Baltic zonal

Raksti:

Igors Kovaļenko: Jāatgriežas pie 2700

16.07.2018

Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko (2624) svētdien uzvarēja jau piekto Baltijas zonālo turnīru posmu, apliecinot, ka ir līderis ne tikai mūsu valstī, bet arī Baltijā. Panākums Liepājā viņam sekoja pēc pirmajām vietām respektablos turnīros Panevēžā (Lietuva) un Astanā (Kazahstānā).

Ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu Liepājā izcīna Kovaļenko

15.07.2018

Svētdien Liepājā noslēdzās Baltijas zonālā turnīrā Liepājas posms. Tajā ar 7 punktiem no 9 uzvarēja Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko (2624), kurš ieguvu pirmo vietu arī trīs posmu summā un tādējādi arī ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu, kas nākamgad notiks Hantimansijskā (Krievija).

Šahisti sākuši izšķirošo posmu par vietu Pasaules kausa izcīņā

09.07.2018

Pirmdien Liepājā, viesnīcā "Europa City Amrita" 24 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas šahisti sāka cīņas Baltijas zonālā turnīra 2018.gada cikla trešajā, noslēdzošajā posmā, kurā kļūs zināms tas spēlētājs, kurš iegūs ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu. Pēc diviem posmiem pretendenti ir palikuši četri.

Par zonālā posma uzvarētāju pirmo reizi kļūst Meškovs

20.06.2018

Trešdien Palangas viesnīcā "Vanagupe" noslēdzās Baltijas zonālā turnīra jeb Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas otrais posms. Iegūstot 7 punktus no 9, par uzvarētāju kļuva mūsu lielmeistars Ņikita Meškovs (2515), turnīru aizvadot bez zaudējumiem, un pirmo reizi triumfējot kādā no zonālo turnīru posmiem.

Pirms festivāla nedēļas Palangā startējis zonālais turnīrs

15.06.2018

Ceturtdien Palangas viesnīcā "Vanagupe" 24 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas šahisti uzsākas pašreizējā Baltijas zonālo turnīru cikla otro posmu. Jau sestdien turpat sāksies festivāla "Baltija Cup" septiņi turnīri, Baltijas vadošajiem šahistiem neļaujot vairs justies vientuļiem milzīgajā zālē.

Latvijas šahistus gaida turnīros Palangā un Panevēžā

30.05.2018

Jau jūnijā divi vērienīgi starptautiski festivāli notiks mūsu kaimiņvalsts Lietuvas pilsētās Palangā un Panevēžā. Tradicionālais "Baltija Cup" Palangā sāksies jau 15.jūnijā, savukārt 29.jūnijā Panevēžā tiks dots starts "Panevezys Open 2018", bet 7.-8.jūlijā aizritēs Baltijas valstu rapida čempionāts.

Baltijas zonālā turnīra posmā jau ceturto reizi uzvar Kovaļenko

20.05.2018

Tallinā, Paules Keresa mājā, svētdien noslēdzās 2018.gada Baltijas zonālā turnīra jeb Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas pirmais posms. 24 spēlētāju konkurencē par uzvarētāju kļuva mūsu lielmeistara Igors Kovaļenko (2626), kurš tādējādi jau ceturo reizi triumfēja kādā no šādu turnīru posmiem.

Iļumžinova kausa izcīņas trešais cikls sākas ar septiņiem debitantiem

15.05.2018

Pirmdien Tallinā sākās Kirsana Iļumžinova trešās kausa izcīņas pirmais posms, kas reizē ir arī Baltijas zonālais turnīrs. Kopš šīs zonālās sacensības ir ar FIDE prezidenta vārdu, ir aizvadīti kopumā seši posmi. Šajā septītajā posmā, kurā sacenšas 24 spēlētāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, ir vairāki debitani, arī no mūsu valsts.

No maija līdz jūlijam notiks Baltijas zonālā turnīra visi trīs posmi

09.02.2018

Noslēdzoties norises datumu un vietu saskaņošanai starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas šaha federācijām, kļuvuši zināmi visu trīs Baltijas zonālo turnīru posmu laiki un pilsētas. Tie notiks jau šā gada maijā, jūnijā un jūlijā, Baltijas vadošajiem šahistiem nodrošinot spraigu vasaru.

Liepājas posmā uzvar Kveinis, bet kopvērtējumā pirmais Kulaotss

22.06.2017

Ceturtdien Liepājā noslēdzās Baltijas zonālā turnīra šahā jeb FIDE prezidenta Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas trešais posms. Ar 6,5 punktiem no 9 pirmo vietu ieguva Lietuvas lielmeistars Aloizs Kveinis (2526), bet triju posmu vērtējumā labākais bija igaunis Kaido Kulaotss (2597).

Liepājā pēc pusturnīra mūsu šahisti vadošajās pozīcijās

19.06.2017

Baltijas zonāla turnīra noslēdzošajā posmā Liepājā aizvadītas piecas kārtas no deviņām. Pirms izšķirošajām cīņām mūsu valsts sportisti ieņem pozīcijas tabulas galvgalī. Ar 4 punktiem līderis ir GM Arturs Neikšāns (2581), bet par puspunktu atpaliek IM Toms Kantāns (2490) un IM Ņikita Meškovs (2479).

Par Baltijas šaha galvaspilsētu kļuvusi Liepāja

16.06.2017

Kopš piektdienas par Baltijas valstu šaha galvaspilsētu uz nedēļu kļuvusi Liepāja, kurā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas daudzi vadošie šahisti viesnīcā "Europa City Amrita Hotel" sāka Baltijas zonālā turnīra trešo posmu. Sacensību noslēguma dienā viesosies FIDE prezidents Kirsans Iļumžinovs.

