Darbu sācis starptautisks reitingu portāls Chessratings.top

25.05.2019

Maijā darbu sācis jauns starptautisks šaha reitingu portāls Chessratings.top, kura uzdevums ir pēc iespējas daudzveidīgāk, interesantāk un detalizētāk parādīt gan aktuālos šaha reitingus, gan arī iepriekšējos periodus.

Šobrīd portālā ir redzams tikai klasiskais reitings, bet visdrīzākajā laikā būs arī rapids un blics.

Portāla sauklis "Millions of ratings" tieši atspuguļo to, kas ir pieejams portālā. Tajā tiešām ir miljoniem šaha reitingu! Par pamatu ņemot FIDE ik mēnesi apkopoto un lejuplādēšanā piedāvāto reitingu, katrs portāla lietotājs, pielietojot dažādus filtrus un kritēriju, portālā chessratings.top var atrast sev vēlamo sarakstu.

Reitinga kritēriji ir spēlētāju dzimums, aktivitāte, dzimšanas gads, vecuma grupa, tituls un reitinga datums. Šos kritērijus var sagrupēt tā, ka redzams aktuālais reitings, karjeras augstākais reitings (no 2001. līdz 2019.gadam), pēdējo piecu gadu zemākais reitings, reitinga izmaiņas pa periodiem, izmaiņas spēlētājiem ar reitingu virs 2400, spēļu skaits, sākuma reitings un katra spēlētāja pēdējo desmit individuālo periodu reitinga izmaiņas ("Plus minus").

Portāla lietotājs visus šos kritērijus var pielietot gan konkrētai valstij, gan zonai, pasaules daļai, gan visai pasaulei. Vēl vairāk – vienā sarakstā var salikt kopā vairākas valstis, zonas un pasaules daļas, tādējādi uzskatāmāk salīdzināt dažādu vietu reitingus. Šādu kombināciju iespējas ir neierobežotas – gluži kā uz šaha galdiņa!

Šis portāls ir ļoti noderīgs ne tikai šahistiem, bet arī dažāda līmeņa turnīru organizatoriem, treneriem, šaha notikumu atspoguļotājiem, funkcionāriem un statistiķiem. Atsevišķā sadaļa "Tops" dod iespēju uzreiz redzēt līderus daudzās kategorijās, gan pēc vecuma grupām, gan reitinga pieauguma, krituma, spēļu skaita u.t.t.

Sadaļa "Plus minus" dod iespēju redzēt, kurš spēlētājs ir labā formā un nepārtraukti palielina savu reitingu, un kurš, savukārt, savu reitingu ar katru periodu samazina.

Sadaļā "Players" ne tikai uzskatāmi ir redzamas spēlētāja reitinga izmaiņas, bet ir iespēja šo reitingu salīdzināt ar citiem spēlētājiem, kā kritēriju ņemot gan reitinga periodu, gan pašu spēlētāju vecumu. Tas dod iespēju jaunajiem spēlētājiem redzēt, cik augstu reitingu viņi konkrētajā vecuma ir sasnieguši, un kāds konkrētajā vecumā bija reitings izvēlētājam lielmeistaram.

Portāla idejas autors ir Latvijas Šaha federācijas preses sekretārs Kaspars Migla: "Kad izveidoju Latvijas Šaha federācijas pašreizējo mājaslapu, nopietnāk pievērsos aktuālo un vēsturisko reitingu analīzei. Veidojot reitingu apskatus, ik pa brīdim pietrūka atbildes daudziem, bet vienkāršiem jautājumiem. Piemēram, kurš spēlētājs sasniedzis savu augstāko reitingu? Kurš aizvadījis visvairāk spēļu? Kurš kvalificējies savam pirmajam klasiskajam reitinga? Pieļāvu iespēju, ka šādus jautājums pasaulē uzdod ne viens šaha cilvēks, kurš atbildes grib redzēt viena klikša attālumā un vienā resursā, nevis tērējot laiku meklējot, salīdzinot un spiežot desmitiem linku. Tādēļ arī tapa arī šis portāls. Par to paldies jāsaka arī Latvijas Šaha federācijai un portāla tehniskās izstrādes vadītājam Kristapam Bumbulim."

Portāls chessratings.top vēl darbojas testa režīmā, tādēļ komentāru un jautājumu gadījumā vērsties info@chessratings.top vai 26559809 (Kaspars Migla).

Portālā var vienā tabulā salīdzināt dažādu valstu šahistus. Šeit ņemti Baltijas republiku labākie spēlētāji.
Sadaļā "Plus minus" redzami spēlētāju pēdējo desmit reitinga periodu izmaiņas.
Portālā var apskatīt arī katras valsts šahistu reitingu pieaugumus konkrētajā periodā.
Portālā iespējams salīdzināt reitingus, kādi bija spēlētājiem noteiktā vecumā.
Šajā tabulā redzams Latvijas šahistu spēļu skaits aprīļa reitinga periodā.