Baltijas zonālā turnīra posmā jau ceturto reizi uzvar Kovaļenko

20.05.2018
No kreisās: Tomass Laurušas, Igors Kovaļenko un Arturs Neikšāns.

Tallinā, Paules Keresa mājā, svētdien noslēdzās 2018.gada Baltijas zonālā turnīra jeb Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas pirmais posms. 24 spēlētāju konkurencē par uzvarētāju kļuva mūsu lielmeistara Igors Kovaļenko (2626), kurš tādējādi jau ceturo reizi triumfēja kādā no šādu turnīru posmiem.

Nedēļu garajā klasiskā šaha turnīrā Kovaļenko izcīnīja 7 punktus no 9 iespējamajiem, apliecinot savu galvenā favorīta statusu, nezaudējot nevienu partiju un ar četrām uzvarām pēc kārtas veicot varenu finiša spurtu.

Par punktu no viņa atpalika starptautiskais meistars no Lietuvas Tomasu Lauruši (2428), kurš ieguva savu otro lielmeistara normu. Tālākās vietas ar 5,5 punktiem ieņēma lielmeistari Artūrs Neikšāns (2573), Ilmārs Starostīts (2444), Šarūns Šuļskis (Lietuva, 2503), Normunds Miezis (2456) un Melis Kaņeps (2452). Vēl no Latvijas šahistiem pa 5 punktiem ieguva GM Ņikita Meškovs (2510) un GM Toms Kantāns (2510), bet pa 3 punktiem – FM Dmitrijs Tokranovs (2337) un WGM Ilze Bērziņa (2176). Pēdējiem diviem šī bija debija zonālajos turnīros.

Kovaļenko zonālo turnīru posmos nu ir piedalījies piecas reizes, no kuriem četras reizes ieņēmis pirmo vietu, bet reizi palicis otrais. Starostītam ceturtā vieta bija viņa labākais panākumus šajos turnīros, bet Mieža sestā vieta – atkārtots labākais. Savukārt Neikšāns uz goda pjedestāla kāpa jau trešo reizi (no septiņiem).

Iepriekšējā cikla (2016./2017.) uzvarētājs Kaido Kulaots (Igaunija, 2590) šoreiz palika tikai vienpadsmitajā pozīcijā, tādēļ atkārtot panākumu un uzvarēt trīs posmu kopvērtējumā viņam būs ārkārtīgi sarežģīti. Jāatzīmē, ka Tallinas posms mājiniekiem nebija no sekmīgākajiem, jo labākais no igauņiem Kaņeps ieņēma tikai septīto vietu.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Baltijas zonālā turnīra otrais posms paredzēts Palangā jau pēc nepilna mēneša (no 14. līdz 20.jūnijam), bet noslēdzošais aizritēs Liepājā, viesnīcā "Amrita" no 9. līdz 15.jūlijam.

Jau esam rakstījuši, ka visi galvenie Baltijas zonālā turnīra (Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas) norises principi ir atstāti kā iepriekšējā reizē. Tajos piedalīsies 24 šahisti, pa astoņiem no katras valsts, un tiks aizvadītas deviņas klasiskā šaha kārtas. Katra posma balvu fonds ir 10 000 eiro, no kuriem uzvarētājs saņem 2500, bet 12.vietas ieguvējs – 200 eiro.

Atkarībā no izcīnītās vietas, dalībniekiem pienākas no 2 līdz 20 punktiem. Tas šahists, kuram būs vislielākā punktu summa triju posmu kopvērtējumā, iegūs ceļazīmi uz 2019.gada Pasaules kausa izcīņu.