Komandu čempionāts šogad garāks un masveidīgāks

11.06.2018

Nedēļas nogalē Rīgas Šaha skolā aizvadīts Latvijas komandu čempionāta pirmais posms no trijiem. Kā zināms, šogad abas līgas ir apvienotas vienā un divpadsmit komandas sacenšas viena apļa turnīrā, katra aizvadot vienpadsmit kārtas, sacensības padarot garākas un masveidīgākas.

Pirmais posms vien bija ko vērts – sestdien un svētdien pie galdiņiem kopumā sēdās 78 dalībnieki no sešām valstīm, no kuriem 33 bija ar starptautiskiem tituliem. Savu komandu labā punktus krāja seši lielmeistari, trīs lielmeistares, seši starptautiskie meistari, trīs starptautiskās meistares, vienpadsmit FM un četras WFM titulu īpašnieki un īpašnieces no Latvijas, Vācijas, Lietuvas, Krievijas, ASV un Polijas.

Cīņas ritēja ļoti sīvi un pēc pirmajām izkristalizējās tās vienības, kas arī cīnīsies par medaļām. Pa maksimālajiem sešiem punktiem ieguva Olaine, "Termo Eko"/RŠF un RTU, bet pa četriem – Ventspils un Rīgas Šaha skola.

Individuāli visas trīs partijas uzvarēja GM Toms Kantāns (RTU, 2526), IM Vladimirs Svešņikovs ("Termo Eko"/RŠF, 2387), WGM Ilze Bērziņa (Olaine, 2169) un WFM Viktorija Čerņaka ("Termo Eko"/RŠF, Krievija, 2202).

Visi rezultāti, komandas un dalībnieki apskatāmi šeit. Partijas pgn formātā: 1.kārta, 2.kārta, 3.kārta.

Trešajā kārtā uzvarot FM Valdi Saulespurēnu (Ventspils, 2275), savu "tekošo" reitingu līdz 2110 punktiem paaugstināja Elīna Otikova (Rīgas Šaha skola-Nākotne, 2095). Tas nozīmē, ka Latvijas sieviešu šahā drīz par vienu titulētu spēlētāju kļūs vairāk, jo 2100 punkti ir robeža, kurai tiekot pāri, dāmas var pieņemt sieviešu FIDE meistara titulu (WFM).

24 gadus jaunās Otikovas, kas ikdienā dzīvo Vācijā, reitings pēdējā laikā kāpj uz augšu. Viņa sekmīgi spēlē Vācijas sieviešu un arī vīriešu līgās, bet, kas ir ļoti svarīgi, viņas dzīvesbiedrs arī ir šahists – Normans Šuce (Norman Schuetze, 2262). Tas nozīmē, ka no aktīvā šaha Otikova prom tik drīz netiks. Viņa arī piedalās Latvijas sieviešu izlases treniņos un lūkojas Batumi virzienā.