Latvijas tiesnešu brigāde papildināsies ar trim FIDE arbitriem

13.09.2017

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) kongresā, kas Antālijā (Turcija) sāksies jau 7.oktobrī, tiks lemts ne tikai par lielmeistara titula piešķiršanu mūsu Ņikitam Meškovam. FIDE tiesneša (FA) titulu apstiprināšānas sarakstā atrodas Aivars Laizāns, Arturs Mihailovs un Toms Kalniņš.

Tiesības kļūt par FIDE tiesnešiem šī trijotne ieguva jau šā gada sākumā. Jau informējām, ka no 24. līdz 28.janvārim notika 49. FIDE tiesnešu seminārs, kuru Starptautiskās Šaha federācijas pārraudzībā organizēja FIDE Tiesnešu komisija. Mācības notika krievu valodā un lektori bija Ašots Vardapetjans (Armēnija) un Mihails Prevenios (Grieķija). Pēc lekcijām visiem trim mūsējiem izdevās nokārtot eksāmenus, pēc kuriem FIDE Tiesnešu komisija nolēma piešķirt Tomam Kalniņam, Arturam Mihailovam un Aivaram Laizānam FIDE tiesneša titula normu.

Latvijā šobrīd ir pieci starptautiskās kategorijas tiesneši – Alberts Cimiņš, Andra Cimiņa, Elmārs Berķis, Maija Malahovska un Līga Ungure, kā arī divi ar FIDE kategoriju – Edgars Ungurs un Vairis Kurpnieks.

Līdz ar to pēc kongresa oktobrī Latvijai būs desmit tiesneši ar starptautiskām kategorijām. Tas ir svarīgi, ņemot vērā, ka jau nākamgad Rīgā notiks vērienīgākais starptautiskais šaha turnīrs kāds jebkad ir bijis – Eiropas čempionāts jauniešiem.