tiesneši

Raksti:

Agapi Ter-Avetisjana kļuvusi par FIDE kategorijas tiesnesi

27.04.2023

Labas ziņas saņemtas no Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE), jo ir apstiprināts Agapi Ter-Avetisjanas pieprasījums kļūšanai par FIDE tiesnesi (FA). Tas ir pirmais jaunais starptautiskā tiesneša tituls šogad Latvijā.

Poļina Ni kļuvusi par FIDE tiesnesi

25.08.2022

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) apstiprinājusi treneres un tiesneses Poļinas Ni (1871) pieteikumu FIDE tiesneša (FA) titulam. Tādējādi mūsu valstī ir jau 17 tiesneši ar starptautisku kategoriju.

Latvijas tiesneši papildinājuši hibrīdšaha un tiešsaistes šaha zināšanas

13.06.2021

Septiņi Latvijas tiesneši piedalījušies Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rīkotajos speciālos kursos, kuros apguva "Covid-19" laika jaunās realitātes – hibrīdšaha un tiešsaistes šaha turnīru – zināšanas.

Notiks apmācības kursi tiesnešiem par hibrīdšahu un tiešsaistes šahu

30.03.2021

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) un tās tiesnešu komisija uzsākusi jaunu programmu, kuras uzdevums ir pielāgot šaha tiesāšanu "Covid–19" pandēmijas apstākļiem, vienlaikus paaugstinot tiesnešu kvalifikāciju.

Reimanis beidzot oficiāli tiek pie IM titula, Lelis kļūst par FIDE tiesnesi

13.10.2020

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) valdes sēdē, kas notika oktobra sākumā, nolemts apstiprināts starptautiskā meistara (IM) nosaukumu Ritvaram Reimanim un piešķirt FIDE tiesneša (FA) titulu Jānim Lelim

Gunārs Gertners pievienojies FIDE tiesnešu pulkam

09.07.2020

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) Padomes sanāksmē nolemts apstiprināt FIDE tiesneša titulu arī Latvijas tiesnesim, Kuldīgas novada Sporta skolas šaha trenerim Gunāram Gertneram.

Aktualizēts licencēto tiesnešu saraksts

05.06.2020

Gaidot klātienes šaha atgriešanos un valstī samazinoties ierobežojumiem, kas tika ieviesti dēļ slimības "Covid-19" izplatības, Latvijas Šaha federācija aktualizējusi licencēto tiesnešu sarakstu.

Gercāns un Jasinskis kļuvuši par FIDE tiesnešiem

10.03.2020

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) valdes sēdē, kas aizvadītajā nedēļā noslēdzās Apvienotajos Arābu Emirātos, apstiprināti daudzi titulu pieprasījumi. Patīkami jaunumi skāruši arī Latvijas šaha saimniecību.

Latvijā nu jau deviņi Starptautiskie tiesneši. Šogad vien – četri tituli

18.09.2019

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā notikušajā Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) Prezidenta valdes 2019.gada trešā ceturkšņa sēdē Starptautiskā tiesneša (International Arbiter, IA) tituls piešķirts arī mūsu arbitram Vairim Kurpniekam.

Laizāns kļuvis par Starptautisko tiesnesi, Mustaps – par FIDE

05.07.2019

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) Prezidenta valdes 2019.gada otrā ceturkšņa sēdē, kas no 27. līdz 30.jūnijam notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, divi tiesnešu tituli piešķirti arī Latvijas pārstāvjiem – Aivaram Laizānam un Matīsam Mustapam.

Kalniņš un Mihailovs ieguvuši Starptautisko tiesnešu (IA) titulus

13.03.2019

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) Prezidenta valdes sēdē Astanā (Kazahstāna) nolemts apstiprināt Starptautiskā tiesneša (International Arbiter – IA) titula piešķiršanu Tomam Kalniņam un Artūram Mihailovam.

Andra Cimiņa kļuvusi par B kategorijas starptautisko tiesnesi

09.10.2018

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) kongresā Batumi apstiprināts, ka Latvijas starptautiskajā tiesnese (International Arbiter; IA) Andra Cimiņa paaugstināta no C kategorijas uz B kategoriju. No Latvijas tiesnešiem tā šobrīd ir augstākā kategorija.

Seši Latvijas tiesneši nokārtojuši FIDE tiesneša eksāmenu

01.09.2018

No 21. līdz 26.augustam, Rīgā, Ķīpsalas Izstāžu hallē, notika Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) tiesnešu seminārs, kuru organizēja Latvijas Šaha federācija sadarbībā ar FIDE. Lekcijās, kas notika pirms Eiropas jauniešu čempionāta kārtām, piedalījās 15 tiesneši no četrām valstīm, arī Latvijas.

Iespēja uzlabot šaha prasmes un iegūt FIDE sertifikātus

28.07.2018

Eiropas Jaunatnes šaha čempionāta laikā 2018.gada augustā būs iespēja saņemt augstvērtīgu apmācību šaha jomā – tiek organizēti divi FIDE semināri. Pasniedzēji būs pasaules vadošie šaha eksperti – FIDE komisiju vadītāji.

Verners Putka – FIDE treneris, tiesnesis un tagad arī meistars

01.12.2017

Ceturtdien Starptautiskā Šaha federācija apstiprinājusi Latvijas Šaha federācijas pieprasījumu un piešķīrusi FIDE meistara (FM) titulu Verneram Putkam (2307), kurš nepieciešamo reitinga robežu (2300) bija sasniedzis jau 2012.gada maijā.

Starptautiskā federācija apstiprina lielmeistara un FIDE tiesnešu titulus

18.10.2017

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) savā kongresā, kas notika Turcijas kūrortpilsētā Antālijā, piešķīrusi lielmeistara (GM) titulu Ņikitam Meškovam (2524), kā arī apstiprinājusi FIDE tiesneša (FA) titulus Tomam Kalniņam, Verneram Putkam, Arturam Mihailovam un Aivaram Laizānam.

Latvijas tiesnešu brigāde papildināsies ar trim FIDE arbitriem

13.09.2017

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) kongresā, kas Antālijā (Turcija) sāksies jau 7.oktobrī, tiks lemts ne tikai par lielmeistara titula piešķiršanu mūsu Ņikitam Meškovam. FIDE tiesneša (FA) titulu apstiprināšānas sarakstā atrodas Aivars Laizāns, Arturs Mihailovs un Toms Kalniņš.

Tiesnešiem iespēja pieteikties zināšanu atjaunināšanas kursiem

03.03.2017

Eiropas sieviešu šaha čempionātā laikā Latvijas Šaha federācija sadarbībā ar Eiropas Šaha savienību (ECU) no 14. līdz 16.aprīlim rīko zināšanu atjaunināšanas kursus tiesnešiem. Kursi nav titulu normu iegūšanai, bet ir zināšanu atjaunināšanai.

Laizāns, Mihailovs un Kalniņš nokārtojuši FIDE tiesneša eksāmenus

08.02.2017

No 24. līdz 28.janvārim notika 49. FIDE tiesnešu seminārs, kuru Starptautiskās Šaha federācijas pārraudzībā organizēja FIDE Tiesnešu komisija. Interneta tiešsaites seminārā piedalījās arī trīs Latvijas pārstāvji – Toms Kalniņš, Arturs Mihailovs un Aivars Laizāns.