Gruzijas šahiste Dzagnidze tuvojas triumfam Eiropas čempionātā

21.04.2017

Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze pēc piektdien izcīnītas uzvaras desmitajā partijā soļo pretī triumfam Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā sievietēm, kas noslēgsies jau sestdien, ziņo aģentūra LETA.

Dzagnidze piektdien desmitās partijas ietvaros pieveica polieti Moniku Sočko, kas Gruzijas pārstāvei tagad ļāvis tikt pie astoņiem punktiem. Tikmēr viņas sīvākā konkurente Aleksandra Gorjačkina no Krievijas piektdien nospēlēja neizšķirti ar Vjetnamā dzimušo Ungārijas pārstāvi Hoangu Thaņu Čangu, tāpēc tagad no līderes atpaliek par puspunktu.

Kā aģentūrai LETA norādīja turnīra direktors Egons Lavendelis, ja vērā tiktu ņemti ceturtdien bijušie papildrādītāji, Dzagnidzi tikpat kā varētu uzskatīt par Eiropas čempioni, tomēr pašlaik Gorjačkinai šajā aspektā situācija ir uzlabojusies, kas viņai vēl joprojām ļauj cerēt uz uzvaru turnīrā.

Noslēdzošajā - vienpadsmitajā - partijā sestdien Dzagnidze spēkosies ar 14.vietā esošo krievieti Natāliju Pogoņinu, kamēr Gorjačkinu sagaida duelis pret sestajā pozīcijā esošo vācieti Elizabeti Pēcu.

Zīmīgi, ka šī turnīra ietvaros tikai 18 gadus vecā Gorjačkina nopelnījusi vīriešu lielmeistara normu, kamēr vēl 14 šahistes izpildījušas citas starptautisko titulu normas.

Tāpat šobrīd noris cīņa par pirmo četrpadsmitnieku, kas nodrošinās iespēju šahistēm piedalīties Pasaules kausā. Vadošās 14 spēlētājas pašlaik nopelnījušas vismaz 7,0 punktus, kamēr tuvākajām sekotājām ir ne vairāk par 6,5 punktiem.

Tikmēr no Latvijas šahistēm Latvijas pirmais numurs Ilze Bērziņa piektdien nospēlēja neizšķirti ar Hanimu Balajaujevu no Azerbaidžānas, kas viņai tagad ar iegūtiem 5,0 punktiem ļāvis pakāpties uz 66.pozīciju. Turnīra noslēgumā latvietei gaidāma cīņa ar Grieķijas pārstāvi Jūliju Maku, kura arī tikusi pie tikpat punktiem, taču reitingā atrodas zemāk par mājinieci, tāpēc tieši Bērziņa jāuzskata par šī pāra favorīti.

Pie uzvarām piektdien tika zemāk esošās Latvijas šahiste Agnese Līckrastiņa, Elizabete Limanovska un Valentīna Vainovska, kamēr puspunktus par neizšķirtiem nopelnīja Renāte Vidruska, Sandra Harlinska un Inguna Erneste.

Bez Bērziņas pirmajā simtniekā pašlaik atrodas tikai Vidruska, kura ir 98.vietā, bet kopumā viņa izcīnījusi 4,5 punktus, kamēr pa četriem ir Lindai Krūmiņai, Elīnai Otikovai un Līckrastiņai.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Eiropas Šaha savienība (ECU) piektdien, kamēr Rīgā norisinās kontinenta meistarsacīkstes sievietēm, ar Eiropas "Fair Play" kustību (EFPM) svinīgi parakstīja memorandu par godīgu spēli.