Verners Putka – FIDE treneris, tiesnesis un tagad arī meistars

01.12.2017

Ceturtdien Starptautiskā Šaha federācija apstiprinājusi Latvijas Šaha federācijas pieprasījumu un piešķīrusi FIDE meistara (FM) titulu Verneram Putkam (2307), kurš nepieciešamo reitinga robežu (2300) bija sasniedzis jau 2012.gada maijā.

2013.gadā Verners Putka kļuva par titula FIDE treneris (FT) īpašnieku, bet šogad, izpildot nepieciešamos kritērijus, viņam tika piešķirts arī FIDE tiesneša (FA) tituls. Pēc tā viņš sapratis, ka trīs FIDE titulu iegūšanai pietrūkst vienīgi FM un nav pretojies šim kārdinājumam.

1977.gadā dzimušais Verners Putka, kura pirmais treneris Ogrē bija pašreizējais teātru režisors Dž.Dž. Džilindžers (Raimonds Rupeiks) jau vairāk nekā 20 gadus strādā par treneri. Vispirms dzimtajā Ogrē, tad vēl arī Rīgā, bet šobrīd vairs tikai galvaspilsētā. Klasiskajam šaham mazāk sanāk laika, dod priekšroku ātrajam, bet, kad jāspēlē klasisko, tad protams, zaudēt nevienam negrib.

Latvijā šobrīd ir jau 21 FIDE meistars. Jau rakstījām, ka jūnijā par FM kļuva Dmitrijs Tokranovs, maijā – Ritvars Reimanis, bet janvārī – Sergejs Kļimakovs. Pērn FM titulu saņēma Valdis Troņenkovs un Vladlens Šulmans, bet 2015.gada gada rudenī – Arturs Bernotas un Matīss Mustaps. FIDE meistara titulu var pieprasīt, kad spēlētājs sasniedzis 2300 klasiskā šaha reitinga punktus, bet tas netiek piešķirts automātiski.