Starptautiskā federācija apstiprina lielmeistara un FIDE tiesnešu titulus

18.10.2017
Ņikita Meškovs

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) savā kongresā, kas notika Turcijas kūrortpilsētā Antālijā, piešķīrusi lielmeistara (GM) titulu Ņikitam Meškovam (2524), kā arī apstiprinājusi FIDE tiesneša (FA) titulus Tomam Kalniņam, Verneram Putkam, Arturam Mihailovam un Aivaram Laizānam.

Līdz ar Meškova kļūšanu par lielmeistaru Latvijā šobrīd ir divpadsmit šī titula īpašnieku, mūsu valsti stabili ierindojot pirmajā desmitniekā pasaulē pēc lielmeistaru daudzuma uz iedzīvotāju skaitu.

23 gadus vecais Ņikita Meškovs savu pēdējo, trešo GM normu, izpildīja, septembra sākumā uzvarot "Sillpark Schachopen" festivālā Insbrukā (Austrijā). Jau rakstījām, ka augustā par lielmeistaru kļuva arī viņa vienaudzis Toms Kantāns.

Savukārt līdz ar četru jaunu FIDE kategorijas tiesnešu apstiprināšanu Latvijā šobrīd ir seši FA arbitri. Bez viņiem vēl arī Edgars Ungurs un Vairis Kurpnieks. Augstākā ir starptautiskā kategorija, kas šobrīd ir piešķirta Albertam Cimiņam, Andrai Cimiņai, Elmāram Berķim, Maijai Malahovskai un Līgai Ungurei.

Tādējādi Latvijai šobrīd ir vienpadsmit tiesneši ar starptautiskām kategorijām. Tas ir svarīgi, ņemot vērā, ka jau nākamgad Rīgā notiks vērienīgākais starptautiskais šaha turnīrs kāds mūsu valstī jebkad ir bijis – Eiropas čempionāts jauniešiem.