Kuldīgā uzvar Tenis, Rīgā – Savičevs, Rucavā – Melderis

22.07.2018
Kuldīgas turnīra uzvarētājs Ģirts Tenis.

Nedēļas nogalē aizvadīts viens klasiskais šaha turnīrs un divas vienas dienas ātrā šaha sacensības. Pirmais sestdien finišēja Kuldīgas pilsētas svētku turnīrs, kas pulcēja 40 dalībniekus no daudzām Latvijas pilsētām, galvenokārt Kurzemes un Rīgas.

Uzvarot pirmo sešus pretiniekus, arī galveno reitingfavorītu Ivaru Bērziņu (2236), un pēdējo partiju noslēdzot neizšķirti, par čempionu kļuva rīdzinieks Ģirts Tenis (1924). Viņš savu ātrā šaha reitingu papildināja par 58 punktiem. Puspunktu no viņa atpalika Ivars Bērziņš, bet vēl puspunktu mazāk bija trešās vietas ieguvējam Uldim Melderim (1917). No dāmām labākā bija Ramona Golsta (1655) – 4,5 punkti no 7.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Svētdien Rucavā aizvadīts starptautiskā meistara korespondencšahā Ģedimina Salmiņa piemiņas turnīrs, kurā piedalījās 33 šahisti, no kuriem daudzi dienu iepriekš cīnījās Kuldīgā. Sestdienas trešo vietu pret pirmo izdevās iemainīt Uldim Melderim (1917) no Pļaviņām. Viņam 6,5 punkti no 7. Abiem līderiem cīnoties neizšķirti, aiz viņa ar 6 punktiem finišēja ventspilnieks Jānis Isakovs (1799), bet trešais palika liepājnieks Daniils Guļņevs (1640).

Svētdien noslēdzās arī Rīgas Šaha federācijas čempionāts klasiskajā šahā ar reitingu līdz 1600 punktiem. Šādi ātrās (30+30) laika kontroles turnīri, kuros var iegūt vērtīgu pieredzi un arī FIDE klasiskā šaha reitingu, kļūst arvien populārāki. Arī šoreiz federācijas telpas bija pārpildītas, jo pie galdiņiem sēdās faktiski maksimālais iespējamais skaits - 48 spēlētāji.

Par uzvarētāju kļuva vien deviņus gadus jaunais Rīgas Šaha skolas audzēknis Arsēnijs Savičevs (1327) – 6 punkti no 7. Tikpat punktu, tikai sliktāki papildrādītāji, arī Jurģim Jurkstam (1541), bet trešo pozīciju ar 5,5 punktiem izcīnīja Artjoms Burenkovs (1467, BJC Daugmale).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit, bet balvu saņēmēji – šeit.