Par vienu WFM nu ir vairāk, bet par vienu IM būs mazāk

03.10.2017
WFM Linda Krūmiņa. Foto - LETA.

Kā tas bija paredzēts, dažas dienas pēc Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) oktobra reitinga publicēšanas Lindai Krūmiņai piešķirts sieviešu FIDE meistara tituls. Tādējādi Latvijā šobrīd jau ir sešas šahistes ar titulu WFM.

Kaut arī Krūmiņas reitings ir 2096, Erfurtes (Vācija) sieviešu turnīrā pēc pirmspēdējās partijas viņa pārsniedza vajadzīgos 2100 punktus, un, saņemot nepieciešamos dokumentus no organizatoriem un Latvijas Šaha federācijas, FIDE apstiprināja viņas titulu. Jau rakstījām, ka šajā pašā turnīrā WFM titulu nopelnīja arī Elizabete Limanovska, kuras reitings pēc pasaules un Eiropas jauniešu čempionātiem samazinājies līdz 1972. Latvijas čempionātā sievietēm, kas sāksies jau 5.oktobrī, to būs iespējams atkal pacelt.

Domājot par starptautiskā meistara titulu, Ļvovā (Ukraina) IM normas turnīrā piedalījās Dmitrijs Tokranovs (2357). Viņš ar 6 punktiem no 9 apļa turnīrā ieņēma pirmo vietu, taču ar to nebija pietiekami IM normai, jo pretinieku vidējā reitinga dēļ bija nepieciešami 7 punkti. Toties savu reitingu viņš pacēla 10,6 punktiem, tuvojoties kārotajiem 2400.

Toties Stavangerā jau gandrīz desmit gadus dzīvojošais liepājnieks, starptautiskais meistars Vadims Daškevičs (2448), kas Latvijas aktīvo šahistu sarakstā atrodas augstajā septītajā vietā, nolēmis mainīt šaha pilsonību no Latvijas uz Norvēģijas. Iemesls tam ir saprotams. Ilgstoši dzīvojot Norvēģijā, viņš vēlējies piedalīties šīs valsts čempionātos, kas viņam līdz šim ir liegts. Tagad viņš to varēs darīt.