Liepājā pēc pusturnīra mūsu šahisti vadošajās pozīcijās

19.06.2017

Baltijas zonāla turnīra noslēdzošajā posmā Liepājā aizvadītas piecas kārtas no deviņām. Pirms izšķirošajām cīņām mūsu valsts sportisti ieņem pozīcijas tabulas galvgalī. Ar 4 punktiem līderis ir GM Arturs Neikšāns (2581), bet par puspunktu atpaliek IM Toms Kantāns (2490) un IM Ņikita Meškovs (2479).

Neikšāns iepriekšējos divos posmos ierindojās ceturtajās vietās, tādēļ palikšana atkal ārpus goda pjedestāla noteikti nav viņa plānos. Pirmajās piecās partijās viņš tikās tikai ar lielmeistariem, un tajās izcīnīja trīs uzvaras un divreiz cīnījās neizšķirti, arī ar galveno reitingfavorītu Kaido Kulaotu (Igaunija, 2597). Sestajā kārtā viņu gaida cīņa ar Viļņas posma uzvarētāju Tomu Kantānu, kura kontā arī ir trīs uzvaras, bet zaudējums Kulaotam. Savukārt Meškovs pēc zaudējuma trešajā kārtā Šarūnam Šuļskim (Lietuva, 2521) izcīnīja divas izvaras pēc kārtas, saglabājot labas iespējas izpildīt trešo lielmeistara normu.

Visas rezultāti un situācija turnīra tabulā apskatāma šeit.

Atgādināsim, ka turnīra noslēgumā 22.jūnijā piedalīsies ar FIDE prezidents Kirsans Iļumžinovs.

Katra posma balvu fonds ir 10 000 eiro, no kuriem uzvarētājam tiek 2500. Galvenais sponsors ir uzņēmums "Latvijas gāze", bet iniciators un galvenais organizators ir Āris Ozoliņš.