Zemgales reģionālajā atlasē uzvar Dmitrijs Pogrebnojs

19.03.2018

Jelgavā uz Latvijas čempionāta Zemgales reģionālo atlasi bija pulcējušies 22 šaha lietpratēji no Jelgavas, Kalnciema, Saldus, Bauskas, Rīgas un Kokneses, lai cītnītos par divām vietām uz finālu un pusfinālu.

Kā informē viens no organizatoriem Kārlis Daģis, aizvadot ļoti stabilu turnīru bez zaudējumiem, par turnīra uzvarētāju kļuva turnīra galvenais favorīts Dmitrijs Progrebnojs (2017), kurš neizšķirti nospēlēja tikai ar turnīra 2. un 3.vietas ieguvējiem Ojāru Pētersonu (1765) (nodrošina vietu finālā) un Pēteri Breikšu (1684), kurš pēc neveiksmīgas turnīra pirmās dienas ieņēma vien 8.vietu, bet pēdējās trīs kārtās izcīnot uzvaras pakāpās uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena un nodrošināja vietu pusfinālā. Otro vietu pusfinālā nodrošināja Eduards Salenieks (1811), kam turnīra gaitā bija lieliska iespēja apspēlēt turnīra uzvarētāju, bet nedaudz pietrūka meistarības. Visa turnīra laikā notika saspringtas un interesantas partijas pie pirmajiem galdiņiem, un uzvarētāja noskaidrošana bieži vien noslēdzās, kad abiem pretiniekiem uz pulksteņa vien bija palikušas pāris minūtes.

Turnīrā ar medaļu un piemiņas balvām tika apbalvoti arī labākais jaunieties – Emīls Jānis Mieriņš (1502), labākais seniors – Valērijs Zujevs (1757), kā arī labākā sievietes, kas četru dāmu konkurencē izrādījās Larisa Grauda (1213).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Pēdējais no četriem reģionālajiem turnīriem paredzēts jau šīs nedēļas nogalē Daugavpilī, no 23. līdz 25.martam. Vēl nedēļu pēc tam sekos pēdējās Latvijas čempionāta atlases posms – pusfināls, bet jau 30.aprīlī sāksies sieviešu un vīriešu čempionātu fināli.

 

Ar starptautisku pieskaņu svētdien aizvadīts Ikšķiles tempo turnīru 5.posms. Starp 23 dalībniekiem bija arī Igaunijas pārstāvis Filips Oboloņins (1943). Par uzvarētāju gan kļuva mūsu Aivars Laizāns (2139), kurš 8 kārtās ieguva 6 punktus, tikai pēc papildrādītājiem apsteigdams Oboloņinu. Trešo vietu ar 5,5 punktiem ieguva seniors Jānis Daudzvārdis (1992).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Ikšķiles tempo turnīra 5.posms.
Ikšķiles tempo turnīra 5.posma laureāti.
Ikšķiles tempo turnīra 5.posms.
Ikšķiles tempo turnīra 5.posms.
Ikšķiles tempo turnīra 5.posms.