Grieķijā no mūsējiem rapidā labākā Limanovska, blicā – Semjonovs

19.10.2018
Blica čempionātā Elizabetes Limanovskas partijā simbolisko gājienu izdara FIDE prezidents Arkādijs Dvorkovičs.

Grieķijas kūrortpilsētā Porto Karrasā aizvadīti pasaules čempionāti rapidā un blicā zēniem un meitenēm vecuma grupās U-14, U-16 un U-18. Latviju abos turnīros pārstāve pa pieciem šahistiem. Sestdien sākas čempionāts klasiskajā šahā.

Trešdien un ceturtdien tika aizvadītas kopumā deviņas rapida kārtas ar apdomas laiku 10 minūtes plus 5 sekundes par gājienu. Labākā no mūsējiem bija WFM Elizabete Limanovska (1977), kas ieguva 5 punktus un U-18 meiteņu grupā ierindojās 11.vietā. Pārējo dalībnieku rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Piektdien blicā (5+2), neskatoties uz zaudējumiem pēdējās divās partijās, FM Iļjam Semjonovam (2197) U-16 grupā izdevās nosargāt pozīciju labāko desmitniekā, kaut vēl pēc sestās kārtas viņš bija trešais. Savā grupā (U-16 meitenēm) 12.vietu ieņēma Madara Golsta. Visas mūsējo sekmes pieejamas šeit.

Jau sestdien tur sākās pasaules čempionāts jauniešiem klasiskajā šahā, bet ceturtdien noslēdzās Eiropas klubu čempionāts ar daudziem vadošajiem pasaules lielmeistariem ierindā.

Mūsu delegācijas vadītājs ir treneris Aivars Stašāns: "Atlidojām dienu iepriekš. Saloniku lidostā mūs laipni sagaidīja un ar autobusu atveda uz Porto Karras pieczvaigžņu viesnīcu. Ēdināšana lieliska. Līdz spēļu vietai jāiet 5 – 7 minūtes. Gaisa temperatūra plus 24 grādi. Jauki.

Nākošajā dienā, 17.oktobrī, pulksten 16 sakās rapida sacensības. Latvijā tik īsu (10+5) rapidu nespēlē. Varēja just, ka mūsējiem ir nevajadzīga steiga. Pirmajā dienā negāja Elizabetei Limanovskai. Nogurums pēc lieliskā starta šaha Olimpiādē Batumi. Otrajā dienā viņa saņēmās un iespēja 5 no 5. Tas deva 11.vietu. Labākais rezultāts starp Latvijas šahistiem.

Tieši šajās dienās Porto Karras notika arī Eiropas klubu kausa izcīņa. Jaunieši redzēja pasaules čempionu Magnusu Karlsenu brokastīs un citās ēdienreizēs, spēlējot galda tenisu un arī, protams, šahu. Tas atstāja lielu iespaidu. Bez Karlsena piedalījās daudz top spēlētāji: Svidlers, Van Hao, Lin Žeņš (pārvietojās ar kruķiem), Leko, Andreikins, Mamedjarovs. Sievietēm bija māsas Muzičukas, Dzagnidze (uzvarēja Eiropas čempionatā Rīgā 2017.gadā), Kornete (Daulīte) no Lietuvas, Žukova, Guņina, Sočko. Un lieliskā Pija Kramlinga no Zviedrijas.

Madara Golsta nolēma rapidu nespēlēt, lai varētu kārtīgi apskatīties Eiropas klubu kausa izcīņu. Arī pats vairāk laika pavadīju, skatoties lielmeistaru partijas. Interesanti ,ka skatītājiem ļāva brīvi pieiet pie jebkura galdiņa. Tikai pie M. Karlsena galdiņa parastibija daudz skatītāju un tiesneši skatījās, lai abus spēlētājus "nenospiež".

Piektdien blica čempionāts Latvijai iesākās labi. Madara Golsta uzvarēja pasaules čempioni klasiskajā šahā līdz 20 gadiem Aleksandru Maļcevskaju, neizšķirts ar Jelizavetu Soloženkinu, vairākkārtēju pasaules un Eiropas čempionātu medaļnieci. Tomēr finišs neizdevās. Iļjam Semjonovam neizšķirts ar lielmeistaru Esipenko. Pēc 6.kārtas bija 3.vietā. Finišs viņa arī neizdevās. Tomēr noskaņojums komandā ir labs. Sestdien sākas klasiskais šaha čempionāts."

Ramona Golsta ar pasaules čempionu Magnusu Karlsenu.