20 jaunie šahisti Minskā aizvadījuši pasaules "ātro" čempionātu

25.06.2018

Minskā aizvadīts jau otrais pasaules čempionāts ātrajā šahā un ātrspēlē vecuma grupās U-8, U-10 un U-12 zēniem un meitenēm. No Latvijas uz Baltkrievijas galvaspilsētu bija devušies 20 mūsu jaunie šahisti. Kopumā abi turnīri pulcēja teju tūkstoš šahistu no gandrīz 30 valstīm.

22. un 23.jūnijā notika deviņu kārtu ātrā šaha (10 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu) čempionāts. Punktu un ieņemto vietu ziņā labāko rezultātu no mūsējiem sasniedza Marija Kuzņecova (1201), kura U-8 grupā meitenēm ar 6,5 punktiem ierindojās 11.vietā 78 dalībnieču konkurencē. Zēniem U-10 grupā pa 6 punktiem ieguva Daniils Harlamovs (1362) un Aleksandrs Karasevičs (1455), kuri ierindojās attiecīgi 40. un 42.vietā 222 dalībnieku konkurencē.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

24.jūnijā tika aizvadīta ātrspēle (5 minūtes plus 2 sekundes). Šoreiz labākā no mūsējām bija Naomi Maklakova (1138), kura ar 5,5 punktiem ieņēma 17.vietu U-8 meiteņu vērtējumā (startēja 60 jaunās šahistes). Marija Kuzņecova (1201) palika četras vietas aiz viņas. Zēniem labākais no mūsējiem bija Karasevičs (1370), kurš ievērojami lielākā konkurencē (191 dalībnieks) U-10 grupā ar 5,5 punktiem finišēja 50. pozīcijā.

Pirmo reizi šādas sacensības tiesāja arī divi Latvijas tiesnešu korpusa pārstāvji – FIDE kategorijas arbitri Toms Kalniņš un Arturs Mihailovs, kuri Minskā ieradās pēc Baltkrievijas Šaha federācijas uzaicinājuma.

Atgādināsim, ka pērn Minskā Miķelis Vingris U-8 vecuma grupā ātrajā šahā izcīnīja bronzas medaļu.

Latvijas delegācijas dalībniece, nacionālā meistare Nellija Maklakova aizvadīto čempionātu vērtēja kā iespaidīgu, ļoti labi noorganizētu, kur mūsu jaunie šahisti guva ļoti vērtīgu pieredzi. Neskatoties uz milzīgo dalībnieku skaitu, viss ritējis ļoti precīzi, bez nekādas kavēšanās. Aiz Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas delegācijām Latvija ar 20 jaunajiem censoņiem bija ceturtā lielākā. Kopumā mūsu bērni nospēlējuši ļoti labi, jo kunkurence bija nežēlīga.

Organizatori arī oficiāli informāja, ka panākta vienošanās ar FIDE par to, ka šādi čempionāti Minskā notiks vēl trīs nākamos gadus. Latvijas šahistiem tas ir ļoti izdevīgi, jo Baltkrievija ir mūsu kaimiņvalsts, tā ir samērā ātri sasniedzama, un nav arī dārga. Dalībniekiem un vecākiem netiek prasīts dzīvot oficiālajās viesnīcās, tādējādi izmaksas nav ļoti lielas.