Daugavpilī stiprākie Rolands Bērziņš un Grigorijs Šarankovs

12.06.2017

Nedēļas nogalē, 10. un 11. jūnijā, biedrība "Daugava Chess" aizvadīja divus turnīrus Daugavpils pilsētas svētku ietvaros. Sestdien tika izspēlēts ātrā šaha turnīrs (12 min. + 5 sek., Šveices sistēma, 7 kārtas), bet svētdien – blics (5 min. + 2 sek., Šveices sistēma, 9 kārtas).

Abi turnīri bija ar starptautiskā reitinga aprēķinu. Bez vietējiem bija ieradušies šahisti no Rīgas, Rēzeknes, kā arī no Krievijas (Sanktpēterburga un Pleskava) un Lietuvas (Rokišķi).

Abos turnīros cīņa bija ļoti sīva un pirmās vietas liktenis izšķīrās tikai pēdējā kārtā. Ātrā šaha turnīrā (24 dalībnieki) ar vienādu punktu skaitu finišēja divi rīdzinieki un pēc papildrādītājiem par uzvarētāju kļuva Rolands Bērziņš, bet otrais palika Dmitrijs Tokranovs – abiem pa 6 punktiem. Trešajā vietā arī pēc koeficienta ierindojās Aleksandrs Pjatins no Sanktpēterburgas, bet ceturtais palika daugavpilietis Sergejs Metreveli – abiem pa 5 punktiem. Vēl balvas saņēma: Stefānija Dombrovska (labākais rezultāts dāmām), Nikolajs Škonda (seniors 60+), Adrians Siņijs (līdz 18 gadiem), Anna Kazmerika (līdz 15 gadiem) un Rafaels Spiridovskis (līdz 10 gadiem).

Blicā (22 dalībnieki) spēcīgākais izrādījās Grigorijs Šarankovs no Pleskavas – 7,5 punkti. Otro vietu ieguva Rolands Bērziņš ar 7 punktiem, bet trešais bija Dmitrijs Tokranovs, kurš pēc koeficienta apsteidza daugavpilieti Elizabeti Limanovsku – abiem pa 6,5 punktiem. Interesanti, ka Elizabetei pēdējās divās kārtās izdevās uzvarēt gan Šarankovu, gan Bērziņu, kas būtiski ietekmēja vietu sadali. Vēl tika apbalvoti: Stefānija Dombrovska (labākais rezultāts dāmām), Anatolijs Aļipovs (seniors 50+), Sergejs Metreveli vecākais (seniors 60+), Robertas Marčuļonis (līdz 15 gadiem) un Rafaels Spiridovskis (līdz 10 gadiem). Sīkāka informācija un rezultāti pieejami šeit: rapids, blics.