Latvijas dāmu šahistes piedzīvo pirmo zaudējumu šaha Olimpiādē

30.09.2018
Foto - Marija Jemeļjanova

Latvijas sieviešu šaha izlase svētdien Gruzijā piedzīvoja pirmo zaudējumu šaha Olimpiādē. Latvijas šahistes, būdamas izliktas ar 42.numuru, spraigā cīņā ar 1,5-2,5 piekāpās Azerbaidžānai, kas reitingā ir 11.vietā, ziņo aģentūra LETA.

Latvija šoreiz pie uzvarām netika, neizšķirti spēlējot Laurai Rogulei, Ilzei Bērziņai un Lindai Krūmiņai, kamēr pašreizējā Latvijas čempione Elizabete Limanovska cieta zaudējumu.

Šis zaudējums Latvijas šahistēm ar astoņiem iegūtiem punktiem no 13.vietas licis nokrist uz 26.pozīciju, kamēr līderei ASV ir 11 punkti.

Savukārt ar 31.numuru izliktā Latvijas vīriešu izlase svētdien ar cīnījās neizšķirti 2-2 ar Beļģiju, kas ir izlikta 59.numuru.

Uzvaras Latvijas komandas sastāvā guva Igors Kovaļenko un Artūrs Neikšāns, bet Toms Kantāns un Artūrs Bernotas cieta zaudējumus.

Ar septiņiem punktiem Latvijas komanda kopvērtējumā ieņem 58.vietu, zaudējot astoņas pozīcijas.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Latvijas dāmas ar 4-0 uzvarēja Nepālu, bet pēc tam sekoja neizšķirt 2-2 pret Austrāliju un spēcīgo Kazahstānu, kā arī uzvara ar 4-0 pret Apvienotajiem Arābu Emirātiem un ar 2,5-1,5 pret Moldovu.

Savukārt vīriešu komanda ar 3,5-0,5 pārspēja Mozambiku, tad ar 1,5-2,5 atzina Islandes pārākumu, kam sekoja panākums ar 3,5-0,5 pret Barbadosu, bet dienu vēlāk ar 1,5-2,5 nācās atzīt Ēģiptes pārākumu. Pēc tam gan ļoti pārliecinoši ar 4-0 tika uzveikta Jordānija.

Foto - Marija Jemeļjanova
Foto - Marija Jemeļjanova
Foto - Marija Jemeļjanova
Foto - Marija Jemeļjanova