Alūksne atgriežas uz Latvijas šaha kartes

21.04.2019
Grigorijs Šarankovs (no kreisās) saņem balvu no galvenā tiesneša Alberta Cimiņa.

Pateicoties vietējam meistarkandidātam Gunāram Plūmem un vietējai pašvaldībai, Alūksnē aizvadīts pirmais vērā ņemamais turnīrs pēc 37 (!) gadu pārtraukuma. Alūksnes novada šaha veselības festivāls pilsētas kultūras centrā pulcēja 28 dalībniekus, arī viesi no Krievijas.

Spēlētāji aizvadīja 13 ātrā šaha kārtas ar laika kontroli 4 minūtes partijai plus 2 sekundes par gājieni ar FIDE reitinga aprēķinu. Cīņa par uzvaru kopvērtējumā ritēja starp Grigoriju Šarankovu (Krievija, 2187) un Aivaru Laizānu (2115). Noslēgumā Šarankovam 12 punkti, bet Laizānam par puspunktu mazāk. Abi turnīru aizvadīja bez zaudējumiem. Trešais ar 10 punktiem finišēja Aleksandrs Brikers (1865). Tikpat arī Ivo Saksim (1867), bet labāko sešinieku noslēdza Juris Saksis (2025) un Kaspars Circenis (1841) – pa 9 punktiem.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com, bet visi balvu saņēmēji – šeit.

Tiek lēsts, ka ar vienu šo turnīru Alūksnes šaha tradīcijas neapstāsies. Šobrīd tiek plānots, ka šādas sacensības varēt kļūt tradicionālas, reizi gadā aprīlī piesaistot vairāk arī kaimiņvalstu spēlētājus, jo Igaunija un Krievija atrodas pavisam netālu.