegūto titulu. Tā tas notika arī aizvadītajā sestdienā Salaspils sporta namā.

Olaines lielie turnīri jau kļuvuši par ļoti gaidītu pasākumu

12.05.2019

Olaines lielie turnīri, kas nu jau tradicionāli tiek rīkoti divas reizes gadā – maijā un novembrī, ir kļuvuši par ļoti gaidītu pasākumu ne tikai Olaines šahistiem un viesiem, bet arī pašiem organizatoriem un tiesnešiem.

Valkā piemin Keresu, cīnās arī Olainē, Baložos, Ikšķilē, Tukumā, Dobelē

04.02.2019

Nedēļas nogalē Latvijā tika aizvadīti vairāki starptautiski ātrā šaha turnīri amatieriem, no kuriem dalībnieku skaita ziņā kuplākais bija Igaunijas lielmeistara Paula Keresa piemiņas turnīrs Valkā, kas pulcēja 64 dalībniekus no abām kaimiņvalstīm.

Sākusies Olaines ātrā šaha turnīru sērija

13.01.2019

Sestdien Olaines sporta namā aizvadīts Olaines atklātā čempionāta ātrajā šahā pirmais posms, kuru organizē Olaines Šaha klubs sadarbībā ar Rīgas Šaha federāciju un Olaines Sporta centru. Notika gan bērnu, gan arī "Open" turnīrs.

Olaines šaha svētki – kvantitāte ar kvalitātes zīmi

26.11.2018

Olaine jau tradicionāli aicināja uz rudens Šaha svētkiem, uzmanību pievēršot tieši bērniem. Vēl pirms diviem gadiem Olaine rudenī pulcēja vien 44 dalībniekus iesācēju turnīrā, nu 24.novembrī sacentās vairāk kā 150 azartiski jaunie šahisti trīs dažāda stipruma turnīros, informē viena no organizatorēm Guna Skujiņa.

Olaines šaha svētki atkal gaida jaunos sportistus un pieaugušos

08.11.2018

Arī šogad Olaines sporta nama lielā sporta zāle, Zemgales iela 33a, notiks vērienīgi Olaines šaha svētki. 24.novembrī paredzēti trīs dažādi bērnu turnīri, bet 25.novembrī sacentīsies visi interesenti. Pateicoties uzņēmuma "Olainfarm" atbalstam, balvu fonds būs 1200 eiro.

Olainē aizvadīts četru posmu čempionāts un tuvojas šaha svētki

22.10.2018

Sestdien Olaines Sporta namā noslēdzās šīs pilsētas atklātā čempionāta ātrajā šahā ceturtais posms, kas pulcēja 31 dalībnieku, pārsvarā no Rīgas un Olaines. Par uzvarētāju ar 6,5 punktiem no 8 šoreiz kļuva daiļā dzimuma pārstāve WFM Renāte Vidruska (2025).

Olainē uzvar Makovskis, Dobelē – Erlats

10.09.2018

Svētdien 35 spēlētāji bija pulcējušies Olaines sporta namā, kur tika aizvadīts Olaines atklātā čempionāta trešais posms ātrajā šahā. Astoņu kārtu turnīrā ar apdomas laiku 10 minūtes plus 5 sekundes labākais bija rīdzinieks Georgijs Makovskis (2257), kura kontā 7,5 punkti.

Olaines Šaha pavasara svētki aizvadīti ar vērienu

14.05.2018

12. un 13.maijā risinājās nu jau tradicionālais Olaines "Šaha pavasaris", kurā aizvien lielāku popularitāti gūst pirmās dienas bērnu turnīrs. Šogad viena turnīra vietā dalībnieki tika sadalīti divos – A turnīrā spēlētāji no III līdz I sporta klasei, bet B – iesācēji un IV sporta klase.

Jau šīs nedēļas nogalē – kārtējais "Olaines šaha pavasaris"

07.05.2018

Sestdien un svētdien, 12. un 13.maijā, Olaines sporta namā gaidāms kārtējais "Olaines šaha pavasaris". Pirmajā dienā divos turnīros sacentīsies bērni, savukārt svētdien gaidāma pieaugušo sacensības. Visi ātrā šaha turnīri būs ar FIDE reitinga apskaiti.

Pierīgas novadu sporta spēlēs atkal jauns uzvarētājs

05.02.2018

Mālpils Sporta kompleksā  svētdien aizvadītas Pierīgas novadu sporta spēles šahā, kas šogad pulcēja septiņu novadu komandas  – par divām vairāk nekā pērn. Turpinot pēdējos gadus ierasto tradīciju, arī šogad čempionam neizdevās aizstāvēt savu titulu.

Liepājā uzvar Ivars Bērziņš, Olainē – Jurijs Agafonovs

21.01.2018

Sestdien un svētdien Liepājā aizvadīts pirmais no četriem 2018.gada Latvijas vīriešu čempionāta reģionālajiem atlases turnīriem. Septiņās ātrā šaha (40 minūtes plus 15 sekundes) kārtās iegūstot 6,5 punktus, par uzvarētāju kļuva Ivars Bērziņš (2258).

