Cerību kausa izcīņas fināla uzvar favorītkomanda "Mafija"

25.03.2019
Pirmās vietas ieguvēji "Mafija".

Rīgas Šaha skolā svētdien noslēdzās divu dienu ilgās fināla cīņas Latvijas komandu čempionātam bērniem līdz 12 gadu vecumam. Komandas sastāvā bija jābūt 4 dalībniekiem, to skaitā vismaz 1 meitenei, drīkstēja būt arī 1 rezervists un 1 rezerviste, informē Rīgas Šaha skola.

Finālā piedalījās visas 20 komandas, kas iepriekš bija ieguvušas šādu iespēju, 11 no šī gada pusfināla un 9 no 2018. gada fināla. Turnīrs tika izspēlēts 7 kārtās pēc Šveices sistēmas ar laika kontroli 25 minūtes uz partiju katram dalībniekam + 10 sekundes par gājienu.  Komandu ieskaitē vietas tika sadalītas, kā galveno faktoru ņemot visu komandas dalībnieku kopā iegūtos punktus, kā nākamais tika skatīts komandu uzvaru punktu daudzums un citi papildrādītāji.

Cīņā par pirmo vietu jau no pirmajām kārtām dominēja komanda "Mafija" (Dana Matisone, Rīgas Šaha skola), tomēr turnīra gaitā šai komandai izšķirošs atrāviens no sekotājiem neizdevās, un līdz pat pēdējai kārtai turpinājās cīņa par pirmo vietu. Galarezultātā "Mafija" tomēr nosargāja savu iegūto pārsvaru un ieguva pirmo vietu ar 20,5 punktiem. Turnīra labākās komandas sastāvā spēlēja Arsenijs Savičevs (5,5/7), Artjoms Tolmačevs (4,5/7), Ilja Kuprijans Testelecs (5,5/7) un Poļina Kučina (5/7).

Otro vietu komandām ar 18 punktiem ieguva komanda "Krokodili" (Aleksandrs Smirnovs, Rīgas Šaha skola) ar dalībniekiem Rafaelu Spiridovski (4,5/7), Daniilu Kuzmičevu (5/7), Vsevolodu Ščadilovu (3/7) un Mariju Rasimenoku (5,5/7).

Trešā labākā komanda turnīrā ar 18 punktiem bija "Delfīni" (Leonīds Borisovs, Rīgas Šaha skola). Jāatzīmē, ka pērn Leonīda Borisova trenētie "Delfīni" svinēja pārliecinošu uzvaru, tomēr šogad ir nomainījies pilnīgi viss sastāvs un iegūtā 3. vieta ir augsts sasniegums. Šī gada "Delfīnos" spēlēja Aleksandrs Karasevičs (4/7), Vadims Aleidzāns (4/7), vienīgais turnīra dalībnieks, kas uzvarēja visas 7 partijas Daniils Harlamovs (7/7) un Poļina Zubova (2,5/7).

Visas komandas, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Labākie rezultāti pie 1. galdiņa:
I vieta Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (6/7), BJC "Daugmale"
II vieta Markuss Bērziņš (6/7), "8 x 8"
III vieta Arsenijs Savičevs (5,5/7), "Mafija"

Labākie rezultāti pie 2. galdiņa:
I vieta Gustavs Rupais (6/7), "Šaha haizivis"
II vieta Raimonds Jakubsevičus (5,5/7), "Daugava Chess"
III vieta Daniils Kuzmičevs (5/7), "Krokodili"

Labākie rezultāti pie 3. galdiņa:
I vieta Daniils Harlamovs (7/7), "Delfīni"
II vieta Iļja Kuprijans Testeļecs (5,5/7), "Mafija"
III vieta Romans Tolmačevs (5,5/7), "Kaissa"

Labākie rezultāti pie meiteņu galdiņa:
I vieta Melānija Luīze Jansone  (6,5/7), "Vilciens"
II vieta Naomi Maklakova (6,5/7), "H7"
III vieta Elza Liepiņa (6,5/7), "Bruņinieki"

Par labākajām turnīra komandu emblēmām tika atzītas "H7" un "Daugava Chess".

Tiem jauniešiem, kas ir vecumā no 13 līdz 18 gadiem, būs iespēja piedalīties komandu čempionātā jauniešiem "Šaha lietus", kas ir plānots no 11. līdz 12.maijam.

Otro vietu ieguva "Krokodili".
Trešā labākā komanda bija "Delfīni".
Laureāti pa galdiņiem, no pirmā līdz ceturtajam.