Pēc pirmā posma līdera lomu uzņēmies Kaido Kulaots

13.12.2016

Pērnavā (Igaunija) otrdien noslēdzies Baltijas zonālā turnīra pirmais posms. Deviņu kārtu klasiskā šaha turnīrā piedalījās pa astoņiem sportistiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. 24 dalībnieku konkurencē pirmo vietu ar 7 punktiem ieguva Igaunijas lielmeistars Kaido Kulaots (2556). Ar 6,5 punktiem  otrais palika viens no Latvijas šaha līderiem, liemeistars Igors Kovaļenko (2684), bet trešais (arī 6,5 punkti) finišēja vēl viens mājinieks GM Otomārs Ladva (2510).

Zonālā turnīra starta ranga otrais numurs GM Arturs Neikšāns ar 6 punktiem palika tūdaļ aiz goda pjedestāla. Pirmo sešinieku ar 5 punktiem noslēdza divi mūsu valsts starptautiskie meistari - attiecīgi Vladimirs Svešņikovs (2398) un Oļegs Krivonosovs (2452).

Kopumā Latvijas šahisti šo Baltijas valstu turnīru aizvadīja vidēji labāk nekā kaimiņvalsts sportisti, jo visi astoņi ierindojās pirmo 13 skaitā.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Šī turnīra balvu fonds bija 10 000 eiro, no kuriem uzvarētājam tika 2500. Gaidāmi vēl divas zonālās sacensības. Nākamās būs marta beigās Lietuvā, bet noslēdzošās no 16. līdz 22.jūnijam Liepājā.

Visu triju posmu galvenais sponsors ir uzņēmums "Latvijas gāze".

Aizvadītais turnīrs Baltijas valstu šahistiem ir ļoti nozīmīgs, jo uzvarētājs trīs posmu summa iekļūs 2017.gadā Batumi (Gruzija) gaidāmajā Pasaules kausa (PK)  izcīņā. Divi labākie no PK iegūs tiesības piedalīties pasaules čempiona kandidātu turnīrā, kas paredzēts 2018.gada martā. Tā uzvarētājs pēc tam novembrī 12 partiju mačā cīnīsies ar pašreizējo pasaules čempionu Magnusu Karlsenu (Norvēģija).

Jāatzīmē, ka jau 14.decembrī Tallinā sāksies Eiropas čempionāts ātrajā šahā un ātrspēlē, kurā piedalīsies vairāki desmiti mūsējie.