Vidruska pirms Eiropas čempionāta nebija startējusi astoņus gadus

21.04.2017

Latvijas šahiste Renāte Vidruska pirms pašlaik Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta sievietēm nopietnās sacensībās nebija piedalījusies aptuveni astoņus gadus, tomēr turpmāk viņa atkal plāno spēlēt biežāk.

Vidruska pirms sacensībām bija izlikta ar 112.numuru un viņa čempionātā startē savā līmenī, jo pēc deviņām kārtām ar četriem punktiem atrodas 107.pozīcijā.

"Sen neesmu spēlējusi. Ņemot to vērā, turnīrā klājas diezgan normāli. Pret krietni stiprākām pretiniecēm, kuras reitingā ir augstāk par mani, nācās piedzīvot zaudējumus. Savukārt pret līdzvērtīgām pretiniecēm ir izdevies nospēlēt neizšķirti vai uzvarēt," sarunā ar aģentūru LETA pauda šahiste. "Kopumā šo turnīru aizvadu savā līmenī."

Vidruska atklāja, ka ģimenes apstākļu dēļ nopietnos turnīros nebija piedalījusies aptuveni astoņus gadus.

"Nebiju spēlējusi daudz gadu. Pirms turnīra bija nedaudz bail, ka būs jāspēlē un uzreiz ar tik spēcīgām pretiniecēm. Pirms čempionāta cerēju palikt savā līmenī, lai nekristu reitings, tomēr izskatās, ka tas tomēr nedaudz kritīs," pauda Vidruska. "Šī turnīra ietvaros gribētos ar vēl kādu spēcīgu pretinieci vismaz nospēlēt neizšķirti. Tieši tagad pretī nāks spēcīgākas sāncenses."

Līdz šim augstvērtīgāko rezultātu Vidruska guva ceturtajā kārtā, kad cīnījās neizšķirti ar sportisti, kurai turnīrā ir 46.numurs. Priekšpēdējā kārtā piektdien viņai pretim stāsies Narmina Mammadova no Azerbaidžānas, kurai ir 87.numurs.

"Bērni šobrīd ir paaugušies, tāpēc domāju, ka atkal varētu sākt spēlēt nedaudz vairāk. Šis Eiropas čempionāts ir laba iespēja uzspēlēt ar stiprām pretiniecēm, arī pašai interesanti cīnīties tik augstas klases turnīrā," stāstīja Vidruska. "Ja ne šogad, tuvākajos gados domāju atsākt atkal spēlēt nopietnāk."

"Šahs ir kā cita pasaule. Spēlējot ir liels azarts un gribas uzvarēt. Šahs ir arī lieliska iespēja atslēgties no ikdienas," teica sportiste, kura ikdienā ir programmētāja un šī turnīra dēļ darbā paņēmusi atvaļinājumu. "Nebūtu varējusi savienot, turklāt arī no šaha spēlēšanas ir diezgan liels nogurums."

Vidruska pauda, ka organizācijas ziņā Rīgā notiekošais Eiropas čempionāts ir viens no labākajiem turnīriem, kuros viņa piedalījusies. "Vispār nav, par ko sūdzēties. Telpas ir gaišas, nav lieku trokšņu, pieejama arī istaba, kur var analizēt savu spēli."

"Esmu vairāk aizsardzības tipa spēlētāja. Man vajadzētu drošāk spēlēt uzbrukumā, nenovērtēju savas iespējas. Vairāk cenšos skaitīt, ko pretinieks varētu izdarīt, nekā domāju par sevi, līdz ar to savas izdevības palaižu garām," savu spēles stilu raksturoja šahiste.

Eiropas čempionāts risinās viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" zāle "Omega". Piektdien priekšpēdējā kārta sāksies plkst.15, bet sestdien noslēdzošajā spēļu dienā cīņas tiks uzsāktas jau plkst.11. Pēc tam plkst.20 paredzēta svinīgā apbalvošanas ceremonija.