Komandu čempionāts

Raksti:

Par Latvijas čempionu titulu cīnās desmit komandas

20.05.2024

Nedēļas nogalē Rīgas Šaha federācijas telpās (Rīga, Ganību dambis 21) notika Latvijas 2024.gada komandu čempionāta pirmais posms, kurā desmit komandas izspēlēja pa trim kārtām.

Laiks pieteikties Latvijas komandu čempionātam

02.05.2024

Latvijas Šaha federācija aicina pieteikties Latvijas komandu čempionātam klasiskajā šahā, kas šogad notiks deviņās kārtās trijos posmos maijā, septembrī un oktobrī.

Rapida un blica komandu čempionātos smagas cīņas un grūtas uzvaras

04.12.2023

Vairāk nekā 80 dalībnieku no sešām federācijām 14 komandu sastāvā sestdien un svētdien Rīgas viesnīcā "Pullman Riga Old Town Hotel" cīnījās par godalgām Latvijas rapida un blica čempionātos ar kopējo balvu fondu 2000 eiro.

Komandas aicinātas pieteikties rapida un blica čempionātam

15.11.2023

Sestdien un svētdien, 2. un 3.decembrī, Rīgas viesnīcā "Pullman Riga Old Town Hotel" (Jēkaba 24) notiks Latvijas komandu čempionāti rapidā un blicā. Cīņas paredzētas pie pieciem galdiņiem. Komandas laipni aicinātas pieteikt savus sastāvus.

Latvijas komandu čempionātā divi uzvarētāji

11.09.2023

Svētdien Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā noslēdzās Latvijas 2023.gada klasiskā šaha komandu čempionāta otrais, noslēdzošais posms. Pēc tā par uzvarētājām tika pasludinātas divas komandas – Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) un "The Royal Biograph".

Informācija par Latvijas komandu čempionāta 2.posmu

31.08.2023

9. un 10.septembrī Jelgavā tiks aizvadīts otrais un noslēdzošanais Latvijas komandu čempionāta posms. Šogad par Latvijas čempiones nosaukumu cīnās 10 komandas, kuras aizvada Šveices sistēmu turnīru septiņās kārtās. Jelgavas posmā komandām būs jāaizvada atlikušie trīs mači.

Komandu čempionātā uz otro posmu vēl paliek intriga

10.04.2023

Pirmajās trīs Lieldienu brīvdienās aizvadīts Latvijas 2023.gada komandu čempionāta pirmais posms, kurš pulcēja desmit vienības un 58 spēlētājus no četrām federācijām. Izšķirošās cīņas notiks 9. un 10.septembrī.

Lieldienu brīvdienās gaidāms Latvijas komandu čempionāts

20.03.2023

Pirmo reizi kopš 2019. gada notiks Latvijas komandu čempionāts klasiskajā šahā. Tas tiks izspēlēts septiņās kārtās divos posmos. Pirmais no posmiem ir ieplānots Lieldienu brīvdienās, no 7. līdz 9.aprīlim, Rīgā, savukārt otrais notiks 9. un 10.septembrī Jelgavā.

Latvijas čempionātos rapidā un blicā spēcīgs sastāvs un četras uzvarētājkomandas

12.12.2022

Nedēļas nogalē Vecrīgas viesnīcas "Pullman Riga Old Town" zālē notika Latvijas komandu čempionāti rapidā un blicā, kā arī sieviešu čempionāti rapidā un blicā. Turnīri pulcēja ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu un kopējais balvu fonds bija vairāk nekā 2000 eiro.

Vēl var pieteikties komandu čempionātiem. Sevišķi gaidītas dāmas

05.12.2022

Vēl līdz ceturtdienas, 8.decembra, vakaram komandas aicinātas pieteikties Latvijas rapida un blica čempionātiem, kas notiks 10. un 11.decembrī Vecrīgas viesnīcā "Pullman Riga Old Town". Īpaši gaidītas ir daiļā dzimuma komandas.

