Par Latvijas senioru čempionu pirmo reizi kļūst FM Āris Ozoliņš

11.03.2018

Nedēļas nogalē otro gadu pēc kārtas Jūrmalā, viesnīcā "Pegasa pils" aizvadīts Latvijas čempionāts senioriem. Ja pērn tajā piedalījās 48 šahisti, tad šogad to pulks bija jau lielāks – 54. Saspringtā cīņā, kurā uz godalgotajām vietām reāli pretendēja vismaz ducis spēlētāju, par čempionu pirmo reizi kļuva FM Āris Ozoliņš (2058).

Pirmajā dienā, sestdien, tika aizvadītas četras ātrā šaha (25 minūtes plus 15 sekundes) partiju, bet svētdien vēl trīs. Septiņās kārtās Ozoliņš ieguva 6 punktus, izcīnot piecas uzvaras un divas reizes cīnoties neizšķirti. Kā pēc turnīra atzina jaunais senioru čempions, viņam izdevās parādīt, ka pulveris vēl ir sauss. Tuvu titulam Ozoliņš bija arī pagājušā gadā. Pēdējā kārtā tam būtu pieticis ar neizšķirtu, tomēr nācās zaudēt Jurijam Agafonovam.

Tiesa, šogad līdzšinējam senioru čempionam Agafonovam (2147) cīņā par medaļām neizdevās iesaistīties, paliekot vien 12.vietā. Otro vietu nedaudz negaidīti ieņēma Maigonis Avotiņš (1871), bet trešais palika Vitauts Boreišis (1982). Abiem pa 5,5 punktiem. Pirmo sešinieku ar 5 punktiem noslēdza attiecīgi Aivars Skuja (2011), Jānis Daudzvārdis (1992) un Andris Jēkabsons (1698). Starta reitinga pirmais numurs Igors Smorodinskis (2218) finišēja septītajā pozīcijā.

Pirmo divu vietu ieguvēji ieguva tiesības spēlēta Latvijas čempionātā vīriešiem.

Šogad turnīrā, kas bija labi noorganizēts un aizritēja patīkamā atmosfērā, piedalījās arī astoņas daiļā dzimuma pārstāves, no kurām labākā bija Zinaīda Osobska (1713). Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Kopumā Latvijas senioru čempionātā dalībniekus vērtēja piecās grupās. To laureāti pieejami šeit.