Šahistiem iespēja aizbraukt uz skolēnu vasaras spēlēm Marokā

01.08.2017

Latvijas Skolu sporta federācija (LSSF) ir saņēmusi Starptautiskās skolu sporta federācijas (ISF) sūtīto 17. Ģimnaziādes – skolēnu vasaras spēļu 1. biļetenu (nolikumu). Tās 2018.gadā laikā no 2.–9. maijam notiks Marokas pilsētā Marakešā. Vēstule pārsūtīta Latvijas sporta federācijām, arī šaha.

Latvijas Skolu sporta federācijas prezidents Andris Lukss raksta: "LSSF ar šo vēstuli griežas pie jūsu federācijas ar lūgumu izskatīt jautājumu par Latvijas skolēnu piedalīšanos šajā starptautiskā skolu sporta pasākumā jūsu pārstāvētā sporta veidā, atbilstoši Ģimnaziādes pasākuma 1. biļetena nosacījumiem.

LSSF pasākumu kalendārā plānā nav iekļautas jūsu sporta veidu sacensības skolām, skolēniem, sakarā valsts niecīgo atbalstu skolu sportam kopumā Latvijā (19 000 eiro). Tas pats sakāms arī par valsts finansiālo atbalstu skolu un skolēnu dalībai ISF pasaules čempionātos atsevišķos sporta veidos un Ģimnaziādēs. LSSF, organizējot  dalību šajos skolu starptautiskos pasākumos, visu nepieciešamo finansiālo atbalstu saņem no pašvaldību, sponsoru un vecāku atvēlētiem līdzekļiem savā teritorijā dzīvojošiem un deklarētiem skolēniem.

Ar šo vēstuli griežos pie jums ar lūgumu, izskatīt jautājumu par jūsu sporta veida skolēnu dalību 17. Ģimnaziādē 2018 Marokā.
Gaidīšu Jūsu atbildi par Jūsu federācijas Valdes lēmumu līdz 25 augustam. Esmu gatavs tikties ar Jūsu federācijas pārstāvi, lai izrunātu detaļas par dalību šajā pasākumā.
Pielikumā Ģimnaziādes 1. biļetens."