Latvijas komandu čempionāts pirmo reizi notiks arī sievietēm

30.10.2022

Sestdien un svētdien, 10. un 11.decembrī, Vecrīgas viesnīcā "Pullman Riga Old Town" notiks četri aizraujoši turnīri. Paredzēts Latvijas komandu čempionāts rapidā un blicā, kā arī Latvijas sieviešu čempionāts rapidā un blicā.

Komandu čempionātā rapidā uzvar RTU, blicā – Ventspils

13.12.2021

Nedēļas nogalē Rīgā, viesnīcā "Pullman", notika komandu čempionāti rapidā un blicā. Sestdien par ātrā šaha čempioniem kļuva Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) spēlētāji, bet svētdien ātrspēlē labākie bija Ventspils pārstāvji.

Latvijas komandu čempionāts paredzēts 11. un 12.decembrī

03.12.2021

Sestdien un svētdien, 11. un 12.decembrī, Vecrīgā, viesnīcā "Pullman Riga Old Town Hotel" notiks Latvijas 2021.gada komandu čempionāts rapidā un blicā. Pirmajā dienā notiks ātrais šahs, savukārt otrajā – ātrspēle.

"Termo-Eko/RŠF" piekto reizi kļūst par Latvijas komandu čempionu

13.10.2019

Nedēļas nogalē Rīgas Šaha skolā aizvadīts Latvijas 2019.gada komandu čempionāta trešais, noslēdzošais, posms. Tā rezultātā desmit komandu konkurencē par čempioniem piekto reizi komandas vēsturē kļuva "Termo-Eko/RŠF" spēlētāji. Otro vietu ieņēma RTU, bet trešo vietu pirmo reizi ieņēma "Maxon&Co".

"Termo Eko/RŠF" soli tuvāk titula nosargāšanai

10.06.2019

Nedēļas nogalē Rīgas Šaha skolā aizvadīts Latvijas komandu čempionāta otrais posms. Trīs uzvaras trijos komandu mačos izcīnīja "Termo Eko/RŠF", sperot platu soli čempionu titula aizstāvēšanai.

Komandu čempionātā pēc pirmā posma vadībā "Maxon&Co"

18.02.2019

Rīgas Šaha skolā 16. un 17.februārī notika šī gada Latvijas komandu čempionāta I posms. Turnīrā piedalās 10 komandas, kas aizvadīs 1 apļa turnīru pie 5 galdiņiem, no kuriem viens ir dāmu. Laika kontrole ir 90 minūtes uz visu partiju, plus 30 sekundes par katru izdarīto gājienu, informē sahaskola.lv.

Arī šogad komandu čempionāts notiks trijos posmos. Pirmais – jau februārī

22.01.2019

Arī šogad Latvijas komandu čempionāts notiks trijos posmo Rīgas Šaha skolas telpās Pērnavas ielā 10. Kopumā būs deviņas kārtas, katrā posmā pa trim. Spēļu datumi ir 16.–17.februāris, 8.–9.jūnijs un 12.–13.oktobris. Balvu fonds – 2700 eiro. Komandas aicinātas pieteikties!

Pēc gada pārtraukuma komandu čempionātā uzvar "Termo-Eko/RŠF"

17.12.2018

Svētdienas vakarā Rīgas Šaha skolas telpās noslēdzās Latvijas komandu čempionāts. Par titulu šogad cīnījās divpadsmit komandas, kas aizvadīja apļa turnīru trīs posmos. Pēc gada pārtraukuma titulu ieguva "Termo-Eko/RŠF", uzvarot visos vienpadsmit mačos.

Pēc otrā posma līderpozīcijas pārņem "Termo Eko/RŠF" un RTU

10.09.2018

Latvijas komandu čempionāta II posmā, kas nedēļās nogalē aizvadīts Rīgas Šaha skolas telpās, favorīti apliecināja savu statusu. Pa četrām komandu uzvarām izcīnīja Rīgas Tehniskā universitāte, Ventspils un "Termo Eko/RŠF". Ižškirošie notikumi gaidāmi trešajā posmā decembra vidū.

