Liepājas posmā uzvar Kveinis, bet kopvērtējumā pirmais Kulaotss

22.06.2017

Ceturtdien Liepājā noslēdzās Baltijas zonālā turnīra šahā jeb FIDE prezidenta Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas trešais posms. Ar 6,5 punktiem no 9 pirmo vietu ieguva Lietuvas lielmeistars Aloizs Kveinis (2526), bet triju posmu vērtējumā labākais bija igaunis Kaido Kulaotss (2597).

Lai uzvarētu posmā, Kveinim pēdējā kārtā pietika ar neizšķirtu pret otrās vietas ieguvēju, starptautisko meistaru Ņikitu Meškovu (2479), kura kontā 6 punkti. Trešo vietu ar tikpat punktiem ieņēma vēl viens mūsu valsts starptautiskais meistars Toms Kantāns (2490), kurš pie reizes izpildīja arī lielmeistara normu. Ceturtais palika Otomārs Ladva (Igaunija, 2530), bet pirmo sešinieku ar 5,5 punktiem noslēdza vēl divi Latvijas šahisti, lielmeistars Arturs Neikšāns (2581) un starptautiskais meistars Rolands Bērziņš (2434).

Kopumā startēja 24 šahisti no trīs Baltijas valstīm. Visi Liepājas posma rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Triju posmu vērtējumā ar 49 punktiem labākais bija Kaido Kulaotss, kurš tādējādi ieguva ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņas posmu Batumi šogad septembrī. Divi labākie no Pasaules kausa iegūs tiesības piedalīties pasaules čempiona kandidātu turnīrā, kas paredzēts 2018.gada martā.

Otrais kopvērtējumā palika Ladva (42 punkti), aiz kura sekoja Kantāns (40), kurš startēja tikai divos posmos, un Neikšāns (34).

Turnīra svinīgajā apbalvošanā piedalījās arī Starptautiskās šaha federācijas prezidents Kirsans Iļumžinovs, kurš informēja, ka panākta vienošanās arī par nākamā cikla zonālā turnīra norisi trijās Baltijas valstīs. Balvu fonds arī būs 30 000 eiro, ģenerālsponsors "Latvijas gāze", bet galvenais organizators − Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš.

Liepājā Iļumžinovs ieradās no Rīgas, kur tikās arī ar izglītības ministru Kārli Šadurski un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu. Ar Šadurski panākta vienošanās, ka no gaidāmā mācību gada matemātikas mācību priekšmetu blokā šahs skolās būs obligāts priekšmets, savukārt Reizniece-Ozola apsolījusi piedalīties nākamgad pirmo reizi plānotajās pasaules ģimeņu sacensībās šahā.