Kuldīgā labākie Stabulnieks, Limanovska un "Vertikāle/Rīgas ŠS"

16.09.2018
Piecas turnīra labākās meitenes.

Liela daļa no Latvijas labākajiem jaunajiem šahistiem piektdien un sestdien bija pulcējušies Kuldīgas NSS šaha klubā, kur notika Danas Reiznieces-Ozolas 13.kausa izcīņa un Kuldīgas novada Sporta skolas 54.ceļojošā komandu kausa izcīņa. Divās dienās tika aizvadītas septiņas ātrā šaha (25+15) kārtas.

Individuālā turnīrā ar komandu vērtējumu 62 dalībnieku konkurencē (pērn 43) labākais ar 6 punktiem bija Klāvs Stabulnieks (2137). Otro vietu ar tikpat punktiem ieņēma Rihards Bekasovs (2086). Abi viņi cīnījās bez zaudējumiem, savstarpēju maču tā arī neaizvadot. Trešo vietu ar 5,5 ieņēma Latvijas čempione WFM Elizabete Limanovska (1970).

Individuāli ar naudas balvām (kopā – 990 eiro) tika apbalvoti pieci labākie zēni un meitenes. Aiz Stabulnieka un Bekasova palika Arsens Bataševs (2190), Aleksandrs Brikers (1960) un Aleksandrs Jazdanovs (2055), savukārt meitenēm bez Limanovskas pie balvām vēl tika Madara Golsta (1822), Ramona Golsta (1672), Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (1350) un Anna Marija Volkova (1141).

18 komandu vērtējumā uzvarēja treneres Tatjanas Voronovas vienība "Vertikāle/Rīgas ŠS" (17 punkti no 21), kurā spēlēja Bekasovs, Bataševs un Brikers. Arī turpmākās deviņas vietas ieņēma Rīgas Šaha skolas kolektīvi. Otrajā pozīcijā (15,5 punkti) finišēja "M/Rīgas ŠS" ar Stabulnieku, Artūru Aizstrautu un Fjodoru Poļakovu, bet trešie (15 punkti) bija "Matotāji /Rīgas ŠS" ar māsām Golstām un Miķeli-Emīlu Miķelsonu.

Visi rezultāti, dalībnieki, komandas un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Tradicionāli tika apbalvoti arī labākie treneri. Arturs Neikšāns saņēma balvu par Elizabetes Limanovskas sniegumu, bet Verners Putka – par Klāva Stabulnieka pirmo vietu.

Skaistākās partijas balvu saņēma Dāvids Pikšis pret Andreju Feldmani 7.kārtā, savukārt priekšzīmīgākā šahista titulu ieguva Klāvs Stabulnieks.

Četri no pieciem turnīra labākajiem zēniem.