Komandu čempionāts šogad garāks un masveidīgāks

11.06.2018

Nedēļas nogalē Rīgas Šaha skolā aizvadīts Latvijas komandu čempionāta pirmais posms no trijiem. Kā zināms, šogad abas līgas ir apvienotas vienā un divpadsmit komandas sacenšas viena apļa turnīrā, katra aizvadot vienpadsmit kārtas, sacensības padarot garākas un masveidīgākas.

Komandu čempionāta abas līgas apvienotas vienā, būs 11 kārtas

19.05.2018

Domājot par optimālu vienību skaitu, pieņemts lēmums Latvijas komandu čempionāta abas līgas apvienot vienā, tādēļ šogad valsts komandu čempionāts tiks aizvadīts tikai augstākajā līgā. Tās visi trīs posmi un norises vietas palikušas kā iepriekš paredzēts.

Zināmi komandu čempionātu norises laiki, vietas un izspēles principi

13.04.2018

Līdz 10.maijam vienības aicinātas pieteikties Latvijas komandu čempionātu turnīriem augstākajā un pirmajā līgā. Augstākās līgas sacensības tiks aizvadītas trijos posmos pa trim kārtām, savukārt pirmās līgas turnīrs tiks izspēlēts divos posmos ar kopumā septiņām kārtām.

Aicina iesniegt priekšlikumus Latvijas komandu čempionātam

02.02.2018

Domājot par Latvijas komandu čempionāta augstākās līgas un I līgas šīs sezonas turnīriem, Latvijas Šaha federācija (LŠF) aicina potenciālo dalībkomandu pārstāvjus līdz 1.martam iesniegt savus priekšlikumus par gaidāmajiem turnīriem – norisies principiem un vietām.

Latvijas komandu čempionātā uzvar galvenie favorīti RTU/WASA

21.11.2017

Pirmdien Rīgas Šaha skolā noslēdzās Latvijas komandu čempionāts šahā, kurā 15 vienību konkurencē uzvarēja starptautiska komanda RTU/WASA, pārtraucot Rīgas Tehniskās universitātes un "Termo–Eko"/RŠF septiņus gadus ilgušo dominanci.

Ar spēcīgu un starptautisku sastāvu sācies Latvijas komandu čempionāts

17.11.2017

Piektdienas vakarā Rīgas Šaha skolas telpās Pērnavas ielā 10 sākās Latvijas komandu čempionāts šahā, vienā turnīrā pulcējot 15 komandas, kuru pieteikumos ir 115 spēlētāji no 11 valstīm, no kuriem 26 ir sieviešu un vīriešu lielmeistari un starptautiskie meistari.

Latvijas komandu čempionāts notiks no 17. līdz 20.novembrim

30.08.2017

Latvijas komandu čempionāts šogad notiks no 17. līdz 20.novembrim Rīgas Šaha skolas telpās, Pērnavas iela 10. Turnīra balvu fonds paredzēts vismaz 2500 eiro apmērā, savukārt dalības maksa no komandas ir 100 eiro.

Pirmajā līgā uzvar "Vertikale-Riga Chess school"

05.09.2016

Rīgas Šaha federācijas telpās aizvadīts Latvijas komandu čempionāta I līgas noslēdzošais posms. Ceturtajā kārtā ar 3:1 uzvarot savus sīvākos konkurentus "The Royal Biograph" vienību, par čempioniem kļuva "Vertikale-Riga Chess school" jaunie spēlētāji.

"Termo–Eko/RŠF" kļūst par trīskārtēju Latvijas čempionu šahā

14.06.2016

Ar "Termo–Eko/RŠF" uzvaru noslēdzies Latvijas komandu čempionāta augstākās līgas turnīrs, kura otrais posms tika aizvadīts šajā nedēļas nogalē. Kopvērtējumā septiņu vienību konkurencē "Termo–Eko/RŠF" sešās kārtās izcīnīja piecas uzvaras, vienu reizi cīnījās neizšķirti, un ieguva 11 punktus no 12 iespējamajiem. Otrie palika pēdējo gadu sīvākie konkurenti RTU (9 punkti), bet bronzas godalgas saspringtā cīņā tika Olaines šaha klubam (6 punkti).

