Zināmi komandu čempionātu norises laiki, vietas un izspēles principi

13.04.2018

Līdz 10.maijam vienības aicinātas pieteikties Latvijas komandu čempionātu turnīriem augstākajā un pirmajā līgā. Augstākās līgas sacensības tiks aizvadītas trijos posmos pa trim kārtām, savukārt pirmās līgas turnīrs tiks izspēlēts divos posmos ar kopumā septiņām kārtām.

Augstākās līgas visi posmi notiks Rīgas Šaha skolas telpās Pērnavas ielā 10. Pirmais paredzēts 9. un 10.jūnijā, otrais – 8. un 9.septembrī, bet noslēdzošās trīs kārtas paredzētas 15. un 16.decembrī. Kā ierasts, cīņas ritēs pie pieciem galdiņiem, no kuriem pie pēdējā sēdēs sievietes, ar laika kontroli 90+30 un FIDE klasiskā reitinga apskaiti. Atšķirībā no pagājušā gada, vienā mačā spēlēt drīkstēs trīs ārzemnieki. Pieteikumā to skaitam ierobežojumu nav.

Kopumā līdz sacensībām jāpiesaka maksimums 15 spēlētāji ranga secībā, kuru pēc pieteikuma iesniegšanas mainīt nedrīkstēs. Papildus pieteikumi iespējami ne vēlāk kā divas nedēļas pirms mača.

Čempionāta balvu fonds būs 2550 eiro, savukārt komanda dalības maksa ir 100 eiro pieciem cilvēkiem plus papildus maksa par katru nākamo. Dalības maksa pārskaitāma arī līdz 10.maijam.

Detalizētāka informācija par šīm sacensībām, kā arī to komandu saraksts, kuras ir izcīnījušas tiesības spēlēt augstākās līgas turnīrā, ir apskatāma nolikumā.

Pieteikumu veidlapa lejuplādējama šeit.

Pirmās līgas turnīrs startēs jau ātrāk – 19.maijā Rīgas Šaha federācijas telpās Maskavas ielā 32/4. Tajā var piedalīties šahisti ar klasisko reitingu līdz 2200, jo partijas būs nedaudz īsākas – 60 minūtes plus 30 sekundes. Arī šīm sacensībām komandām jāpiesakās līdz 10.maijam.

Vairāk informācijas nolikumā.