Kovaļenko pēc uzvaras pakāpjas uz sesto, Kantāns – uz 14.vietu

03.06.2017
Toms Kantāns Eiropas čempionātā Minskā. Foto no openchess.by

Latvijas šaha lielmeistars Igors Kovaļenko sestdien gūtās pēc uzvaras Minskā notiekošā Eiropas čempionāta piektajā kārtā ar 4 punktiem pakāpies uz kopvērtējuma sesto vietu. Tikpat punktu un 14.vieta Tomam Kantānam, ziņo aģentūra LETA.

Kovaļenko, kurš pērn Eiropas čempionātā Kosovā palika otrais un šogad turnīrā izlikts ar 34.numuru, sestdien, spēlējot ar baltajām figūrām, pārspēja krievu Dmitriju Krjakinu, kuram pirms meistarsacīkstēm bija 123.labākais reitings.

Pie uzvaras sestdien tika arī starptautiskās klases meistars Toms Kantāns. Ar 189.numuru izliktais šahists pieveica citu Krievijas pārstāvi Jevgēņiju Aleksejevu, kuram ir augstais 74.numurs.

Panākumu guva arī ar 86.numuru izliktais lielmeistars Artūrs Neikšāns, kurš pārspēja Krievijas šahisti Aleksandru Gorjačkinu, kura vēl aprīlī Rīgā kļuva par Eiropas dāmu čempionāta vicečempioni, bet šajā turnīrā viņai dots 196.numurs.

Savukārt neizšķirti piektajā kārtā nospēlējis ar 166 numuru izliktais Ņikita Meškovs, kurš šajā turnīrā var izpildīt trešo lielmeistara normu, ziņo LETA.

Pēc piecām kārtām kopvērtējumā vadībā ar 4,5 punktiem vadībā atrodas četri šahisti, bet pēc papildrādītājiem pirmajā vietā pašlaik atrodas bulgārs Ivans Čeparinovs. Ceturtais tikmēr ir Latvijā dzimušais, bet Vāciju pārstāvošais Daniels Fridmans. Savukārt pa četriem punktiem izcīnījuši uzreiz 27 spēlētāji, bet pēc papildrādītājiem sestajā pozīcijā atrodas Kovaļenko. Šo šahistu vidū ir arī Latvijā dzimušais Arkādijs Naidičs, kurš kopš 2015.gada pārstāv Azerbaidžānu, lai arī pirms tam bija Vāciju pārstāvošs lielmeistars.

Tikmēr Kantāns ar četriem punktiem ir 14.vietā, bet Neikšāns ar 3,5 punktiem ir 47.pozīcijā. Savukārt Meškovs ar trim punktiem ieņem 166.vietu.

Sacensībām, kurās tiks aizvadītas 11 kārtas, pieteikušies 397 dalībnieki no 38 valstīm.

Turnīra balvu fonds ir 100 000 eiro, no kuriem uzvarētājam tiks 20 000 eiro. Kovaļenko pērn Eiropas čempionātā Kosovā palika otrais, 11 kārtās nopelnot 8,5 punktus.

Pēc sacensību noslēguma rezultātiem 22 labākie spēlētāji iegūs tiesības piedalīties nākamajā Pasaules kausa izcīņā, kas ir viens no pasaules čempionāta atlases cikla turnīriem.

Latvijas sportisti Eiropas čempionātā šahā vīriešiem piedalās reti, jo pēdējo deviņu gadu laikā šis ir tikai trešais gadījums, kad kāds šajās sacensībās aizstāv valsts godu. 2014.gadā šajā turnīrā, kas toreiz notika Armēnijā, arī piedalījās Kovaļenko, kurš ieņēma 147.vietu.

Savukārt pavasarī Eiropas čempionāts dāmām notika Rīgā, kurā triumfēja Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze, kamēr no mājiniecēm labākā bija Ilze Bērziņa, kura ieņēma 69.vietu.