Uz Baltijas zonālā turnīra noslēgumu ieradīsies Kirsans Iļumžinovs

13.06.2017

Saņemts apstiprinājums, ka uz Baltijas zonālā turnīra jeb Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas trešā posma noslēgumu ieradīsies FIDE prezidents Kirsans Iļumžinovs. Atklāšana Liepājā, viesnīcā "Amrita", sāksies 16.jūnijā pulksten 15.45, bet noslēgums 22.jūnijā pulksten 15.

Zonālajā turnīrā Liepājā būs pieci debitanti

26.05.2017

Baltijas zonālā turnīra trešajā, noslēdzošajā, posmā, kas jau 16.jūnijā sāksies Liepājā būs pieci šī turnīra debitanti. Izmaiņas skars mūsu kaimiņvalsts Igaunijas un Lietuvas pārstāvjus, bet, Latvijas dalībnieki, kā zināms, spēlēs tādā pašā sastāvā kā otrajā posmā Viļņā.

Uz noslēdzošo posmu gaidāms Iļumžinovs, zināms Latvijas dalībnieku sastāvs

11.05.2017

Baltijas zonālā turnīra jeb Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas trešais, noslēdzošais, posms sāksies jau pēc mēneša Liepājā, viesnīcā "Amrita". Sagaidāms, ka uz tā atklāšanu 16.jūnijā ieradīsies arī pats Starptautiskās Šaha federācijas prezidents Iļumžinovs.

Kantāns uzvar un izpilda pēdējo GM normu, Bernotam IM norma

27.03.2017

Latvijas šahistiem veiksmīgi noslēdzies Baltijas zonālā turnīra otrais posms, kas no 21. līdz 27.martam notika Viļņā. Par uzvarētāju kļuva Toms Kantāns (2452), kurš izpildīja noslēdzošo lielmeistara (GM) normu, savukārt pirmo starptautiskā meistara (IM) normu spēja sasniegt FM Arturs Bernotas (2332).

Viļņā sācies Baltijas zonālā turnīra otrais posms

21.03.2017

Ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas daudzu labāko šahistu līdzdalību otrdien Viļņā, viesnīcā "Karolina", sācies Baltijas zonālā turnīra (Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas) otrais posms. Tiks aizvadītas deviņas klasiskā šaha kārtas un sacensības noslēgsies pirmdien, 27.martā.

Zināms Baltijas zonālā turnīra Viļņas posma sastāvs

10.03.2017

Organizatori publiskojuši visu to 24 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas spēlētāju sarakstu, kas no 21. līdz 27.martam Viļņā, viesnīcā "Karolina" spēlēs Baltijas zonālā turnīra (Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas) otrajā posmā. Salīdzinot ar pirmo posmu Pērnavā, būs septiņi jauni dalībnieki.

Baltijas zonālā turnīrā Viļņā debitēs FM Arturs Bernotas

06.02.2017

No 21. līdz 27.martam Viļņā, viesnīcā "Karolina", notiks Baltijas zonālā turnīra (Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas) otrais posms ar 24 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vadošo šahistu piedalīšanos. Salīdzinot ar pirmo posmu, kas notika decembrī Pērnavā, mūsu izlasē ir nelielas sastāva izmaiņas.

Pēc pirmā posma līdera lomu uzņēmies Kaido Kulaots

13.12.2016

Pērnavā (Igaunija) otrdien noslēdzies Baltijas zonālā turnīra pirmais posms. Deviņu kārtu klasiskā šaha turnīrā piedalījās pa astoņiem sportistiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. 24 dalībnieku konkurencē pirmo vietu ar 7 punktiem ieguva Igaunijas lielmeistars Kaido Kulaots (2556).

Baltijas zonālo turnīru Latvijas šahisti sāk ar 5,5:2,5

07.12.2016

Trešdienas vakarā Pērnavā sākās Baltijas zonālā turnīra pirmais posms. Šīs sacensības vienlaikus ir arī FIDE prezidenta Kirsana Iļumžinova kausa izcīņa. Uzvarētājs trīs posmu summā nākamgan kvalificēsies septembrī gaidāmajai Pasaules kausa izcīņai.

Zināms Baltijas zonālā turnīra Igaunijas posma sastāvs

05.12.2016

Jau trešdien, 7.decembrī, pulksten 14.30 Pērnavā (Igaunija) sāksies Baltijas zonālā turnīra pirmais posms. Tajā piedalīsies 24 šahisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kas līdz 13.decembrim aizvadīs deviņas klasiskā šaha kārtas.

Noteikts Latvijas dalībnieku sastāvs Baltijas zonālajam turnīram

10.11.2016

Latvijas Šaha federācija apstiprinājusi to astoņu mūsu valsts šahistu kandidatūras, kas no 7. līdz 13.decembrim Pērnavā (Igaunija) piedalīsies Baltijas zonālā turnīra (Kirsana Iļumžinova kausa izcīņā) pirmajā posmā.

Panākta vienošanās par Baltijas zonālajiem turnīriem. Pirmais 7.decembrī Pērnavā

27.10.2016

Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš informē, ka, pateicoties sponsora piesaistei no Latvijas, atkal notiks trīs Baltijas zonālie turnīri ar balvu fondu 10 000 eiro katrs, kuru kopvērtējuma uzvarētājs iegūs tiesības nākamgad piedalīties Pasaules kausa izcīņā.

Trīs dienu vizītē Latvijā ciemojies FIDE prezidents Kirsans Iļumžinovs

12.10.2016

Trīs dienu vizītē Latvijā uzturējās Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) prezdents Kirsans Iļumžinovs, kurš mūsu valstī ieradās svētdienas vakarā, bet prom devās trešdienas priekšpusdienā.