Latvijas šahistiem panākumi prestižajā Pardubices "Czech Open"

28.07.2019
Madara Golsta uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Pardubicē (Čehija) jau 30. reizi aizvadīts presitižais un vērienīgais festivāls "Czech Open", kurā tradicionāli notika turnīri šahā un daudzās citās prātas spēlēs. Latvijas šahisti šīs sacensības Pardubicē ir izsenis iecienījuši un ir bijuši laiki, kad uz tām no mūsu valsts dodas vairāki autobusi ar dalībniekiem.

Šogad Latviju pārstāvēja astoņi šahisti, kas sacentās piecos dažādos turnīros. Īpaši izceļami ir divi no viņiem. Starptautiskais meistars Andrejs Strebkovs (2275) ar 7 punktiem no 9 kļuva par uzvarētāju turnīrā "30+". Tajā sacentās spēlētāji, kuri pārsnieguši 30 gadu vecumu – tātad vecāki par pašu Pardubices turnīru. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā par godu Strebkovam pat tika atskaņota Latvijas himna.

Savukārt Madara Golsta (1956) 216 dalībnieku konkurencē B turnīrā ar 6 punktiem no 9 ieņēma augsto 17.vietu, un bija labākā no dāmām. Savu reitingu viņa pacēla par 110 (!) punktiem, zaudējot tikai vienu partiju.

Vēl dažādām sekmēm Čehijā cīnījās WGM Ilze Bērziņa, Igors Ivanovs, WFM Linda Krūmiņa, Roberts Sevastjanovs, Evelīna Tokranova un Artūrs Tokranovs.

Visi mūsējo turnīri, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.