Latvijas kvartetam bronza pasaules čempionātā komandām seniorēm

24.04.2019
Foto no facebook.com

Rodas salā Grieķijā trešdiena noslēdzās pasaules čempionāts komandām senioriem, kurā startēja arī Latvijas dāmu kvartets. Vecuma grupā virs 50 gadiem mūsējās izcīnīja 22.vietu, kas daiļā dzimuma konkurencē deva trešo pozīciju.

Latviju pārstāvēja WFM Ingrīda Priedīte (2044), Astra Goldmane (2020), WFM Līga Ungure (1930) un Sandra Harlinska (1833). 26 vienību konkurencē deviņās kārtās mūsējās izcīnīja trīs komandu uzvaras, vienu reizi cīnījās neizšķirti, bet piecas reizes zaudēja, kas deva 7 punktus un 22.vietu kopvērtējumā. Tā kā bija pieteikušās tikai trīs sieviešu izlases, medaļa jau bija garantēta pēc pirmās kārtas. Jautājums tikai bija – kāda? Šoreiz sanāca bronza, atpaliekot no čempionēm krievietēm un otrās vietas ieguvējām vācietēm.

Individuāli punktu ziņā sniegums Latvijas pārstāvēm bija vienmērīgs, jo starpība bija tikai punkts. Goldmane un Ungure ieguva pa 3,5 punktiem, Priedīte – 3, bet Harlinska – 2,5.

S50 grupā kopējā vērtējumā par čempioniem kļuva amerikāņi, kuru sastāvā cīnījās arī Latvijas šaham ļoti pazīstamie lielmeistari Aleksandrs Šabalovs (2510) un Jans Elvests (2521). S65+ uzvarēja Krievijas seniori.

Visas komandas, rezultāti, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Kopējais balvu fonds bija 10 000 eiro.

Mūsu dāmām šī ir jau piektā medaļa šādos turnīros. Līga Ungure, kura izcīnījusi visas četras bronzas un vienu sudrabu, atzina, ka sacensības bija teicami organizētas,  pieczvaigžņu viesnīcā "Olympic Palace" spēlēšana bija brīnišķīga un arī par laika apstākļiem sūdzēties nevarēja. Konkurence bija visai sīva, tādēļ mūsu komanda priecājas par izcīnītajām trīs komandu uzvarām.