Guna Skujiņa: Olaines Šaha svētku bērnu turnīrs – lielākais Latvijā

27.11.2017

Olaines divu dienu Šaha svētki 25. un 26. novembrī sākās ar bērnu turnīru, kas tikai gada laikā no 44 dalībniekiem izaudzis līdz 129 un kļuvis par lielāko bērnu turnīru Latvijas mērogā! Olaines šaha dzīves organizatori nemaz arī neslēpj, ka vēlas padarīt savu pilsētu par vienu no šaham draudzīgākajām mūsu valstī.

Nedēļas nogalē gaida Olaines šaha svētki ar balvu fondu 1200 eiro

22.11.2017

Sestdien un svētdien, 25. un 26.novembrī, gan jaunie šahisti, gan profesionāļi aicināti uz Olaines šaha svētkiem, kuru balvu fonds, pateicoties sponsoram "Olainfarm", jau ir sasniedzis 1200 eiro.

Atsākusies Olaines ātrā šaha turnīru sērija

11.09.2017

Svētdien ar 42 dalībnieku piedalīšanos sākās Olaines atklātais čempionāts ātrajā šahā. Tikai aizvadīts pirmais no tā posmiem, kurā ar 7 punktiem astoņās partijās uzvarēja FM Sergejs Kļimakovs (2310). Dienu iepriekš viņš triumfēja Salaspils rapida čempionātā.

Olaines šaha pavasaris noslēdzas ar Širova uzvaru

29.05.2017

Olaines sporta namā aizvadīts spēcīga sastāva starptautisks ātrā šaha (12+3) turnīrs "Olaines šaha pavasaris", kurš pulcēja 46 dalībniekus no piecām valstīm. Bez mūsējiem bija arī viesi no Norvēģijas, Krievijas, ASV un Čehijas. Visai sīvā cīņā uzvarēja galvenais reitingfavorīts Aleksejs Širovs (2686).

Olaines šaha svētku galvenajā turnīrā uzvar mājinieks Miezis

27.11.2016

Sestdien un svētdien Olaines Sporta centrā aizvadīti pirmie Olaines šaha svētki. Pirmajā dienā pie rūtotajiem galdiņiem sēdās bērni, bet otrajā notika pieaugušo sacensības ar balvu fondu 500 eiro, kurā pārāks par visiem bija mājinieku lielmeistars Normunds Miezis (2475).

Jau sestdien – pirmie Olaines šaha svētki

21.11.2016

Jau sestdien un svētdien, 26. un 27.novembrī, notiks pirmie Olaines šaha svētki. Pirmajā dienā paredzēts turnīrs bērniem, bet otrajā dienā Olaines sporta namā, Zemgales ielā 33a, aizritēs atklātais ātrā šaha turnīrs ar balvu fondu 500 eiro, no kuriem uzvarētājam tiks 100 eiro.

Nedēļas nogalē aizvadīti trīs ātrā šaha turnīri

11.10.2016

Nedēļas nogalē aizvadīti vairāki šaha turnīri ar visai plašu dalībnieku skaitu. Galvaspilsētā notika Rīgas Sporta veterānu kluba čempionāts un Vladimira Bagirova memoriāls, bet Olainē spēlētāji sacentās vietējā šaha kluba čempionāta 4.posmā.

Olaines otrajā posmā uzvar Ramma, kopvērtējumā vadībā Laizāns

28.06.2016

Svētdien Sporta centrā tika aizvadīts vietējā šaha kluba čempionāta otrais posms, kurā piedalījās 33 dalībnieki no Latvijas, ASV un Krievijas. Astoņās ātrā šaha kārtās labākais ar 7 punktiem bija Kaspars Ramma, aiz sevis atstājot Rihardu Bekasovu (6,5) un Aivaru Laizānu (6). Labākā jaunieša balvu ieguva Arsens Bataševs, dāmas – Līga Ungure, seniora – Valērijs Zujevs, olainieša – Jāzeps Vaičuks.

Sākusies Olaines ātrā šaha turnīru sērija

22.05.2016
Olaines Sporta centrā sestdien sākās Olaines Šaha kluba čempionāts, kas jau otro gadu notiek vairākos posmos. Šogad paredzēti četri posmi plus vēl gada noslēguma turnīrs. Šīs ātrā šaha sacensības ar FIDE reitinga aprēķinu un apdomas laiku 12 minūtes plus 3 sekundes organizēja Olaines sporta centrs, šaha klubs un Rīgas Šaha federācija. Pirmais posms pulcēja 19 šahistus. Pirmās divas vietas ar 6,5 punktiem no 8 ieguva attiecīgi Aivars Laizāns

Aicina uz ātrā šaha turnīriem Kuldīgā un Olainē

21.04.2016

Šahisti arī šogad tiek aicināti uz diviem tradicionāliem ātrā šaha turnīriem – Olainē un Kuldīgā.  Olaines Šaha kluba čempionāts notiks četros posmos ar spēļu dienām 22.maijā, 19. jūnijā, 11.septembrī un 9.oktobrī. Plānoti arī 2 dienu Olaines šaha svētki 26.–27. novembrī. Par tiem informācija sekos rudenī. Savukārt Kuldīgas pilsētas svētku turnīrs paredzēts 16.jūlijā Kuldīgas novada sporta skolas šahā klubā.

Galerijas: