Daugavpilī aizvadīts ātrā šaha Ziemassvētku turnīrs

25.12.2016

Svētdien, 25.decembrī, Daugavpils Universitātes dienesta viesnīcas telpās tika aizvadīts šaha kluba "Daugava chess" organizētais Ziemassvētku turnīrs ātrajā šahā ar laika kontroli 12 min. + 3 sek. par katru izdarīto gājienu, pēc Šveices sistēmas, septiņās kārtās.

Turnīrā piedalījās 29 šahisti, kuru vidū viens FIDE meistars un deviņi meistarkandidāti. Bez vietējiem, bija arī pa dalībniekam no Rīgas, Jēkabpils un Rēzeknes, kā arī viesis no Stokholmas.

Jau no pirmajām kārtām iezīmējās līderu trio – Ingemārs Jesse, Deniss Dunaveckis un Arvīds Andrejevs. Veiksmīgākais turnīra izskaņā bija FIDE meistars Ingemārs Jesse, kurš izcīnot 6 punktus arī kļuva par uzvarētāju. Pēc papildrādītājiem otro vietu ieņēma meistarkandidāts Deniss Dunaveckis, bet trešais palika meistarkandidāts Arvīds Andrejevs, abiem pa 5,5 punktiem. Ceturto un piekto vietu ieguva meistarkandidāti Sergejs Metreveli un Nikolajs Krilovs, abiem pa 5 punktiem.

Labākā seniora balvu saņēma meistarkandidāts Anatolijs Lubiņeckis, bet labākā dāma – Stefānija Dombrovska. Jauniešiem līdz 18 gadiem vietas sadalījās šādi: 1. Adrians Siņijs, 2. Daniils Horobrijs, 3. Ņikita Zuj-Zajkovskis. Turnīra jaunākā dalībnieka balvu saņēma Timofejs Macuks, bet balvu par cīņassparu – viesis no Zviedrijas deviņgadīgais Ļevs Salkovskis.

"Daugava chess" izsaka pateicību Daugavpils pilsētas domei, Daugavpils universitātei un Rēzeknes šaha klubam par atbalstu turnīra organizēšanā.

"Daugava chess" novēl visiem Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu!