Sācies astotais festivāls "RTU Open 2018". Jaunums – video tiešraides

07.08.2018

Ar vēlmi tuvākajā nākotnē pārkāpt 1000 dalībnieku slieksni Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala sācies Ziemeļeiropā lielākais un prestižākais šaha festivāls "RTU Open 2018". Festivālam pirmo reizi iespējams sekot līdzi video tiešraidē.

"Astoņi ir maģisks skaitlis. Ķīnieši saka, ka astoņi ir veiksmes skaitlis, astoņi ziemeļbrieži velk Ziemassvētku vecīša kamanas, Saules sistēmā ir astoņas planētas, vajag astoņas minūtes, lai Saules stari sasniegtu Zemi. Senajā Romā teica – ja jaundzimušais nodzīvo astoņas dienas, tas ir īpašas uzmanības vērts. Šis turnīrs notiek jau astoto gadu, kas nozīmē, ka tas kļuvis par stipru tradīciju," atklājot "RTU Open 2018" un izdarot pirmo gājienu pie pirmā galdiņa, saka šaha lielmeistare, Latvijas Republikas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

"Svinot festivāla desmitgadi, vēlamies sasniegt mērķi – 1000 spēlētāju klasiskā šaha turnīros. Tas iespējams, tikai pateicoties visiem spēlētājiem šajā zālē," spēlētājus sveic Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) prorektors Ingars Eriņš.

Klasiskajā šaha turnīrā šogad piedalās ap 600 spēlētāju – gan šaha spēles lielmeistari, gan amatieri – no 40 pasaules valstīm, piemēram, Kanādas, Kolumbijas, Indijas, Islandes, Maltas, Turkmenistānas, ASV, apliecinot festivāla "RTU Open 2018" plašo starptautisko nozīmi. To apliecina arī šaha lielmeistaru pulks, kas piedalās festivālā, piemēram, Vācijas izlases šahists Matiass Blūbaums (Matthias Blübaum), ukraiņu izcelsmes Latvijas reitinga pirmais numurs Igors Kovaļenko un armēņu izcelsmes ASV lielmeistars Roberts Hovanisjans (Robert Hovhannisyan). Rīgā spēlē arī pasaules vēsturē otrs jaunākais lielmeistars – 12 gadus vecais indietis Praggnanandhā Ramešbabu (Praggnanandhaa Rameshbabu).

Pirmo reizi festivāla vēsturē Latvijas šahisti skaita ziņā dala pirmo vietu ar dalībniekiem no Vācijas – katru valsti pārstāv 35 spēlētāji. 34 spēlētāji pārstāv Krieviju, pauž "RTU Open 2018" organizators, RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis.

"RTU Open 2018" notiek no 6. augusta līdz 12. augustam. Pirmajā dienā lielmeistaru jeb A turnīrā un B turnīrā (ELO reitings līdz 2299 un Latvijas reitings līdz 2399) pie šaha galdiņiem sēdās 356 spēlētāji. A turnīrs norisināsies septiņas dienas, tāds pats grafiks būs arī B turnīram. Savukārt C (ELO līdz 2199 un Latvijas reitings līdz 2299) un D (ELO līdz 1900) turnīri notiks no 9. augusta līdz 12. augustam, bet E turnīrs (ELO līdz 1600) būs pats īsākais no klasiskā šaha turnīriem un tiks izspēlēts no 10. augusta līdz 12. augustam. Šajos turnīros joprojām ir iespējams pieteikties. E turnīrā savas prasmes pārbaudīt īpaši aicināti šaha entuziasti, kuri līdz šim sacensībās nav piedalījušies. E. Lavendelis norāda, ka festivālā šaha spēli var baudīt ikviens šahists, atrodot savam spēles līmenim un laika iespējām atbilstošu turnīru.

"RTU Open 2018" rīko RTU un Latvijas Šaha federācija (LŠF). Festivālam iespējams sekot līdzi video tiešraidē "RTU Open 2018" mājaslapā un LŠF mājaslapā. To ar LŠF atbalstu nodrošinās Polijas kompānija "European Chess TV".