Kalniņš un Mihailovs ieguvuši Starptautisko tiesnešu (IA) titulus

13.03.2019
Artūrs Mihailovs

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) Prezidenta valdes sēdē Astanā (Kazahstāna) nolemts apstiprināt Starptautiskā tiesneša (International Arbiter – IA) titula piešķiršanu Tomam Kalniņam un Artūram Mihailovam.

IA ir augstākais šaha tiesneša tituls. Tas vēl tiek dalīts četrās kategorijās – D, C, B un A. Zemākā ir D, bet augstākā ir A. No Latvijas tiesnešiem augstākā kategorija (B) ir Andrai Cimiņai.

Bez Kalniņa un Mihailova vēl IA tiesneša titula īpašnieki mūsu valstī ir Andra Cimiņa, Elmārs Berķis, Maija Malahovska, Alberts Cimiņš un Līga Ungure. Jaunākais no visiem tagad ir 1996.gadā dzmušais Toms Kalniņš, otrs jaunākais – Artūrs Mihailovs (1982.). Līdz šim pēdējo reizi kāds no mūsējiem IA titulu ieguva 2000.gadā.

Lai iegūtu IA titulu, jāizpilda virkne kritēriju, starp kuriem ir dažāda veida – apļa, Šveices sistēmas, komandu – starptautisku turnīru tiesāšana, ko Kalniņš un Mihailovs sekmīgi izdarīja aizvadīto pāris gadu laikā. Titulu iegūšanu sekmēja arī vairāki lielie turnīri, kas notika Latvijā, kā piemēram, Eiropas čempionāts jauniešiem pērn Rīgā.

Kā zināms, ir divu veidu starptautisko tiesnešu tituli – Starptautiskais tiesnesis (IA) un FIDE tiesnesis (FA). IA ir augstāka par FA.

Toms Kalniņš