Trīs dienu vizītē Latvijā ciemojies FIDE prezidents Kirsans Iļumžinovs

12.10.2016

Trīs dienu vizītē Latvijā uzturējās Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) prezdents Kirsans Iļumžinovs, kurš mūsu valstī ieradās svētdienas vakarā, bet prom devās trešdienas priekšpusdienā.

Vizītes laikā Iļumžinovs tikās ar mūsu valsts šaha dzīves organizatoriem, arī Latvijas Šaha federācijas prezidentu Āri Ozoliņu, viceprezidentu Andri Ozolu, un apsprieda pārraudzītā sporta veida aktualitātes. Tika runāts par Eiropas sieviešu čempionātu, kas nākamā gada pavasarī notiks Rīgā, kā arī apspriesta iespēja vēl šoziem sarīkot trīs Baltijas zonas turnīrus, kura uzvarētājs kvalificēsies nākama gada pasaules kausa izcīņai. Pašlaik notiek aktīvs darbs, lai šādi turnīri Latvijā, Lietuvā un Igaunijā notiktu, informē LŠF prezidents Āris Ozoliņš. Provizoriskais termiņš – no novembra līdz jūnijam.

Atgādināsim, ka iepriekš Latvijā Baltijas zonālās sacensības tika aizvadītas 2014.gada jūnijā Liepājā, un Latviju tajā pārstāvēja Igors Kovaļenko, Normunds Miezis, Arturs Neikšāns un Toms Kantāns. Turnīra balvu fonds bija 10 000 eiro (trīs turnīros kopā 30 000), un pasaules kausa izcīņai toreiz (pēc Lietuvas un Igaunijas posmiem) kvalificējās Igors Kovaļenko.