Panākta vienošanās par Baltijas zonālajiem turnīriem. Pirmais 7.decembrī Pērnavā

27.10.2016
Foto: 2014.gada Baltijas zonālā turnīra Liepājas posma laureāti: Arturs Neikšāns, Igors Kovaļenko un Aloizs Kveinis.

Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš informē, ka, pateicoties sponsora piesaistei no Latvijas, atkal notiks trīs Baltijas zonālie turnīri ar balvu fondu 10 000 eiro katrs, kuru kopvērtējuma uzvarētājs iegūs tiesības nākamgad piedalīties Pasaules kausa izcīņā.

Gluži kā iepriekšējā reizē, Baltijas zonālie turnīri (FIDE prezidenta Kirsana Iļumžonova kausa izcīņa) notiks pa vienam Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Pirmais posms paredzēts jau no 7. līdz 13.decembrim Pērnavā, tieši pirms Eiropas čempionāta ātrajā šahā un ātrspēlē, kas 15.decembrī sāksies Tallinā. Katru valstu pārstāvēs astoņi šahisti, nevis četri, kā iepriekšējā reizē. Tātad kopā vienā deviņu kārtu turnīrā spēlēs 24 šahisti. Paredzēts, ka piedalīsies gandrīz visi labākie mūsu valstu spēlētāji, izņemot dažus. No Latvijas pārstāvjiem neredzēsim Alekseju Širovu, bet būs 2014.gada atlases triumfētājs Igors Kovaļenko, arī Arturs Neikšāns, Ņikita Meškovs, Normunds Miezis u.c.

Posma uzvarētājs saņems 2500 eiro un 25 ieskaites punktus. Naudas balvas tiks 12 labākajiem, mazākā no tām ir 300 eiro. Uz Pasaules kausa izcīņu dosies spēlētājs, kurš iegūs visvairāk punktu trīs posmu kopvērtējumā.

Detalizētāka informācija atrodama notikumā šeit.

Latvijas un Lietuvas zonālo turnīru norises vietas un precīzi laiki tiks noteikti vēlākais pēc turnīra Pērnavā.

Atgādināsim, ka iepriekš Latvijā Baltijas zonālās sacensības tika aizvadītas 2014.gada jūnijā Liepājā, un mūsu valsti tajā pārstāvēja Igors Kovaļenko, Normunds Miezis, Arturs Neikšāns un Toms Kantāns. Arī tad turnīra balvu fonds bija 10 000 eiro (trijos kopā 30 000), un Pasaules kausa izcīņai toreiz (pēc Lietuvas un Igaunijas posmiem) kvalificējās Igors Kovaļenko.

Baltijas valstu 10 labāko aktīvo spēlētāju saraksts (pēc reitinga):