Mūžībā devies pazīstamais Ventspils šaha treneris, skolotājs Juris Neimanis

04.01.2017
Foto - "Ventas Balss"

27. decembra rītā apstājās ilggadēja latviešu valodas un literatūras skolotāja, liela šaha entuziasta Jura Neimaņa sirds, nekrologā vēsta laikraksts "Ventas Balss".

Juris Neimanis dzimis 1940. gada 8. jūnijā. 1958. gadā, pabeidzis Valmieras Pedagoģisko skolu, sāk savas darba gaitas Ilūkstes vidusskolā. Izglītību turpina DPI un LVU.

1964.gadā Juris kļūst par ventspilnieku, bet 1971.gadā sāk strādāt 4. vidusskolā. No 1983. līdz 1985 gadam ir skolas direktors, pēc tam turpina strādāt par skolotāju, vada skolas dramatisko kolektīvu un arī šaha nodarbības 1.–4. klasē.

Jau kopš bērnības Juris gribēja būt skolotājs. Viņam labi padevās matemātika, taču studēt nolēma filoloģiju. Profesijas izvēli nekad nav nožēlojis. Vienmēr bijis skolēnu cienīts un mīlēts skolotājs, kas prata labi iemācīt un arī līksmi pajokot.

Dzīves laikā Jurim bija divi nopietni vaļas prieki – teātris un šahs. Spēlēt šahu iemācījās 9 gadu vecumā, kļuva par meistarkandidātu un kopā ar šo spēli bija līdz pat mūža galam. Bijis daudzkārtējs pilsētas čempions un dažādu turnīru uzvarētājs, turklāt pats arī vadīja šaha kustību Ventspilī un trenēja jauniešus. Savulaik nopietni aizrāvās arī šobrīd eksotisku šaha veidu – korespondencšahs.

Kādā intervijā Juris Neimanis sacījis: "Patīk satikties ar bijušajiem skolēniem. Dzīve bijusi tik gara, ka viss savijies kopā – gan laime, gan prieks, gan pārdomas. Dievam acīs spļaut nedrīkst. Un, redz, ja cilvēks ir laimīgs, viņš par to stundām ilgi nedomā – viņš vienkārši dzīvo."
Vārdi ko viņš ir teicis, darbi, ko viņš ir veicis, dvēsele, ko viņš sevī nesis, vienmēr dzīvos mūsu sirdīs un atmiņās.