Pirmā līga – bezkompromisa cīņas un intriga līdz septembrim

05.06.2016

Sestdien Rīgas Šaha federācijas telpās aizvadīts Latvijas komandu čempionāta I līgas pirmais posms, kurā piedalās sešas vienības. Tika izspēlētas divas kārtas, un visas komandas jau guvušas punktus. Tas dod papildus intrigu sacensību noslēdzošajam posmam, kas notiks 3. un 4.septembrī. Pēc pirmā posma pa uzvarai un neizšķirtam ir "Vertikālei/Rīgas Šaha skolia", ""M"/Rīgas Šaha skolai" un "The Royal Biograph", bet pa vienam neizšķrtam – "Nākotnei/Rīgas Šaha skolai", Tukumam un Kuldīgai.

Pirmās līgas turnīrs notiks divos posmos. Sākums – 4.jūnijā

14.05.2016

Latvijas komandu čempionāta I līgas turnīrs šogad tiks aizvadīts divos posmos, kuros astoņas komandas aizvadīs pa septiņām kārtām. Abi posmi notiks Rīgas Šaha federācijas telpās Maskavas ielā 32/4. Pirmais paredzēts 4. un 5.jūnijā (4 kārtas), otrais - 20. un 21.augustā (pēdējās trīs kārtas). Sacensības notiks ar laika kontroli 60 minūtes plus 30 sekundes par katru gājienu, pie četriem galdiņiem (pie 4. galdiņā ir jāspēlē sievietei).

"Termo-Eko/RŠF" piesakās trešajam čempionu titulam

26.04.2016

Platu soli pretīm savam trešajam čempionu titulam svētdien spērusi komanda Termo-Eko/RŠF, kas Latvijas čempionāta pirmā posma ceturtajā kārtā ar 3:2 uzvarēja principiālākos sāncenšus, šā brīža čempionus RTU. Termo-Eko/RŠF šobrīd ir uzvarējusi visos trijos mačos, bet RTU ir trīs uzvaras un viens zaudējums.

Sācies Latvijas komandu čempionāts augstākajā līgā

23.04.2016

Piektdien, 22.aprīlī, Rīgas Šaha federācijas telpās sākās Latvijas komandu čempionāta šahā augstajā līgā. I posmā (22.–24.aprīlis) tiks aizvadītas četras kārtas. Turnīrā šogad piedalās septiņas komandas, tādēļ pie galdiņiem vienlaikus sēžas tikai sešas. Dalībnieki un rezultāti apskatāmi šeit. Otrā posma pēdējas trīs kārtas notiks 11. un 12.jūnijā.

Komandu čempionāta pieteikumos – arī Širovs un Kovaļenko

17.04.2016

Kļuvis zināms Latvijas komandu čempionāta augstākās līgas visu septiņu vienību sastāvs. Pieteikumos redzami faktiski visi mūsu labākie šahisti ar Alekseju Širovu (RTU), Igoru Kovaļenko (Termo–Eko/RŠF) un Arturu Neikšānu (Rīgas Šaha skola) priekšgalā. Kopumā čempionāta pieteikti deviņi vīriešu lielmeistari, un četras sieviešu lielmeistares. Viss sastāvs apskatāms šeit.

Augstākās līgas sacensībās piedalīsies astoņas komandas

01.04.2016

Latvijas komandu čempionāta augstākajā līgā piedalīsies astoņas komandas: RTU, Termo Eko/RŠF, Ventspils, Olaine, Rīgas Šaha skola, Rīgas Šaha skola 24/7, EST chess team un RTU/ Juniors. Tas ir par divām mazāk kā pērn.