Raibajā "Latgales pavasarī" dominē mājinieki un baltkrievi

28.05.2018

Svētdien Daugavapils Šaha un dambretes klubā noslēdzās daudzveidīgais, interesantais, starptautiskais un tradicionālais festivāls "Latgales pavasaris". Divos no tā četriem turnīriem triumfēja Latvijas šahisti, bet vēl divos labākie izrādījās viesi no kaimiņvalsts Baltkrievijas.

Galvenajā, A turnīrā, 28 dalībnieku konkurencē par uzvarētāju kļuva vienīgais sacensību lielmeistars Jurijs Tihonovs (2392) no Baltkrievijas, kuram izdevās virsotni sasniegt, neskatoties uz zaudējumu pirmajā partijā. Septiņās klasiskā šaha kārtās viņš ieguva 5,5 punktus, par puspunktu apsteidzot attiecīgi Timofeju Klačkavu (Baltkrievija, 1965), Oļģertu Indričānu (2085) un FM Valentīnu Vlasovu (Krievija, 2294).

Klasiskā šaha B turnīrā, kurā sacentās 26 šahisti, kas dzimuši 2003.gadā un jaunāki (U-15), jau no paša sākuma līderpozīcijās nostiprinājās Rīgas Šaha skolas audzēknis Ivans Mjatežs, kurš izcīnīja piecas uzvaras pēc kārtas. Pēdējās divas partijas viņš nospēlēja neizšķirti, ar 6 punktiem pārliecinoši ieņemot pirmo vietu. Aiz viņa ar 5 punktiem palika attiecīgi Tatjana Koršakova (Krievija, 1581), daugavpilietis Einārs Ļahs (1529) un Jevgēņijs Makarovs (Baltkrievija, 1381).

Ātrā šaha C turnīrā (2008.gadā dzimuši un jaunāki) pie galdiņiem sēdās 23 jaunie censoņi. Pa 7 punktiem no 9 ieguva rīdzinieks Aleksandrs Karasevičs (1391) un baltkrievs Sergejs Barisčiks (1309), tomēr papildrādītāji labāki bija mūsējam. Arī trešais bija Latvijas pārstāvis Artjoms Tolmačovs (1357) – 6,5 punkti.

Sestdienas blics pulcēja visu iepriekšminēto turnīru pārstāvjus, tādēļ sacensības izvērtās interesantas un neprognozējamas. Piecu valstu (Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas) un 64 dalībnieku konkurencē daudziem par par pārsteigumu ar 7,5 punktiem no 9 par čempionu kļuva 12 gadus vecais Mihails Spižarnijs (Baltkrievija, 1824). Pa 7 punktiem ieguva divi FIDE meistari Ingemārs Jesse (2357) un Valentīns Vlasovs (Krievija, 2332), aizņemot abas pārējās vietas uz goda pjedestāla.

Visi rezultāti apskatāmi šeit: A, B, C, blics

Visi balvu saņēmēji šeit: A, B, C, blics